Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Kijowska junta ściąga setki tureckich najemników

Ukraina – Kijowska junta ściąga setki tureckich najemników

Ukraina – Kijowska junta ściąga na wojnę z Donbassem setki najemników z Turcji.

a,a

 „15 października istotnych zmian na frontach wojennych pospolitego ruszenia i wojsk kijowskiej junty nie zauważało się. Odnotowywano jedynie rutynową już, niemrawą wymianę ognia, praktycznie na wszystkich kierunkach” – powiedział pracownik Centrum Informacyjnego „Wostok”, o pseudonimie „Kot”.

Jednocześnie, według niego, kijowska junta ściąga do działań wojennych tureckich najemników. „Wojska junty, tak jak poprzednio, kontynuują okopywanie się na wysuniętych rubieżach i podciągają siły na linię walk. Także ich siły są uzupełniane najemnikami. 15 października, przez Charków, przybyło walczyć w Donbassie około 400 Turków” – powiedział „Kot”.

Pracownik Centrum Informacyjnego „Wostok” poinformował, że spadochroniarze Sił Zbrojnych Ukrainy przeprowadzili próbę przebicia się do miasta Makiejewka.

„Samodzielna Brygada Desantowa kijowskiej junty przeprowadziła próbę przebicia się do Makiejewki w rejonie kopalni Siewiernoj, jednakże została ona zatrzymana i odrzucona. Kijowska junta ostrzeliwuje Donieck. Szczególnie ucierpiał w wyniku ostrzału artyleryjskiego rejon kijowski, czterech cywilnych mieszkańców zostało rannych” – podkreślił „Kot”.

On pozytywnie ocenił także wypowiedzianą w przeddzień obietnicę władz Donieckiej Republiki Ludowej o zestrzeliwaniu dronów misji OBWE w przypadku ich lotów nad terytorium republiki.

„Doniecka Republika Ludowa jest suwerenną republiką…Dlatego wtargnięcie zagranicznych dronów albo samolotów w naszą przestrzeń powietrzną jest niedopuszczalne. Myślę, że loty dronów nad terytorium Donieckiej Republiki Ludowej powinny być uzgadniane wyłącznie z rządem republiki. W przypadku udostępnienia dronom misji OBWE specjalnego korytarza lotniczego, jestem o tym przekonany, sprawi, że żadnych problemów nie będzie” – uważa „Kot”.

On także zapewnił, że nic mu nie wiadomo o rozmowach władz ukraińskich z przedstawicielami Donieckiej Republiki Ludowej o wymianie zamieszkałych punktów Doniecczyzny (Nowoazowsk, Tielmanowo).

Za: http://3rm.info/51866-kiev-privlekaet-k-boyam-v-donbasse-sotni-naemnikov-iz-turcii.html

Data publikacji: 17.10.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *