Strona główna > Rosja > Ukraina – Kijów: mitingi i marsze nacjonalistów w święto UPA!

Ukraina – Kijów: mitingi i marsze nacjonalistów w święto UPA!

W poniedziałek przez centrum Kijowa przeszedł doroczny „Marsz sławy UPA”. Kilka godzin później nacjonaliści zebrali się w ukraińskiej stolicy ponownie, tym razem na akcji „Nie dla kapitulacji”.

Marsz sławy UPA przebiegał w tym roku pod hasłem „Obronimy ukraińską ziemię”. Jak podaje portal Lb.ua, zorganizowały go takie ukraińskie nacjonalistyczne ugrupowania jak Swoboda, Korpus Narodowy, Prawy Sektor, Kongres Ukraińskich Nacjonalistów i „Tryzub” im. Stepana Bandery. Korespondent portalu ocenił liczebność uczestników pochodu na co najmniej 5 tys. osób. Według policji było to 6 tys. osób, a zdaniem organizatorów około 10 tys.

Nacjonaliści przeszli spod pomnika Tarasa Szewczenki ulicami Chreszczatyk, Instytucką, Bohaterów Niebiańskiej Sotni pod siedzibę prezydenta na ulicy Bankowej.

Hasło „Obronimy ukraińską ziemię” nawiązuje do sprzeciwu nacjonalistów wobec tzw. formuły Steinmeiera, czyli sposobu rozwiązania konfliktu w Donbasie zaproponowanego przez byłego ministra spraw zagranicznych Niemiec a także wobec planów uwolnienia obrotu ziemią na Ukrainie.

Czoło kolumny sformowali weterani wojny w Donbasie wraz z dziećmi.

Wcześniej podawano, że uczestnicy „Marszu sławy UPA” planują przekazanie administracji prezydenta memorandum przeciwko nadaniu Donbasowi szczególnego statusu oraz przeciwko formule Steinmeiera. Dokument został podpisany przez szereg władz samorządowych.

Jak podaje agencja Ukrinform, na trasie marszu osobny miting zorganizował szef Bractwa Dmytro Korczynski. „Zwyciężymy, gdy nasza wiara będzie tak samo silna, jak nasza broń. Teraz cierpimy porażki, ponieważ robimy miliony aborcji rocznie. Przegramy wojnę demograficzną. Świniopasy wybrały prezydenta, Ukraińcy mogą wygrać jedynie w boju” – mówił Korczynski.

Po zakończeniu „Marszu sławy UPA” nacjonaliści rozpoczęli w parku Szewczenki kolejne zgromadzenie – tym razem pod hasłem „Nie dla kapitulacji”. Organizatorem akcji był Korpus Narodowy. Niosąc głównie niebiesko-żółte flagi narodowe, a także pewną ilość banderowskich czerwono-czarnych, przeszli oni na Majdan Niepodległości, a później część z nich udała się pod siedzibę prezydenta. Żądano rezygnacji z nadania Donbasowi szczególnego statusu i sprzeciwiano się spodziewanej amnestii dla separatystów. Protestowano również przeciwko przeprowadzeniu wyborów w Donbasie przed przejściem tych terenów pod kontrolę Kijowa. Zdaniem policji marsz „Nie dla kapitulacji” zebrał 12 tys. uczestników. Stróże prawa ocenili, że zgromadzenie przebiegało spokojnie.

Demonstracje pod hasłem „Nie dla kapitulacji” organizowano już 1 i 6 października br.

 

Przypomnijmy, że w 2014 roku prezydent Petro Poroszenko ogłosił 14. października, rzekomy dzień powstania zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii, świętem państwowym – Dniem Obrońcy Ukrainy.

Kresy.pl / Ukrinform / lb.ua / Zaxid.net / 112.ua

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/kijow-mitingi-i-marsze-nacjonalistow-w-swieto-upa-foto-video/
15.10.2019

2 thoughts on “Ukraina – Kijów: mitingi i marsze nacjonalistów w święto UPA!

 1. http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/08/10-viii-cz-2-20-viii-2019-cz-1-jak.html

  10 VII 2019

  (…)

  – Jak mówiłem dziecko – Ukraińcy w Polsce z a w s z e będą narzędziem w rękach wrogów Polski.
  Mniejszość ukraińska w Polsce jest cały czas Polsce nieżyczliwa a nasiliło się to po roku 90- tym i zwłaszcza w ostatnich latach.
  Polska nie może przyjmować nowych Ukraińców do pracy nie może nadawać im obywatelstwa.
  Wrogowie Polski będą chcieli by tak się stało i wiele więcej, ale Polacy muszą się temu przeciwstawić. Wrogowie wewnętrzni i zewnętrzni. Musicie mówić : Tak, tak, nie, nie.
  Nigdy w czasie Mego nauczania na ziemi nie kazałem przyjmować do domu rozbójników i złoczyńców, czy choćby potencjalnych zbójników i złoczyńców.
  Nikt nie ma prawa narażać swojej rodziny. Jeszcze bardziej kraju.
  Ukraińcy to szczep dziki i bezwzględny.
  Szkodzili Polsce i będą szkodzić w jej granicach.
  Przyjmować pracowników można, ale należy trzymać właściwą miarę.
  Dla nikogo nie było tajemnicą, że w Polsce od lat 90- tych przebywało stale około pół miliona Ukraińców.
  Tymczasem można usłyszeć o sieci domów publicznych zarządzanych przez Ukraińców gdzie są też i właścicielami ( przynajmniej oficjalnie) i miano nagrywać ważne w Polsce osoby. Kto za tym stoi? I czy to jest wszystko.
  Polacy też są winni. Czyż i ktoś z Twojej rodziny nie mówił o wynajęciu Ukraińców aby zrobić porządek z pewnymi ludźmi. A to uczciwy Polak.
  Polacy jednak nie mogą sobie pozwolić na głupotę i korzystanie w jakikolwiek sposób z ukraińskich, grzesznych usług.

  Ukraińcy muszą oddać Lwów.

  – Dlaczego się obawiasz dziecko?
  – Tam są Ukraińcy i to bardzo banderowski rejon. Nawet jakby nie było kwestii przyjezdnych Ukraińców w Polsce to jako polityk nie chciałbym wziąć Lwowa bo przecież to razem z Ukraińcami i z okolicy.
  – A jednak dziecko. Lwów musi wrócić do Polski.
  – Jak uważasz Panie Jezu, to znaczy i ja Twój marny sługa uważam, że powinien wrócić, ale nie z Ukraińcami albo raczej myślałem kiedyś by ich związać z państwem polskim i by chcieli. Tymczasem oni mają korzyści i głaszcze się ich gdy oni plują w twarz. Nawet i Krakowa by chcieli.
  – A jednak dziecko.
  – No to nagle mielibyśmy, powiedzmy, Lwów z okolicami, milion Ukraińców na terytorium Polski z największym żywiołem banderowskim a Ty, Panie, mówiłeś, że to szczep dziki i bezwzględny. Tu jesteśmy u siebie. Możemy się ich pozbyć póki co a jakby był Lwów nasz.
  – Zostaliby Ukraińcy lojalni wobec państwa polskiego.
  – Panie Jezu, mamy problem z napływowymi Ukraińcami w Polsce. Gdzie tu myśleć o Lwowie.
  Poza tym, myślę, Panie, że Ukraińcy z Lwowskiego mieliby dopiero inklinacje do Polski gdyby nie mogli u nas mieszkać i pracować, mieć różne prawa, jak dopiero w jednym państwie.
  – Nie chodzi, dziecko, o łączenie się z Ukraińcami w jedno Państwo. Oni nie są państwem. Chodzi o przyłączenie Lwowa na początek.
  – Jeśli, Panie Jezu, jak powiedziałeś upomnieć ma się Anglia o Ukraińców w Polsce i USA, to tym bardziej upomną się o nich we Lwowie czy rejonie.
  – To nie jest po myśli wrogów Polski abyście mieli Lwów.
  Ten fakt wywołałby wielką wściekłość waszych wrogów i pomieszał im szyki.
  – Ale mówi się, Panie o tym, że żydzi chcą stworzyć Judeopolonię, połączyć Ukrainę z Polską całą ,czy do Wisły.
  – Dlatego musicie się temu przeciwstawić i Lwów wcielić do Polski.
  – Jak wcielić Panie? Poza tym co z tymi Ukraińcami, którzy tam mieszkają. A czy nie będzie to pretekst i zachwianie naszych granic. Skoro dostajemy na wschodzie to powinniśmy oddać na zachodzie. .
  – Niemcy będą chcieli odebrać ziemie, które skrwawili przez wieki wymordowaniem Lehitów i obróceniem ich w ludzi drugiej kategorii. Lecz im się to nie uda.
  Zapadł na nich wyrok. Może być tylko cofnięty gdy idzie o wygubienie ich prawie całego narodu. Ale nie będzie cofnięty gdy idzie o upadek ich państwa jako zagrażającego ich sąsiadom.
  – A jeśli chodzi o Wilno Panie?
  – Litwini rozumieją, że tylko będąc w państwie polskim mogą ocaleć.
  Moja Matka, Matka Boska Ostrobramska zadba o sprzymierzenie.
  – Ale gdzie, Panie Jezu czas na to. Niedługo Trzy Dni Ciemności.
  – A jednak tak musi być. Polska odzyska Wilno i Lwów.. Lecz najpierw Polska dozna ucisku.
  – Dziękuję Panie Jezu.
  Chwała Tobie Chryste.

 2. http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/07/18-vii-2019-teraz-jestescie-bierni.html

  18 VII 2019 Teraz jesteście bierni wobec napływu Ukraińców w Polsce. Jesteście coraz głupsi zamiast coraz mądrzejsi.

  Czwartek 18 lipca

  11.12

  – Moje drogie dziecko. Widzę jak cierpisz w tej sprawie. W sprawie prześladowania polskiego chłopca i jego rodziny a nie ukraińskiego chłopca i jego rodziny jakby to było po ludzku. Oczywiście nie należy nikogo prześladować, ale żaden Ukrainiec popierający Banderę nie powinien znaleźć się w Polsce. Nawet na pobyt turystyczny.
  Polska nie ma obowiązku godzić się na wjazdy bez wizy, bez względu na to jakie są paszporty. To Polska ma decydować jak będzie się rządzić u siebie. Czy jest kara śmierci, czy nie. Czy są cła, czy nie, czy państwo buduje zakłady pracy, czy daje pracę przy robotach publicznych czy nie, jakie podatki są i czy cudzoziemiec podczas pobytu w Polsce płaci za wszystko tak samo jak Polak czy więcej. To wszystko winno być w gestii Polaków. Ale sami wybraliście.
  Teraz jesteście bierni wobec napływu Ukraińców w Polsce. Jesteście coraz głupsi zamiast coraz mądrzejsi. A przecież Jan Paweł II mówił do was, że musicie być mądrzy i mocni. Żadnej z tych cech nie macie i nawet one maleją. Nie potraficie współpracować. Nie przyświeca wam nadrzędny cel.
  Nigdy naród wybrany nie był karany gdy słuchał Boga i wiernie trwał na straży Jego praw. Nigdy. To samo dotyczy i was bo jesteście drugim narodem (wybranym) naznaczonym.
  Jednak tylko tamten naród niósł prawdziwą wiarę. U was zachowała się w stopniu najdoskonalszym, ale nie tylko u was jest katolicka wiara. Zatem jeśli by naród polski został unicestwiony z powierzchni ziemi a kraj stał się wypaloną pustynią to wiara nie zginie. To wynik Mego Miłosierdzia względem was, że was wybrałem. I to już was Lechitów jeszcze przed Moim Narodzeniem.

  Macie zaszczytną misję nieść wiarę do innych narodów i wspomagać swych braci, swych braci, którzy kochają Boga.
  Wpuszczanie w swe granice bezbożnych, choćby Słowian nie przymnoży ich wiary. Czyż widzicie Ukraińców, którzy wychodziliby z kościołów, rozpoznając ich po mowie? Czy spotykacie takich, którzy szukaliby Mnie i jeśli nawet nie na mszy to szukali Mnie w pustym kościele?
  Nie, nie znajdujecie takich.
  Nie wy tylko jesteście winni. Na polu wiary pierwsi winni być pasterze i pouczać lud we wszystkich potrzebnych sprawach, potem kapłani.
  Macie tu raczej do czynienia ze zdradą narodową ze strony biskupów, tych biskupów, którzy zachęcają do przyjmowania przybyszy „uchodźców” jak mówią mimo że już kilka milionów Ukraińców znajduje się w Polsce. A Polacy przecież nie znają dokładnej ich liczby, która cały czas się zwiększa. 5, 10, 15. Zniesiecie?

  Oj dzieci, dzieci. Bóg oczekuje od swoich dzieci używania rozumu. Nie jesteście psami, ale dziećmi Bożymi. Zresztą zwierzęta mają instynkt i strzegą swego terytorium. I zwierzęta dopuszczają w pewnych granicach inne gatunki, które mają takie potrzeby jak one, ale tylko w pewnych.
  Ale cóż, jest to los, który sami wybieracie. Nie ma waszej inteligencji w tej sprawie. Nie ma waszych środowisk opiniotwórczych.
  Nie sprowadzacie rodaków ze Wschodu a sprowadzacie obcych. (Zacytujesz tu Moje Słowa z 24 X 2016
  – Rosjanie i w Ameryce mają swoich agentów, na pewno w większym stopniu niż Amerykanie w Rosji. Ukraina i Europa Środkowa to rosyjska strefa wpływów i Rosjanie nie pozwoliliby aby Amerykanie bez ich woli mogli tworzyć ten Majdan, czy Ukraińcy za amerykańskie pieniądze. Pozwolili na to bo to robili ich agenci amerykańskimi rękoma, aby w ten sposób zająć Krym i opanować Wschodnią Ukrainę. To działanie jest przeciw Polsce, bo pozbawiona wschodnich ziem Ukraina domaga się coraz bardziej wschodniej Polski. Tak, mają tu swój udział także Żydzi, jednak destabilizacja Polski najpierw przez Smoleńsk, co się nie udało, a tylko częściowo, a teraz przez napływ niechętnych Polsce Ukraińców jest na rękę Rosji. )

  Powiedziałem ze Wschodu gdyż Polacy z terenów II Rzeczpospolitej winni mieszkać u siebie ( o ile chcą) lecz winni mieć pomoc od państwa polskiego, takie właśnie 500 plus na każdego Polaka, z udokumentowanym pochodzeniem, nie piąta woda po kisielu jakby się chcieli dla korzyści podszyć Ukraińcy z małą domieszką krwi lechickiej.

  To tyle moje dziecko
  -Dziękuję Panie Jezu.
  Chwała Tobie Chryste.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.