Strona główna > NWO > UK: Polityk anty-izraelski rezygnuje

UK: Polityk anty-izraelski rezygnuje

Źródło: http://theuglytruth.wordpress.com/2012/03/01/uk-anti-israel-politician-quits/

01/03/2012

Tłum. wMordechaj

"USA będą mieć po dziurki w nosie wywalania na Izrael 70 miliardów funtów szterlingów rocznie"

Ynet

Arystokratka z szeregów British Liberal Democrat, która bez ogródek oznajmiła, że Izrael nie będzie trwał wiecznie, zrezygnowała ze swojego stanowiska po środowej nagonce partyjnej, która zażądała od niej głosem Nicka Clegga, aby wycofała się ze swego oświadczenia.

Gazeta The Guardian doniosła, że Pani Tonge powiedziała liderowi partii, że nie zaakceptuje żadnego ultimatum od parlamentarzysty swojego premiera, gdyż obstaje przy słuszności poczynionych uwag.

Jej posunięcie wskutek nagonki za wypowiedzi, jakie Klub Parlamentarny Brytyjskich Żydów (Board of Deputies of British Jews) potępił jako „złowrogie i nienawistne”, oznacza, że nie będzie dłużej piastować stanowiska reprezentanta Liberalnych Demokratów w Izbie Lordów.

Jej oświadczenie zabrzmiało: “To, co powiedziałam, było moim protestem wobec traktowania Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu oraz ogólnym traktowaniem Arabów w Izraelu”. Dodała: „Zostałam poproszona o wyrażenie ubolewania za te słowa, lecz odmówiłam i złożyłam rezygnację z udziału w mojej partii”.

A zatem miarka się przebrała?

Clegg w odpowiedzi zauważył: “Takie uwagi były błędne i niewłaściwe i nie oddają ducha wartości reprezentowanych przez Liberalnych Demokratów”.  „Zwróciłem się do Baronowej Tonge, aby wycofała się z tych uwag i przeprosiła za to przewinienie. Stanowczo odmówiła i opuszcza szeregi naszej partii”.

Tonge, która została już wyrzucona z partii w 2004 roku, gdy zasugerowała, że rozważa sprawę, czy nie stać się samobójczynią z bombą, zelektryzowała ponownie członków partii, gdy zaczęła głośno zadawać pytania o przyszłość Izraela.

Na mitingu na Middlesex University w zeszłym tygodniu powiedziała: “Niech Izrael zacznie mieć się na baczności. Izrael nie będzie wiecznie trwał w takiej formie, jak obecna. Któregoś dnia, USA będą mieć po dziurki w nosie wywalania na Izrael 70 miliardów funtów szterlingów rocznie, na coś, co ja nazywam amerykańskim lotniskowcem na Bliskim Wschodzie, czyli Izrael. Któregoś dnia amerykanie powiedzą izraelskiemu lobby w USA: dość tego”. Dodała również:

„Izrael straci poparcie i wówczas przyjdzie czas, że zbierze plon tego, co sam zasiał”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.