Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – „Cywilizowany świat” zaczyna eksterminować Ukraińców

Ukraina – „Cywilizowany świat” zaczyna eksterminować Ukraińców

Taryfy za ogrzewanie – kolejny szok dla Ukraińców. Ogrzewanie jednopokojowego mieszkania będzie kosztowało prawie 100 dolarów miesięcznie.

a1,1

Od 1 kwietnia taryfy za ogrzewanie dla ludności Ukrainy wzrosną o około 66%. Jednakże przy uwzględnieniu żądań Międzynarodowego Funduszu Walutowego, cena ogrzewania za 1 metr kwadratowy mieszkania zwiększy się przypuszczalnie, w zależności od ceny gazu, od 60 do 100 hrywien.

„To oznacza, że miesiąc ogrzewania mieszkania o powierzchni 40 metrów kwadratowych trzeba będzie płacić od 2,4 tysiąca hrywien do 4 tysięcy hrywien (od 100 dolarów do 180 dolarów). Przy powierzchni mieszkania wynoszącej 50 metrów kwadratowych odpowiednio od 3 do 5 tysięcy hrywien za miesiąc. I tak dalej, postępująco”.

Opłata za ogrzewanie jednopokojowego mieszkania może wynieść miesięcznie ponad 2 tysiące hrywien (niewiele mniej niż 100 dolarów).

Średnie wynagrodzenie na Ukrainie w 2014 roku wynosiło 3,4 tysiąca hrywien (około 140 dolarów po obecnym kursie).Obecnie dokładne określenie nowej ceny za energię cieplną jest skomplikowane ponieważ, przede wszystkim, zależna ona jest od ceny gazu.

„Zwiększa się cena gazu (czy to jest gaz krajowy, którego cenę chcą ustalić na poziomie 1300 hrywien, czy to jest gaz importowany) to automatycznie drożeje energia cieplna. Plus pozostałe koszty za jej produkcję, plus cena dostawy poprzez centrale ciepłownicze, plus podatki.

Taryfy na energię cieplną kijowska władza obiecuje podnosić stopniowo do 2017 roku. Ale jednocześnie ostrzega, że wspomniane powyżej podwyżki to tylko pierwszy etap, nawet w tym roku.

Dnia 18 lutego szef Banku Narodowego Ukrainy, Walerija Gontarewa, publicznie oświadczyła, że: „Zgodnie z naszym programem ustalonym z Międzynarodowym Funduszem Walutowym podwyższenie taryf będzie bardzo drastyczne, do 280% za gaz i około 66% za ciepło”.

To są pierwsze, oficjalnie podane liczby przyszłych taryf na gaz i ciepło dla gospodarstw domowych na Ukrainie.

Za: http://3rm.info/main/55008-tarify-na-teplo-ocherednoy-shok-dlya-ukraincev-otoplenie-odnokomnatnoy-kvartiry-budet-stoit-pochti-100.html

Data publikacji: 20.02.2015

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *