Strona główna > NWO > Kościół i cerkiew > Ukraina – Koszerna ścieżka ukraińskich ” greko-katolików ” do Eurosodomy

Ukraina – Koszerna ścieżka ukraińskich ” greko-katolików ” do Eurosodomy

Niech za motto posłuży dowcip proroka wadowickiego Wojtyły-Katza: „Kto spotyka Jezusa Chrystusa, spotyka judaizm” (Moguncja 17.11.1980).

Koszerna ścieżka ukraińskich „greko-katolików” do Eurosodomy. Unici modlą się wspólnie ze „starszym bratem w wierze”, rabinem Siwa Fajnermanem.

Rabin Siwa Fajnerman, specjalista ds. dialogowania z ukraińskimi unitami, w nurcie nauczania JP2
Rabin Siwa Fajnerman, specjalista ds. dialogowania z ukraińskimi unitami, w nurcie nauczania JP2

W dniu 8 marca w parafii rzymsko-katolickiej p.w. św. Jana Pawła, w kaplicy Wydziału Filozoficzno-Teologicznego Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie, na nowo odkryją znaczenie powołania kobiety. Rabin Siwa Fajnerman, asystent głównego rabina Ukrainy, wygłosi wykład na temat „Biblia o kobiecie. Jak zostać jeszcze piękniejszą”. A następnie odbędzie się „katolickie” nabożeństwo z żydowskimi pieśniami.

„Dzień 8 marca, oczywiście, nie jest świętem chrześcijańskim ale ponieważ dla wielu ludzi ten dzień jest ważny to dlaczego nie zwrócić uwagi w tym dniu na przepiękny dar Boga, którym jest kobieta? Kobieta jest księżną domu, nosi w sobie przyszłe życie. Dlatego to ważne żeby dzisiaj, na nowo, odkryć przeznaczenie kobiety. Pomoże nam w tym wykład rabina Siwy Fajnermana, zwolennika postępowego judaizmu, który w parafii rzymsko-katolickiej p.w.św. Jana Pawła, wygłosi wykład „Biblia o kobiecie. Jak zostać jeszcze piękniejszą” – skomentował wydarzenie ojciec Hryhoryj Draus.

W nietypowym „katolickim” nabożeństwie wezmą udział goście z żydowskiej synagogi, na czele ze wspomnianym rabinem. A z tradycyjnymi pieśniami żydowskimi, we współczesnym brzmieniu, wystąpi Natalia Wakszynskaja i Jewhenyj Teper. Inna wspólnota, studencki klub „Hillel” będzie śpiewała pieśni duchowne.

Według Hryhoryja Drausa, wydarzenie zjednoczy, jak powiedział o żydach i „chrześcijanach” św. Jan Paweł, „starszych i młodszych braci”, jako że czasy dobrego współistnienia powracają. I w tym duchu spotkają się „chrześcijanie” i żydzi.

Podczas tego wydarzenia będzie można wziąć udział w krótkich warsztatach i nauczyć się jak z prostych materiałów (papier, klej) zrobić własnoręcznie tani ale dobry prezent dla kochanych kobiet.

a33

Razem i do końca. (Czyjego?)

a40

Patrz także: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/korzenie-miedzynarodowego-dnia-kobiet-2015-03

Na podstawie: http://3rm.info/main/55411-koshernaya-tropa-v-evropu-uniaty-molyatsya-so-starshim-bratom.html

Data publikacji: 9.03.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *