Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Na początek najsłabsi Ukraińcy „pod nóż” (video)

Ukraina – Na początek najsłabsi Ukraińcy „pod nóż” (video)

W celu przeżycia Ukraina przyjmie antyludzkie rozwiązania. „Pod nóż” pójdą nieefektywni emeryci, szkoły i szpitale.

aaab

W celu obsługi długu państwowego, który już osiągnął 70% PKB Ukrainy, trzeba będzie drastycznie zredukować wydatki sektora państwowego, uważa ekonomista Władisław Stariniec. Powiedział on o tym podczas obrad okrągłego stołu poświęconym odbudowie gospodarki Ukrainy.

„Żaden Plan Marshalla nie pomoże Ukrainie dopóki Ukraina nie przeprowadzi reform. Od post-socjalistycznej gospodarki powinniśmy przejść do darwinizmu społecznego. Jeżeli nie zmniejszymy wydatków sektora państwowego z 48% do 40% PKB to po prostu nie zdołamy obsługiwać zadłużenia. Nasz dług państwowy przekroczył już 70% PKB i żebyśmy mieli możliwość obsługi zadłużenia to musimy ciąć wydatki. W pierwszej kolejności dotyczy to urzędników, nieefektywnych szkół, szpitali. Trzeba zająć się reformą emerytalną. Są to działania niepopularne ale bez nich Ukraina nie będzie w stanie się rozwijać.

W Stanach Zjednoczonych większość ludzi pracuje 55 godzin na tydzień a ich urlop wynosi od 7 do 12 dni w roku. Dlatego, jeżeli Churchill przed wojną obiecał swojemu narodowi krew, pot i łzy to i nasza władza powinna otwarcie powiedzieć dokładnie to samo, że czeka nas bezrobocie, inflacja i redukcja dochodów ludności. To wszystko prawda i bez tego my nie zdołamy się rozwijać. Kiedy przeprowadzimy te skomplikowane reformy na wzór Polski to wtedy można będzie mówić o tym, że można się rozwijać. Ale na razie nikt nie chce mówić o tych nieprzyjemnych sprawach. Ale my wszyscy musimy zrozumieć co nas czeka w przyszłości.

Dlatego rząd nie  ma innego wyjścia jak prywatyzacja kolei, podniesienie taryf i opłat, i to wielokrotne. Nasz budżet nie jest już w stanie obsługiwać zaciągnięte długi. Dlatego będzie się wprowadzało podatek od nieruchomości, około 25 hrywien za metr kwadratowy, będą podwyższone akcyzy, będzie podniesiona kwestia dotycząca systemu emerytalnego.

Będzie prowadzona optymalizacja wszystkiego, redukcja kosztów. Innego wyjścia w czasie takiego najostrzejszego kryzysu nie mamy. Przed nami nieprzyjemne czasy ale po tym jak przejdziemy te doświadczenia to będzie można mówić już o rozwoju gospodarki.

Myślę, że 2015 rok będzie najcięższy, jeżeli ruszą reformy, które były zapowiedziane, to będzie można mówić o tym, że dochody ludności od 2016 roku będą stopniowo rosły. Ale dopóki nie będzie reform to inwestycje do kraju nie napłyną i gospodarka nie będzie się poprawiała. Ale to wymaga czasu” – powiedział Stariniec.

Dlaczego to wszystko nazywa się " Ukraina "?
Dlaczego to wszystko nazywa się ” Ukraina „?

 

Za: http://rusvesna.su/news/1416464884

Data publikacji: 20.11.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *