Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Kijowska junta zamierza rakietami balistycznymi zniszczyć Noworosję

Ukraina – Kijowska junta zamierza rakietami balistycznymi zniszczyć Noworosję

Ukraina – Igor Striełkow – pilne oświadczenie: Kijów planuje zniszczenie Doniecka i Ługańska za pomocą balistycznych rakiet (video)

a1,1

31.07.2014-Wojskowe władze Donieckiej Republiki Ludowej oświadczyły, że ukraińska junta przygotowuje potworne zamachy terrorystyczne. Na odbytym dzisiaj briefingu, pełniącego obowiązki przewodniczącego rządu Donieckiej Republiki Ludowej, Władimira Antiufiejewa i ministra obrony Donieckiej Republiki Ludowej Igoria Striełkowa, zostało złożone oświadczenie o przygotowywaniu prowokacji przez ukraińskich wojskowych.

Igor Striełkow opowiedział o tym, że karne wojska ukraińskie przygotowują wielką prowokację, której celem jest przedstawienie Donieckiej Republiki Ludowej jako organizacji  terrorystycznej a także masowe ludobójstwo ludności cywilnej. Tym razem zamiar jest na tyle potworny, że aż trudno uwierzyć. Łgarstwa ukraińskich mediów są bezwstydne i fantasmagoryczne. Dla wroga nie ma niczego świętego, żadnych moralnych hamulców.

Według danych, które zdobyliśmy i które są potwierdzone, w ciągu trzech nocy na terytorium lotniska w Kramatorsku zostały dostarczone trzy wyroby, trzy rakiety „Toczka U”, gotowe do wystrzelenia. Celem są oczyszczalnie Doniecka i Ługańska w których przechowuje się, odpowiednio, 120 tysięcy ton i 160 tysięcy ton chloru. Celem rezerwowym jest magazyn przechowujący amoniak fabryki „Stirol” w Gorłowce”-oświadczył Igor Striełkow. Minister obrony powiedział dalej, że wróg zawczasu planuje przeprowadzenie kampanii dezinformacyjnej mającej na celu zrzucenie odpowiedzialności za katastrofalne konsekwencje zamachów terrorystycznych na siły ludowego pospolitego ruszenia. „Konsekwencje mogą być po prostu przerażające. W zależności od kierunku wiatru pod zabójczym działaniem chloru znajdą się obszary od Doniecka do Wołnowachii, z całkowitym porażeniem wszystkich żywych istot. Mogą być dziesiątki tysięcy ofiar”-oświadczył Igor Striełkow. „Mam nadzieję, że nasze oświadczenie wykluczy tę barbarzyńską operację karną.

Pospolite ruszenie Donieckiej Republiki Ludowej nie przeprowadza żadnych zamachów terrorystycznych wobec ludności ukraińskiej ani wobec ludności Donieckiej Republiki ludowej ani nawet wobec wojsk wroga”-zapewnił Igor Striełkow.

UWAGA! Przed oglądaniem video włącz tłumaczenie za pomocą automatycznego translatora.

Za: http://rusvesna.su/news/1406815293

Data publikacji: 31.07.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *