Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Mroczna ukraińska rzeczywistość gospodarcza

Ukraina – Mroczna ukraińska rzeczywistość gospodarcza

Ukraina – Mroczna ukraińska rzeczywistość gospodarcza. Co dalej ?

Tak więc to przed czym ostrzegali wszyscy poważni analitycy, już się zdarzyło. Gospodarka Ukrainy weszła w korkociąg z którego już ona nie wyjdzie. A to oznacza, że niewypłacalność jest nieuchronna, na początku wobec zobowiązań wewnętrznych a następnie wobec zobowiązań zagranicznych.

a30

Diabelski taniec z hrywną będzie ciągle trwał ponieważ nie ma ani jednego czynnika, który przyczyniałby się do jej stabilizacji. Nie pomoże nawet kredyt Międzynarodowego Funduszu Walutowego, który z dużą dozą prawdopodobieństwa nie będzie w ogóle udzielony jako że finansowanie uzależniono od zawieszenia broni na wschodnim froncie a pokój dla USA jest niepotrzebny, gdyby pokój nastąpił to zawieszenie broni zostanie zerwane a razem z tym padnie i program Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Nawet jeżeli kredyt będzie udzielony to nie wcześniej niż 11 marca a do tego czasu trzeba jakoś dożyć. A ponadto kredyty udzielane są nie na utrzymanie stabilności kursowej i gospodarki a na spłatę innych kredytów i na zakupy gazu, węgla i energii eklektrycznej.

Dlatego hrywna będzie spadać. I „dna” ona nie sięgnie ponieważ oligarchat będzie grabił kraj skupując aktywa za pół darmo a w kraju toczy się wojna domowa, której obszar będzie się tylko powiększał. W konsekwencji hiperinflacja i przekształcenie hrywny w makulaturę.

Wkrótce ceny nie będą podawane w hrywnach i zacznie się je podawać wyłącznie w dolarach/rublach, jednakże rynek walutowy będzie działał w reżimie odkurzacza, wysysając walutę z ludności w celu wyprowadzenia jej za granicę. A to oznacza:

1 – Równoważenie eksportu i importu, zaprzestanie przywozu do kraju tego co nie jest przedmiotem pierwszej potrzeby. Wszystko pozostałe stanie się niewiarygodnie drogie.

2 – Szybkie znikanie towarów importowanych i brak nowych.

3 – Śmierć konsumenta jako zjawiska i śmierć małego i średniego biznesu.

4 – Zamknięcie wszystkiego co nie jest ważne dla przeżycia, salonów piękności, fryzjerów, hipermarketów elektronicznych, butików z odzieżą, kosmetyką, perfumerii, kawiarni, barów, restauracji.

5 – Masowa wyprzedaż rzeczy po starych cenach.

6 – Duże sieci handlowe spróbują zniszczyć małych sklepikarzy i, najprawdopodobniej, im się to uda, dlatego do armii bezrobotnych nadejdzie uzupełnienie.

7 – Cała rzeczywista produkcja, w czasie skoków kursowych, zamiera a po stabilizacji, która będzie miała miejsce nie wiadomo kiedy (czy będzie jeżeli toczy się wojna domowa?) ruszy i będzie działała nie wiadomo jak.

8 – Ceny automatycznie wzrosną, 80% paliwa to import za walutę, dlatego zdrożeją absolutnie wszystkie towary.

9 – Zapomnijcie o samochodach. One teraz są niedopuszczalnym luksusem. W konsekwencji ci, którzy mają walutę, zdołają kupić dobry samochód za niską cenę na wyprzedaży.

10 – Dramatycznie wzrośnie ilość przestępstw przeciwko własności.

Emeryci od tej chwili będą uzależnieni od troskliwości swoich bliskich i dzieci jako że wkrótce nie będzie. Ci, którzy nie mają krewnych, dzieci, innych osób zdolnych do troski o nich, czeka śmierć.

Młodzi mężczyźni będą mieli wybór, emigrować i zostać gastarbeiterem, zostać najemnikiem w batalionach oligarchów (tam będą, najprawdopodobniej, płacić w walucie), wstąpić w szeregi Sił Zbrojnych Ukrainy lub Sił Zbrojnych Noworosji, wieść nędzarskie życie.

Kobiety będą miały niewielki wybór, doglądanie dzieci w nadziei, że mąż zdoła zapewnić rodzinie utrzymanie (mało prawdopodobne), wyjechać z kraju, przejść na reżim totalnej gospodarki pracując za nędzne wynagrodzenie (żadnych kosmetyków, perfum, dziękuję za jedną różę na randce) albo iść w prostytutki.

W rezultacie kraj czeka najprawdopodobniej olbrzymi odpływ ludności. Rozprzężenie i chaos, minimum, przez pięć lat a maksimum…Maksimum nie istnieje.

Za: http://3rm.info/publications/55165-novaya-ukrainskaya-ekonomicheskaya-realnost-chto-budet-dalshe.html

Data publikacji: 27.02.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =