Strona główna > Rosja > Ukraina – Banderowcy ze Lwowa świętowali rocznicę zamordowania polskiego polityka i grozili Polakom

Ukraina – Banderowcy ze Lwowa świętowali rocznicę zamordowania polskiego polityka i grozili Polakom


Banderowcy ze Swobody uczcili 12 kwietnia pamięć Myrosława Siczynskiego, składając kwiaty pod poświęconą mu tablicą pamiątkową na budynku Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Równo 110 lat wcześniej Siczynski – członek Ukraińskiej Partii Socjal-Demokratycznej dokonał udanego zamachu podczas audiencji w pałacu namiestnikowskim, kiedy to zastrzelił z pistoletu namiestnika Galicji – polskiego hr. Andrzeja Potockiego, za co został skazany na karę śmierci. Wyrok został złagodzony przez cesarza Austro-Węgier do 20 lat więzienia. W listopadzie 1911 r. Siczynski zbiegł z więzienia męskiego w Stanisławowie. Udał się do Szwecji, a następnie w 1914 r. do USA, gdzie później prowadził działalność polityczną, zajmując stanowisko filosowieckie. Trzykrotnie odwiedzał Ukraińską SRR, zarówno w latach 30. (Połtawa), jak i 60. XX wieku (Lwów). 25 czerwca 2013 r. rada obwodu lwowskiego przyjęła uchwałę o upamiętnieniu czynu Mirosława Siczynskiego, określonego jako bohaterski.

– Przypominamy zarówno naszym obywatelom, jak i nieprzyjaciołom: kto będzie dybać na wolność i niezależność Ukrainy, ten zginie – mówił w czwartek Ołeksandr Worona.

– Ta tablica pamiątkowa i dzisiejsze obchody są odpowiedzią na pytanie, co będzie z tymi, którzy przyjdą na ukraińską ziemię i będą prowadzić swoją szowinistyczną politykę. Nasza uroczystość to dzwonek nie tylko dla wschodnich ale i zachodnich sąsiadów.

Za: http://dzienniknarodowy.pl/banderowcy-ze-lwowa-swietowali-rocznice-zamordowania-polskiego-polityka-grozili-polakom-wideo/

Data publikacji: 16.04.2018


4 thoughts on “Ukraina – Banderowcy ze Lwowa świętowali rocznicę zamordowania polskiego polityka i grozili Polakom

  1. Pracowałem w Lwowie dwa lata , jako pracownik Energopolu budowaliśmy tam bloki 9-cio piętrowe i porządkowaliśmy cmentarz Orląt Lwowskich od podstaw , stan tego miejsca był straszny , ale nie o tym , chcę napisać że przez te dwa lata poznałem wielu ukraińców i polaków tam żyjących , o ukraińcach chcę tylko tyle powiedzieć że nie można im ufać , są niesamowicie zdradzieccy , jeśli są mili to tylko po to by cię okraść , liczy się tylko ich interes , fajni ludzie u nich to wielka rzadkość . Wobec Polaków mają poczucie niższości i skrywaną nienawiść wyssaną z mlekiem matki , nigdy nie mówili do nas inaczej jak ” pany ” , pane predaj , żyją banderowską przeszłością , niestety sami skazują się na porażkę , miałem przyjemność spotkać też studiujących tam Rosjan i Rosjanki , bardzo się różnią od ukraińców , są żywiołowi i otwarci , nie oszukują , w przeciwieństwie do ukraińców , z nimi można się śmiało zaprzyjaźnić .

  2. szybciej bym zaufala rosjanom, czy bialorusinom, niz ukraincowi, zawistny, wredny narod szczegolnie ten probanderowski z Zach ukrainy. polacy nalezy napisac do rzadu PIS petycje ukraincow popierajacych bandere nie wpuszczc do Polski gdyz historja Polsce pokazala co potrafja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *