Strona główna > Świat > Ukraina > Ukraina – Co ja robię w tym obłąkanym kraju ?

Ukraina – Co ja robię w tym obłąkanym kraju ?

Nie mogę sobie odpowiedzieć dlaczego już dawno nie opuściłem tego strasznie obcego mi kraju, bo w Polsce byłbym w swojej przestrzeni cywilizacyjnej. Myślałem, iż po upadku ZSRR da się tutaj pracować jako korespondent „Naszego Dziennika” w Kijowie. Żyć mimo wszystko na Ukrainie jak na początku lat 90-tych.

UKRAINA BANDERLANDIA

W XXI wieku nie mogłem jeszcze przewidzieć, że Kijów stoczy się na banderowski margines i dojdzie do wojny z Rosją. Nie byłem zbyt mądry. A teraz mimo ukrytej wojny domowej na Ukrainie jestem bezsilny aby cokolwiek zmienić w swoim życiu.

Ale wczoraj po ślubie katolickim mej córki odczułem podczas biesiady w jej mieszkaniu, jak obcy jest mi ten ukraińsko-chłopski świat mej córki z jej prymitywnymi koleżankami. Ujrzałem przepaść cywilizacyjną, która nas rozdziela. Zrozumiałem, iż nigdy mi się nie uda dojść do nawet małego porozumienia z bojówkarzami „Ajdaru”. Gdzie mam teraz uciekać?

Nawet do mego domu teraz doszła ta przeklęta wojna domowa, którą cyniczna władza kijowska nazywa ATO (Antyterrorystyczna Operacja). Giną tysiące niewinnych ludzi. Jeszcze podczas Majdanu w styczniu-lutym 2014 roku przestrzegałem przed  zawołaniami banderowskimi: „Sława Ukrainie! Herojom sława!” – bo to się źle skończy przede wszystkim dla samych Ukraińców. Teraz są krwawe żniwa tych diabelskich zawołań. Ale neobanderowcy, których jest wiele teraz wśród młodych Ukraińcow, nie chcą trzeźwieć, bo zapach krwi podnieca plebs chłopski w tym zabłąkanym i obłąkanym kraju.

Ale co ja tu robię teraz na miłość Boską.

Eugeniusz Lubański (Kijów)

Za: http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2304:lubaski-co-ja-robie-w-tym-obkanym-kraju

Data publikacji: 1.02.2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *