Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Międzynarodowe przygotowania do wojny z Rosją

Ukraina – Międzynarodowe przygotowania do wojny z Rosją

Walcman (Poroszenko) podpisał dekret o rozpoczęciu międzynarodowych ćwiczeń wojskowych na Ukrainie. Dokument zezwala na wejście na terytorium kraju jednostek sił zbrojnych innych państw.

a4

Dekret o przeprowadzeniu międzynarodowych ćwiczeń wojskowych na Ukrainie podpisał Walcman (Poroszenko). Według tego dokumentu, na terytorium Ukrainy wpuszcza się jednostki sił zbrojnych obcych państw w celu wzięcia przez nie udziału w manewrach wojskowych w 2015 roku.

„Poziom przygotowania naszych żołnierzy, ktorzy biorą udział w ćwiczeniach i szkoleniach, powinien być taki ażeby zostali oni instruktorami w szkoleniu i rozpowszechnianiu doświadczenia, które uzyskali, do walki z grupami dywersyjno-wywiadowczymi, do podwyższenia skuteczności różnych sektorów naszych Sił Zbrojnych” – zauważył Walcman (Poroszenko), komentując swój dekret.

„Tak więc na terytorium Ukrainy w 2015 roku przewidziany jest szereg ukraińsko-amerykańskich ćwiczeń: „Fearless Guardian – 2015 (ogółem 2,2 tysiąca ludzi, w tym 1 tysiąc amerykańskich żołnierzy), „Sea Breeze – 2015” (ogółem 2,5 tysięcy ludzi, w tym 1 tysiąc żołnierzy amerykańskich i do 500 żołnierzy NATO i z programu „Partnerstwo dla pokoju”) i „Saber Guardian/Rapid Trident – 2015” (ogółem 2,1 tysiąca żołnierzy, w tym do 500 żołnierzy amerykańskich i 600 żołnierzy z krajów-członków NATO i z programu „Partnerstwo dla pokoju”) a także ukraińsko-polskie ćwiczenia jednostek lotniczych „Bezpieczne Niebo – 2015″ (ogółem 350 żołnierzy, w tym 100 polskich żołnierzy) i jednostek żandarmerii wojskowej (Prawo i porządek – 2015” (w sumie 100 żołnierzy, w tym 50 polskich żołnierzy).

W tym celu dekretem zezwala się na wprowadzenie na terytorium Ukrainy w celu wzięcia udziału w międzynarodowych ćwiczeniach wojskowych jednostek USA, państw-członków NATO i państw-uczestników programu „Partnerstwo dla pokoju”, Polski, z uzbrojeniem, sprzętem wojskowym, okrętami, łodziami podwodnymi, samolotami i helikopterami na czas i w ilości wskazanych w dekrecie”

Za: http://rusvesna.su/third_world/1427734689

Data publikacji: 30.03.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.