Strona główna > Ukraina > Ukraina – Chasydzi zbierają środki na prowadzenie wojny

Ukraina – Chasydzi zbierają środki na prowadzenie wojny

Ukraina – Humań.  Diabelskie wyrodki – chasydzi zbierają środki na prowadzenie „operacji antyterrorystycznej”.

abaa

W przededniu masowej pielgrzymki do mogiły brasławskiego rebe chasydzi rozpoczęli w Humaniu zbiórkę środków na pomoc Ukraińcom rannym w trakcie operacji antyterrorystycznej na wschodzie kraju. W tym celu w mieście została ustawiona specjalna skrzynka na ofiary z apelem o szczodrobliwość w języku hebrajskim. Przy tym kanał telewizyjny ICTV informuje, że ortodoksyjni żydzi przejawiają gotowość do okazania materialnej pomocy „ukraińskim siłom bezpieczeństwa”. Przedstawiciel Międzynarodowej Fundacji im. rabina Nahmana, Shimon Buskiła, powiedział w wywiadzie dla ukraińskiego korespondenta ICTV: „My dlatego pomagamy armii ukraińskiej wojować z terrorystami, że dobrze wiemy co to jest terroryzm. Niestety, bardzo dobrze wiemy”. Zauważył też, że: „O wydarzeniach na Ukrainie też wiedzą tak mało jak o wydarzeniach w Izraelu. Tak, u nas były działania wojenne w Gazie ale to nie znaczy, że boje prowadzono w Tel Avivie. A Humań jest dalej od Ługańska niż Tel Aviv od Gazy”. Mieszkanka miasta Humań, Anżelika, przyznaje, że była bardzo zaskoczona kiedy zobaczyła jak żydzi ofiarowują pieniądze na potrzeby Ukrainy, ale teraz mówi: „To bardzo dobrze. Oni nas rozumieją, oni wiedzą co to jest wojna, nie z opowieści, i pomagają żeby na Ukrainie jak najszybciej nastąpił pokój”. Prowadzący programu ICTV konstatuje: „Ofiarowuje i stary i młody”.

afaf

afaff

W Izraelu wiedzą co to wojna. Izraelskie dzieci piszą na pociskach przesłania dla palestyńskich, chrześcijańskich i muzułmańskich, dzieci: „Umierajcie z miłością”.

afan

Jedna z niezliczonych ofiar izraelskiej „miłości”.

W Humaniu w tym roku oczekuje się ponad 30 tysięcy chasydów i organizatorzy imprezy przygotowują nowe skrzynki na ofiary.

 

Za: http://3rm.info/50865-dyavolskie-vyrodki-uman-hasidy-sobirayut-sredstva-na-ato.html

Data publikacji: 14.09.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *