Strona główna > Rosja > Ukraina – Bitwę o Ukrainę zaplanowano w 1997 roku…lub wcześniej

Ukraina – Bitwę o Ukrainę zaplanowano w 1997 roku…lub wcześniej

Ukraina – Bitwę o Ukrainę zaplanowano w 1997 roku…lub wcześniej. 

aaa

Neokonserwatyści zaplanowali zmianę reżimów od Bliskiego Wschodu do Północnej Afryki 20 lat temu. Robert Parry prawidłowo wykazuje, że neokoni pomyślnie „przetrwali burzę” pogardy po fiasku wojny w Iraku. Ale prawda jest taka, że Obama od dawna robił co mógł aby wcielić w życie plany neokonów. Podobnie od kiedy upadł Związek Sowiecki w 1991 roku, USA zaczęły realizację strategii otaczania Rosji. W 1997 roku, były doradca Obamy ds. zagranicznych i doradca prezydenta Jimmy Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego, Zbigniew Brzezinski, napisał książkę zatytułowaną „The Great Chessboard” (Wielka szachownica) w której argumentował, że USA muszą przejąć kontrolę nad Ukrainą (taj jak i nad Azerbajdżanem, Południową Koreą, Turcją i Iranem) ponieważ są one „krytycznie ważnymi osiami geopolitycznymi”.

Co do Ukrainy to Brzezinski pisał (jak wykazuje Chris Ernesto):

„Ukraina, nowa i ważna przestrzeń na eurazjatyckiej szachownicy, jest geopolitycznym sworzniem ponieważ samo jej istnienie jako niepodległego kraju pomaga w transformacji Rosji. Bez Ukrainy Rosja przestaje być eurazjatyckim imperium. Jednakże jeżeli Moskwa odzyska kontrolę nad Ukrainą z jej 52 milionową populacją i głównymi zasobami, jak i z dostępem do Morza Czarnego, to Rosja automatycznie zyskuje potrzebne środki ażeby stać się potężnym państwem imperialnym łączącym Europę i Azję”.

I teraz Obama pcha nas do konfrontacji z Rosją z powodu Ukrainy i Krymu. JakErnesto zauważa:

„Pod koniec ubiegłego roku, kiedy, teraz obalony, prezydent Wiktor Janukowycz nieoczekiwanie anulował plany w kwestii integracji Ukrainy z Unią Europejską, na korzyść silniejszych więzów z Rosją, USA mogą postrzegać Ukrainę jako wyślizgującą się im z rąk zdobycz. W tym momencie, z figurami już na miejscu, USA ruszyły do wsparcia obalenia Janukowycza, jak dowodzi tego wyciek rozmowy telefonicznej pomiędzy asystentką Sekretarza Stanu, Wiktorią Nuland (żona arcy-neokona Roberta Kagana) i amerykańskim ambasadorem na Ukrainie Geoffrey’em Pyatt’em. Kiedy pokojowi demonstranci okazali się nieskuteczni w wysadzeniu Janukowycza to przemoc, ultra-nacjonalitycznej partii „Swoboda” i „Prawego Sektora”, została uruchomiona, jeżeli nie wsparta, przez Zachód.

Za: http://www.mostholyfamilymonastery.com/truthreport/battle-ukraine-planned-1997-earlier/#.UzBjMtLuLEw

Data publikacji: 19.03.2014

Przekład: RX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.