Strona główna > Rosja > Ukraina – Izrael zbroi banderowców

Ukraina – Izrael zbroi banderowców

Przez cały okres post-„pieriestrojkowy” w Tel Awiwie lubią mówić o swoich sympatiach do Rosji, o tym, że nasze kraje mają wiele wspólnego i o tym, że na Ziemi Obiecanej mieszka „w jednej czwartej nasz były lud”.

a3

W przeddzień Dnia Zwycięstwa w lokalnej telewizji obowiązkowo pokazuje się programy o repatriantach – weteranach Armii Czerwonej i to także przedstawia się z jakiegoś powodu jako przejaw nastrojów prorosyjskich.

Można do tego dodać to, że Izrael ochoczo zapewnia schronienie zbiegłym rosyjskojęzycznym oligarchom, nie mniej radośnie przyjmuje wsparcie od tych oligarchów, którzy jeszcze nie uciekli a także nie wymaga wiz od rosyjskich pielgrzymów i turystów, których pieniądze stanowią niemały wkład do budżetu Izraela.

Na tym właściwie kończy się cała „przyjaźń” Tel Awiwu do Rosji. Co zaś tyczy się realnej polityki to Izrael, tak jak poprzednio, zawsze znajduje się po stronie wrogów naszego kraju.

Przypomnijmy, że Tel Awiw zbroił armię gruzińską przygotowującą się do zabijania obywateli Rosji w Abchazji i w Południowej Osetii. Izraelscy instruktorzy szkolili ją jak to robić. Co więcej to obywatele Izraela nawet wzięli udział w działaniach bojowych, w 2008 roku, przeciwko naszemu krajowi.

Dzisiaj Izrael znowu okazuje pomoc krajowi, którego kierownictwo zapewnia, że walczy przeciwko Rosji. Znowu izraelscy instruktorzy szkolą nazistowskich oprawców jak zabijać Rosjan i Małorosjan w Donbasie. A izraelski przemysł zbrojeniowy gotów jest wyposażyć ich we wszystko co jest do tego potrzebne.

Ukraińskie media informują, że przedstawiciele izraelskiego koncernu przemysłu obronnego ELBIT odbyli spotkania robocze z delegacją z Dniepropietrowska. Omawiano na nich możliwe zakupy izraelskich termowizorów i urządzeń noktowizyjnych a także potencjał uruchomienia przez Izrael produkcji systemów obronnych na Ukrainie.

Ukraińską stronę w rozmowach reprezentował doradca gubernatora obwodu dniepropietrowskiego ds. stosunków międzynarodowych, Borys Trejgerman (?!), szef Fundacji Obrony Kraju Pawło Chazan (?!) i specjalista ds. technologii komputerowych i łączności, Gennadyj Maszynson (?!).

„Będzie idealnie jeżeli ELBIT uruchomi swoją produkcję na Ukrainie gdzie istnieją wszystkie możliwości ku temu. Izraelczycy już oświadczyli, że w zasadzie jest to dla nich interesujące. Ale trzeba od czegoś zacząć, zrobić pierwszy krok w takiej współpracy dwóch krajów. Takim krokiem może być zakup termowizorów i urządzeń noktowizyjnych oraz innego uzbrojenia obronnego” – zauważył Borys Trejgerman w rozmowie z izraelskim dziennikarzem Shimonem Brimaneme.

Była to rewizyta jako że pracownicy koncernu ELBIT już niedawno przyjeżdżali do Dniepropietrowska. Przedstawicielom Ukrainy pokazano, na południu Izraela, centrum kontroli uzbrojenia obronnego wyposażonego przez ELBIT, które oddziela kontrolowany przez HAMAS sektor Gazy od terytorium Izraela.

Zademonstrowano także elektroniczny system wczesnego wykrywania dywersantów, informuje „Wojennyj informator”. I prawdopodobnie Izraelczyków przy tym nie niepokoi fakt, że zbroją oni tych, którzy biorą wzór z herojów „SS Nachtigall” i „SS Galizien”, które zorganizowały lwowski pogrom i Babi Jar rozwiązując „kwestię żydowską” na Ukrainie.

Jak to się mówi, biznes to biznes, nic osobistego. I to im nie przeszkadza kochać Rosji i szanować wyczyn narodu sowieckiego, który zniszczył III Rzeszę i uratował żydostwo od całkowitego zniszczenia.

No i o co chodzi, koniec końców jest to suwerenny wybór Tel Awiwu. Ale z tego wyboru możemy, i powinniśmy, wyciągnąć odpowiednie wnioski i, w oparciu o nie, rozpocząć uzbrajanie Palestyny, włącznie z sektorem Gazy, uzbrajanie Libanu i Hezbollahu.

I to w żaden sposób nie przeszkodzi naszemu współczuciu ofiarom holocaustu i sympatii do państwa żydowskiego i do swoich byłych obywateli a za to przyniesie niezłe pieniądze i wzmocni pozycję naszego kraju na Bliskim Wschodzie i w świecie muzułmańskim.

Za: http://www.segodnia.ru/content/158709

Data publikacji: 8.04.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *