Strona główna > Ukraina > Ukraina – Ironia historii , ukraińscy nacjonaliści budują nowy kaganat

Ukraina – Ironia historii , ukraińscy nacjonaliści budują nowy kaganat

Ukraina – Ironia historii , ukraińscy nacjonaliści budują nowy kaganat.

a,a

Ukraińskim nacjonalistom coraz bardziej wali się ich świat z powodu niespełnionych celów euromajdanu. Marzyli o czystym rasowo rządzie, panowaniu ukraińskiej „mowy” od Lwowa do Ługańska. A w rezultacie Gruzini i Litwini (czytaj żydzi z Gruzji i Litwy – tłum.) w rządzie, którzy tylko nauczyli się wyrażenia „bud’ łaska” (proszę – tłum.), „diakuju” (dziękuję – tłum.) i co najgorsze to żydzi na szczytach władzy kraju.

Nic dziwnego, że nawet szalona i wściekła Irina Farion nagle wpadła w depresję i o mało co nie zeszła z tego świata na własne życzenie. A po centralnej Ukrainie zaczynają buszować majdany z okrzykami „Poroch – ch…”, „Walcman – precz”.

Nieco historii. Duża część obecnej Ukrainy była włączona do strefy osiedlenia (żydów – tłum.). Ukraińcy i żydzi przez stulecia żyli obok siebie i jak zawsze to bywa w przypadku wspólnego zamieszkiwania ludzi różnych kultur i religii, pomiędzy nimi regularnie pojawiały się sprzeczności. Czasami przekształcające się w pogromy.

Słowo „pogrom” uważane jest za powszechnie znane w całym świecie, na jego cześć nazwano nawet w Rosji popularny portal „Sputnik i pogrom”, ale jest to zasadniczo nie prawdziwe.

Po pierwsze, powszechna znajomość w świecie słowa „sputnik” jest legendą. Wszyscy znają angielskie słowo „satellite”, które oznacza właśnie „sputnik”.

Po drugie, pogrom to nie jest rosyjskie zjawisko. Rosjanie zawsze byli w mniejszym lub większym stopniu żydofilami, w republice nowogrodzkiej była nawet bardzo popularna herezja „judaizujących”. Antysemityzm i judeofobia związane są głównie z ludźmi żyjącymi obok żydów. I to są w pierwszej kolejności Polacy i Ukraińcy.

Najbardziej znane pogromy w historii miały miejsce na terytoriach obecnej Ukrainy, Polski i Mołdawii. To Odessa i Starodub, Kiszyniów i Warszawa, Częstochowa i Kijów, Nikołajew i Żytomir. No i oczywiście Lwów. W Polsce ostatni pogrom miał miejsce po II Wojnie Światowej w 1946 roku. Właśnie dlatego liczba żydów w Polsce, zgodnie z ostatnim spisem ludności, jest mniejsza niż liczba Anglików. Polacy wstydzą się swojego historycznie ukształtowanego antysemityzmu, to jest fakt.Tak bezsporny jak i wrodzony antysemityzm Ukraińców.

„To jest bezczelne kłamstwo!” – wykrzyknie pierwszy, który to przeczyta, obrońca „swobodnej Ukrainy”. Pogłoski o tym, że prawdziwe nazwisko Poroszenki to „Walcman”, nie przeszkodziły mu, po raz pierwszy w historii, zwyciężyć w pierwszej turze!

O Jaceniuku także mówi się, że jest żydem a jego „Front Ludowy” zajął pierwsze miejsce w wyborach. To samo i ze spikerem (Rady Najwyższej – tłum.) bo to Grojsman! Rzeczywiście, u nas Kołomojskij zasłużył na pomnik za życia!

Tak, o „żydowskim triumwiracie” na czele Ukrainy już mówią praktycznie otwarcie. I wyjaśnia się to dwiema przyczynami:

Po pierwsze, antysemityzm, jak każdy światopogląd z prefiksem „anty” opiera się na przedstawianiu wroga jako kogoś strasznego i wpływowego. Ukraińcy byli już pod władzą Polaków, nie podobało się. Potem było „moskalskie jarzmo”, też niezadowolenie. Spróbowali sami, stało się zupełnie źle. Dlaczego więc, dla urozmaicenia, nie oddać władzy żydom, może nagle im się uda?

Druga przyczyna polega na tym, że ukraiński antysemityzm świetnie pamiętają potomkowie ofiar pogromów a to jest bardzo wpływowa część amerykańskiego establishmentu. I oni nie są psychicznie gotowi postawić na etnicznych, srogich ukrów, woląc współpracować z ze swoimi ludźmi według krwi i ducha.

Kiedy wyżyny mogą a niziny chcą to przychodzi na świat obecna Ukraina z jej głoszonym ultranacjonalizmem, z żydami na czele państwa i Gruzinami i Litwinami w rządzie. Problem w tym, że podobny, fantastyczny twór nie jest zdolny do dłuższego istnienia.

Kiedy w telewizorze nawołują „Podnieś się Ukraińcu! Weź władzę w swoje ręce!”, przy czym mówi to prezydent Walcman, premier Bakaj, spiker (Rady Najwyższej – tłum.) Grojsman i gubernator Kołomojski, to do kazdej głowy, wcześniej czy później, zakradnie się dysonans poznawczy, nawet jeżeli właściciel głowy nie wie co to takiego.

Do niektórych zaczyna to już docierać. Do uczestników winnickiego majdanu, na przykład, popatrzcie na video gdzie jeden z uczestników otwarcie wrzeszczy o chazarskim jarzmie.

Zastąpienie „swobodnej Ukrainy” nowym „Chazarskim Kaganatem” było zdecydowanie bardzo pięknie i fachowo przeprowadzoną operacją. No ale kiedy oszukani Ukraińcy urządzą Pogrom z dużej litery „P”, to będzie jednak całkiem niepięknie. A co najważniejsze to będzie bardzo bolało.

Za: http://www.novorossia.org/politika/7675-ironiya-istorii-ukrainskie-nacionalisty-stroyat-novyy-kaganat.html

Data publikacji: 11.12.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *