Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Kijowska junta spieszy się do elektronicznego koncłagru

Ukraina – Kijowska junta spieszy się do elektronicznego koncłagru

Kijowska junta spieszy się do elektronicznego koncłagru. Poroszenko zatwierdził obowiązkowe chipowanie i rejestrację wszystkich gospodarskich zwierząt.

assa1

Prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko, podpisał ustawę Nr 1648-VII „O wprowadzeniu zmian do niektórych aktów prawnych Ukrainy dotyczących identyfikacji i rejestracji zwierząt”, zgodnie z którym wprowadza się obowiązek identyfikacji (czytaj chipizacji-red.) i rejestracji w Jednolitym Rejestrze Państwowym Zwierząt wszystkich zwierząt gospodarskich.

W ten sposób prawodawstwo Ukrainy jest doprowadzane do unifikacji z prawodawstwem Unii Europejskiej, tworzy się system stałej kontroli stanu zdrowia wszystkich zwierząt (dużego bydła rogatego, świń, koni, owiec i kóz) i weterynaryjno-sanitarnego stanu wszystkich gospodarstw w kraju. W celu zapewnienia dopełnienia obowiązku, przez właścicieli i posiadaczy zwierząt, przeprowadzenia identyfikacji i rejestracji zwierząt, ustawa wprowadza odpowiedzialność za naruszenie przepisów w tej dziedzinie. Jednocześnie zakłada się, że w okresie do 1 stycznia 2015 roku taka odpowiedzialność nie będzie egzekwowana.

Koszty prac i usług związanych z identyfikacją i rejestracją zwierząt, które poniesie ludność, będą kompensowane na rachunek budżetu państwowego. Jest także przewidziana możliwość takiej kompensacji przez osoby trzecie. Tylko w przypadku wprowadzenia obowiązku identyfikacji i rejestracji wszystkich zwierząt gospodarskich, jak przewiduje to prawodawstwo Unii Europejskiej, państwo może gwarantować konsumentom bezpieczeństwo produkcji mięsno-mlecznej, zauważa Służba Prasowa prezydenta.

Za: http://3rm.info/50959-hunta-speshit-v-elektronnyy-konclager-poroshenko-odobril-obyazatelnuyu-chipizaciyu-i-registraciyu-vseh-selskohozyaystvennyh-zhivotnyh.html

Data publikacji: 17.09.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *