Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Na zachodniej Ukrainie mężczyźni nie chcą wojować

Ukraina – Na zachodniej Ukrainie mężczyźni nie chcą wojować

Na zachodniej Ukrainie mężczyźni „przepadają” tysiącami. Nie chcą wojować.

a,a

Wojskowy Urząd Mobilizacyjny Obwodu Wołyńskiego poszukuje 4 tysięcy mężczyzn w celu wręczenia im wezwań mobilizacyjnych do Sił Zbrojnych Ukrainy. Poinformował o tym fakcie pełniący obowiązki komisarza Obwodowej Komisji Wojskowej, Roman Kulik.

„Ci ludzie mogą być oskarżeni o uchylanie się od mobilizacji. Będzie ich poszukiwać milicja. Listy zostały już przekazane do MSW obwodu wołyńskiego” – powiedział Kulik.

W obwodzie tarnopolskim sprawy mobilizacyjne stoją jeszcze gorzej, tam, na dzień dzisiejszy, naliczono 25 tysięcy uchylających się od mobilizacji.

Jak informowała Pravda.Ru, śledczych służby bezpieczeństwa Ukrainy zobowiązano do rozpoczęcia spraw karnych za publikację w sieciach społecznościowych wezwań do bojkotu mobilizacji, którą sami Ukraińcy ochrzcili mianem „mogilizacji”.

Wezwania o charakterze antymobilizacyjnym podpadają pod artykuł 114-1 Kodeksu Karnego (stawianie przeszkód legalnej działalności Sił Zbrojnych Ukrainy i innych formacji wojskowych w okresie szczególnym), który przewiduje odpowiedzialność karną pod postacią pozbawienia wolności od lat 5 do lat 8.

Za: http://3rm.info/main/55112-na-zapadnoy-ukraine-muzhchiny-propadayut-tysyachami-ne-hotyat-voevat.html

Data publikacji: 25.02.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *