Strona główna > NWO > UE umieści na granicach bramki obrotowe

UE umieści na granicach bramki obrotowe

aWładze UE postanowiły wprowadzić automatyczny system kontroli paszportowej, umieszczając na granicach bramki obrotowe . O tym w wywiadzie dla „Interfaxu” powiedział szef Generalnej Dyrekcji Spraw Wewnętrznych Komisji Europejskiej Stefano Manservisi.

Nowy system, nazwany „Zarejestrowany Podróżny” (Registered Traveler), ułatwi wjazd do Europy dla posiadaczy paszportów biometrycznych: osoba mająca prawo do przekroczenia granicy, po prostu ma przyłożyć dokument do bramki obrotowej i przejść „jak w metrze”. Stanie się on częścią szerszej inicjatywy „Inteligentna granica” (Smart Border). Według „Interfax ” innowacje dotkną zarówno tych, którzy mają prawo do bezwizowego wjazdu, jak i wszystkich innych podróżnych.

System automatycznej kontroli paszportowej został już przetestowany na lotniskach w Londynie (Heathrow) i Amsterdamie (Schiphol).

Ponadto Manservisi skomentował ewentualne zniesienie wiz między Rosją i Unią Europejską. Według niego, negocjacje w tej sprawie mogą się rozpocząć dopiero po przezwyciężeniu „etapu wspólnych kroków”. Na tym samym etapie UE jest z Ukrainą i Mołdawią. Manservisi powiedział , że „w przeciwieństwie do Rosji”, oba te kraje działają „według uzgodnionych planów w kierunku ruchu bezwizowego „.

28 marca „Kommiersant”, powołując się na źródła dyplomatyczne napisał o tym, że podpisanie umowy w sprawie uproszczenia reżimu wizowego między UE a Rosją nie doszło do skutku, ponieważ strony nie mogły dogadać się odnośnie zniesienia wiz dla urzędników.

Jednocześnie Manservisi powiedział  dla „Interfaxu”, że obecnie UE oczekuje od Rosji informacji o przepisach prawa dotyczących przekraczania granic. Dopiero po jej otrzymaniu przedstawiciel UE spotka się z ambasadorem Rosji do spraw nadzwyczajnych Anwarem Azimovym, żeby omówić ułatwienie systemu wizowego.

Źródło: http://lenta.ru/news/2012/03/28/control/

Tłum z j. ros. Olga Ka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.