Strona główna > Polska > UE znów za aborcją?? – podpisz petycję

UE znów za aborcją?? – podpisz petycję

Sz.P. Andrzej Leszczyński

Szanowni Państwo,

dziękuję serdecznie za aktywność w ostatnich petycjach! Państwa zaangażowanie jest dla mnie silną motywacją do dalszego działania.

Dziś piszę w sprawie bardzo pilnej petycji dot. stanowiska naszych delegatów podczas piątkowej Rady do Spraw Zagranicznych UE. Docierają do mnie Państwa sygnały, że czasem wiadomości są dostarczane kilka dni później – niestety, nie mamy na to wpływu. Mam jednak nadzieję, że do większości z Państwa niniejsza wiadomość dotrze na czas…

Petycja:

http://citizengo.org/pl/aby-ue-znow-nie-forsowala-aborcji-podpisz-petycje

Jak alarmuje Pan Marszałek Marek Jurek, podczas posiedzenia Komisji Spraw Zagranicznych (AFET) w Parlamencie Europejskim, Federica Mogherini – wysoki przedstawiciel UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa – zapowiedziała starania o wypracowanie wspólnego stanowiska UE w kwestii praw seksualnych i reprodukcyjnych. Dotychczasowa działalność polityczna pani Morgherini, jej środowisko skrajnej lewicy, a także kontekst wypowiedzi pozwalają z dużym prawdopodobieństwem sądzić, że zapowiadane starania będę oznaczać próbę wymuszenia powszechności aborcji na Państwach Członkowskich, nadużycie władzy przez organy Unii Europejskich (poprzez podjęcie działań nie mających podstaw w traktatowych kompetencjach Unii), ingerencję w kompetencje państw narodowych, chronione przez zasadę przyznania (conferral), zakładającą, że „Unia działa wyłącznie w granicach kompetencji przyznanych jej przez Państwa Członkowskie w Traktatach do osiągnięcia określonych w nich celów” (Art. 5 Ust. 2 Traktatu o Unii Europejskiej). Tymczasem Rzeczpospolita nie tylko nigdy nie przyznawała Unii prawa do podważania prawa do życia, ale przeciwnie, „zmierzając ku integracji z innymi krajami europejskimi w ramach Unii Europejskiej, w obliczu zbliżającego się referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej” w Uchwale Sejmu z 11 kwietnia 2003 roku wyraźnie oświadczyła, „że polskie prawodawstwo w zakresie moralnego ładu życia społecznego, godności rodziny, małżeństwa i wychowania oraz ochrony życia nie podlega żadnym ograniczeniom w drodze regulacji międzynarodowych”.

http://citizengo.org/pl/aby-ue-znow-nie-forsowala-aborcji-podpisz-petycje

Mieliśmy już do czynienia z próbami łamania zasady przyznania, czego najbardziej wyrazistym przykładem było forsowanie przez aborcjonistów raportu deputowanej portugalskich socjalistów Edite Estreli. Ten groźny z perspektywy ochrony rodziny i życia raport siłami głosów europosłów wspieranych przez dziesiątki tysięcy aktywnych osób udało się odrzucić (pewnie wielu z Państwa pamięta, że wspólnie prosiliśmy wówczas europosłów o głosowanie przeciwko raportowi. Pod petycjami dotyczącymi tych głosowań podpisało się wówczas prawie 100 tys. Polaków). Raport ten domagał

się m.in. rozpowszechnienia dostępu do aborcji na życzenie w całej UE, wymuszał permisywną edukację seksualną oraz domagał się rejestru lekarzy, którzy odmówili uczestniczenia w aborcji ze względu na klauzulę sumienia. Wówczas wygraliśmy!

W niniejszej petycji zwracamy się do polskiej delegacji z prośbą o to, aby podczas piątkowego (12.12. br.) posiedzenia Rady do Spraw Zagranicznych nie tylko broniła życia, rodziny i wychowania odnosząc się do polskiego prawa i zasady przyznania, ale też jednoznacznie stwierdziła, że jesteśmy przekonani, iż przepisy polskiego prawa o ochronie życia dobrze służą Europie i właściwemu rozumieniu praw człowieka.

Zachęcam do składania podpisów i tym samym wysyłania wiadomości e-mail do naszych delegatów lub osób odpowiedzialnych za te obszary w MSZ. Więcej informacji, w tym dokładny zapis wypowiedzi p. Federici Mogherini, po kliknięciu na link:

http://citizengo.org/pl/aby-ue-znow-nie-forsowala-aborcji-podpisz-petycje

Serdecznie pozdrawiam wraz z całym Zespołem CitizenGO

Magdalena Korzekwa

Campaigns Director

a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *