Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – NATO intensywnie dostarcza broń

Ukraina – NATO intensywnie dostarcza broń

Samoloty NATO rozpoczęły masowe dostawy broni na lotnisko w Dniepropietrowsku. Wbrew przerwie w sprawach dostaw śmiercionośnego uzbrojenia na Ukrainę, którą przyjął oficjalny Biały Dom, takie uzbrojenie już na potęgę przyjmują ukraińskie lotniska.

a10

Na ten temat w programie talk-show „Wieczier” powiedział były deputowany Rady Najwyższej Ukrainy, Serhij Grochow. Według niego, w szczególności, w Dniepropietrowsku codziennie lądują po 4 samoloty wojskowe.

„Ostatnimi czasy codziennie w Dniepropietrowsku lądują po 4 natowskie samoloty. Nie wiem co się dzieje w Charkowie i Zaporożu ale dostawy uzbrojenia już idą. Nikt z Sił Zbrojnych Ukrainy nie wycofywał sprzętu, wbrew przeciwnie, ściągnęli tyle uzbrojenia ile wcześniej nie było” – zapewnia Grochow.

Jego słowa potwierdził współprzewodniczący Ludowego Frontu Noworosji, Władimir Rogow: „Teraz miały miejsce dostawy opancerzonych „Hammerów”. One jeżdżą wystarczająco szybko, w odróżnieniu od BMP i wszystkich pozostałych. Cel jest bardzo prosty – błyskawiczne wtargnięcie do miast z ktorych Armia Noworosji wycofała całkowicie ciężką broń”.

Za: http://3rm.info/main/55750-samolety-nato-nachali-massovuyu-dostavku-oruzhiya-v-aeroport-dnepropetrovska.html

Data publikacji: 20.03.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *