Ukraina – Amerykański generał nagradza blaszkami poranionych ukraińskich oprawców

Ukraina –  Amerykański generał odznaczył ukraińskich oprawców, którzy zostali inwalidami wojennymi.

aa,aa

Głównodowodzący wojsk lądowych USA w Europie, generał Ben Hodges, rozdał poranionym ukraińskim „żołnierzom” pamiątkowe znaczki. Amerykański wojskowy,, który przyleciał do Kijowa w celu przeprowadzenia konsultacji w zakresie metod prowadzenia wojny, po wizycie w szpitalu powiedział o odwadze i talencie ukraińskich dowódców i żołnierzy.

„Nam wydano rozkaz strzelania w określony cel z BMP ale nie zadziałał. Wtedy wydano rozkaz otwarcia ognia czołgowi. Czołg odpowiedział, że nie ma ciśnienia do strzału…Mnie się poszczęściło, że mój towarzysz moździerzowiec, któremu rozniosło czaszkę, upadł na mnie” – opowiada ranny 24-letni żołnierz, który pozostawił w domu dwójkę dzieci.

Z dalszych jego słów można zrozumieć, że spędził on miesiąc na szkoleniu wojskowym i został wysłany do walki. Jego wojna skończyła się w ciągu 2 tygodni. W dniu 1 września trafił na front a 14 września stracił rękę i do tej pory przebywa w szpitalu.

Wysłuchawszy opowiadania kalekiego Ukraińca amerykański generał podarował mu pamiątkowy znaczek lądowych wojsk USA w Europie, na którego odwrocie jest napisane, że wręczył go osobiście głównodowodzący.

Czy to jest godna rekompensata za brak lewej ręki, której proteza, według słów rannego Ukraińca, kosztuje 100 tysięcy euro? Sam żołnierz, który dostał amerykańską blaszkę, tak nie uważa.

UWAGA! Przed oglądaniem video włącz tłumaczenie za pomocą automatycznego translatora.

Za: http://3rm.info/main/54302-amerikanskiy-general-nagradil-pokalechennyh-ukrainskih-karateley-video.html

Data publikacji: 22.01.2015

Przekład: RX

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *