Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – W Donbassie odkryto masowe groby

Ukraina – W Donbassie odkryto masowe groby


Ukraina – Po wycofaniu się ukrów w Donbassie odkryto masowe groby, które według OBWE, mogły pojawić się w związku z handlem narządami ludzkimi.

a,a

Specjalny przedstawiciel OBWE do walki z handlem ludźmi, Madina Dżarbusynowa, powiedziała, że istnieje możliwość, że odkryte w masowych grobach, w Donbassie, ciała mogły pozostać bez narządów wewnętrznych, które mogły zostać sprzedane. Powiedziała ona o tym w programie telewizyjnym na kanale TV „112 Ukraina”.

„Na dorocznym spotkaniu OBWE w sprawie realizacji praw człowieka zabrzmiało oświadczenie przedstawiciela grupy pozarządowej pracującej w tej sferze, o tym, że jakoby na wschodniej Ukrainie odkryto groby w których, według świadectw, te ciała okazały się być bez narządów wewnętrznych, to znaczy że zrodziło się pytanie dotyczące istnienia handlu ludzkimi narządami”- powiedziała Dżarbusynowa.

Powstańcy pospolitego ruszenia odkryli pod Donieckiem kilka grobów w których, według słów miejscowych mieszkańców, spoczywają pomordowani przez ukraińskich oprawców cywile.Według oświadczenia premiera Donieckiej Republiki Ludowej, Alieksandra Zacharczienko, w 3 grobach znaleziono około 40 ciał cywilnych mieszkańców. Podczas weekendu na miejsce przybyła grupa obserwatorów międzynarodowych.

Przedstawiciele pospolitego ruszenia uważają, że mordy cywilnych mieszkańców to dzieło rąk oprawców z nac-gwardii Ukrainy. Ukraińscy oprawcy znajdowali się w miejscowości Niżniaja Krynka od kwietnia i wycofali się stąd 21 września. W rosyjskim MSZ uważa się, że „są bardzo poważne znamiona” aby sądzić, że z mordami cywilnych mieszkańców mogą być powiązani oprawcy z nac-gwardii.

W Kijowie zaprzecza się tej informacji. Przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Andrij Łysenko, wcześniej mówił, że w tym miejscu „ani jeden żołnierz Gwardii Narodowej nigdy się nie znajdował” ale były inne jednostki siłowe.

UWAGA! Przed oglądaniem video włącz tłumaczenie za pomocą automatycznego translatora.

Za: http://rusvesna.su/news/1412001923

Data publikacji: 29.09.2014

Przekład: RX


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *