Ukraina – Górnik-powstaniec rzuca się pod żydo-banderowski czołg

Górnik-powstaniec pospolitego ruszenia , ratując towarzyszy, rzucił się z granatami pod czołg.

a
Alieksandr Skriabin

Dnia 5 lipca w boju pod Izwarino Rosjanin i powstaniec pospolitego ruszenia Donbassu Alieksandr Skriabin dokonał prawdziwie heroicznego czynu. Według relacji naocznych świadków oddział powstańców z Krasnodaru podjął bój z przeważającymi siłami oprawców kijowskiej junty. W krytycznym momencie boju kiedy jego towarzysze zostali ranni Alieksandr Skriabin rzucił się z wiązką granatów pod czołg wroga. O tym heroicznym czynie poinformował portal Novorossia publikując list towarzyszy bohatera. Przytaczamy tekst tego listu w całości, bez zmian i skrótów.

„Przyjaciele, wczoraj był bój pod Izwarino, brali w nim udział przyjaciele z Krasnodaru. Jeden został ranny w nogę a jego druh Alieksandr Skriabin zginął jak bohater rzuciwszy się z wiązką granatów pod czołg. Oto jak o tym opowiedział jego druh W.J. Co tutaj jeszcze można dodać!!!

To Alieksandr Skriabin!Mój druh i brat! Od dziecka razem. Uczyliśmy się w jednej klasie. Służyliśmy w tych samych latach. Ozeniliśmy się prawie w tym samym czasie, dzieci w tej samej klasie. On służył w Wojskach Wewnętrznych a ja Wojskach Powietrzno-Desantowych. Pożeniliśmy się. Żyliśmy, przyjaźniliśmy się, wychowywaliśmy dzieci (zostaliśmy rodzicami chrzestnymi) i oto…wojna.Na moich oczach Saszka rzucił się pod ukrowski czołg i ratując nas stał się bohaterem! Nawet nie wiem co powiem jego żonie i dwóm córkom…Nie wiem…Nigdy w głowie mi się nie mieściło, że Saszka jest do tego zdolny. On jest bohaterem! PRAWDZIWYM BOHATEREM!!! Skończyłby 55 lat. Pracował jako górnik ma Tałowskiej kopalni. Był bój pod Izwarino. Saszka rzucił się pod czołg z okrzykiem”Żegnajcie”. Nikt z nas nie spodziewał się tego. Wiesz, jest mi bardzo wstyd, że ja stary drań, żyję a Saszki już nie ma. Nie mam życia dopóki nie pomszczę. A teraz go nie ma. Wybacz, ciężko. Taka śmierć to największy czyn bohaterski!!! Teraz idziemy do ataku z okrzykiem „Wstawaj kraju ogromny!”.

Banderowcy wpadają w nieopisaną panikę! Jak już mówiono 55-letni Alieksandr Skriabin pracował jako górnik w kopalni Tałowskiej w Mołodogwardiejsku. Pozostawił żonę i dwie córki…Wieczna pamięć Tobie bohaterze! I Krolestwo Boże!

Pieśń nieobojętnym na los Południo-Wschodu

Za: http://3rm.info/48677-shahter-opolchenec-spasaya-tovarischey-brosilsya-s-granatami-pod-tank-podrobnee.html

Data publikacji: 7.07.2014

Przekład: RX

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *