Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Czarne Boże Narodzenie

Ukraina – Czarne Boże Narodzenie

„A wasze Boże Narodzenie będzie czarne” – mówi mnich ze Świętej Góry Athos o Ukrainie.

aaa

Szanowni rodacy! Myślałam przez trzy dni czy napisać o tej informacji. Nawet nocą się budziłam i wpatrywałam się w śpiącą córkę, prosiłam ją w myślach o odpowiedź. No i ostatecznie zdecydowałam się napisać.

Mam, z dawna, pewnego przyjaciela. Prawosławny, na Athos jeździ już od 15 lat. Modli się, przystępuje do Eucharystii, przestrzega postów. Ma żonę, troje dzieci, prowadzi praktycznie, w naszym rozumieniu, święte życie. Tym razem otrzymał on pozwolenie przyjazdu na Athos do jednego z trzech mnichów, którzy przepowiedzieli obalenie Janukowycza, rozłam Ukrainy i , w rzeczywistości, początek wojny domowej. Wtedy Janukowycz nie uwierzył mu, nie chciał zmienić zasad swoich rządów, no a rezultat już sami znacie.

Tak więc trzy dni temu mój przyjaciel powrócił z Athosu. Patrząc na niego zrozumiałam, że dowiedział się czegoś niezwykłego. Przyjaciel opowiedział mi co następuje. Mnich, u którego on był, znajduje się w całkowitym zamknięciu, obsługuje go jedynie monasterski służka. Na pytanie o Ukrainę, asceta odpowiedział, że Pascha na Ukrainie była jasna, była szansa przywrócenia pokoju i zjednoczenia kraju. Trójca była zalana krwią i to była krew niewinna.

„A co będzie dalej?” – zapytał mój przyjaciel. Mnich spojrzał na niego uważnie i cicho odpowiedział: „A WASZE BOŻE NARODZENIE BĘDZIE CZARNE”. Mój przyjaciel nie zdążył jeszcze otworzyć ust żeby dokładniej się wypytać, nie wierząc własnym uszom usłyszał jak starzec go uprzedził: „Ty możesz i tysiąc razy mnie dopytywać ale otrzymasz taką samą odpowiedź – A WASZE BOŻE NARODZENIE BĘDZIE CZARNE”.

Mój przyjaciel jest z Kijowa. Wnioski, szanowni rodacy, wyciągajcie sami.

aa

Za: http://3rm.info/publications/49826-chernoe-rozhdestvo-afonskiy-monah-pro-ukrainu.html

Data publikacji: 1.11.2016

Nadesłał Borys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *