Strona główna > NWO > UE chce regulować uprawy wszystkich owoców i warzyw (nawet w prywatnych ogrodach)

UE chce regulować uprawy wszystkich owoców i warzyw (nawet w prywatnych ogrodach)

źródło: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2013/04/23/eu-will-anbau-von-obst-und-gemuese-in-gaerten-verbieten/

Przygotował: Pluszowy Miś

UE chce regulacji w sprawie uprawy owoców i warzyw w ogrodach (Deutsche Wirtschafts Nachrichten, 23 kwietnia 2013 r.):

    Komisja Europejska chce nałożyć na rolników i ogrodników wykorzystywanie w przyszłości nasion wg określonego standardu. Stare i rzadkie odmiany mają niewielkie szanse na zatwierdzenie, ich uprawa będzie karalna na podstawie prawa – nawet jeśli odbywać się będzie w prywatnych ogrodach.

        Komisja Europejska pracuje nad zmianami dotyczącymi europejskiego rynku nasion w formie rozporządzenia regulacyjnego. Zatem decyzja Europejskiego Trybunału z lipca 2012 r. została zalegalizowana: Rolnicy mogą sprzedawać tylko oficjalnie autoryzowane nasiona. Od tej pory, stare i rzadkie odmiany nasion zostaną wykluczone, pomimo tego, że uprawiano je i handlowano nimi od dawna, zwykle w małych ilościach. Jeśli dojdzie do realizacji planów Komisji, drobni rolnicy i osoby prywatne nie będą mogli nawet oddawać innym swych rodzimych nasion w przyszłości.

Wiele tradycyjnych warzyw i zboż w ten sposób zniknie z uprawy, podnoszą krytykę austriackie organizacje ekologiczne. Obowiązkowa rejestracja wszystkich odmian doprowadzi do całkowitego ujednolicenia. Mało-skalowe rolnictwo jest więc tym samym całkowicie wykluczone z planu nasiennego, mówi się w tekście petycji towarzyszącej wspólnej akcji Noah’s Ark i Global in 2000.

Dla nich procedura rejestracji gatunków nasion z rozlicznymi przeszkodami biurokratycznymi i finansowymi będzie nie do pokonania. Ponadto ekolodzy obawiają się ścisłej kontroli urzędowej. Przy wymianie lub stosowaniu niezatwierdzonych odmian nasion grozić będą surowe kary.

Jedynymi beneficjentami normalizacji będą tylko wielki grupy handlujące żywnością, które już podzieliły większość rynku nasion między sobą. Przez lata lobby przemysłu rolnego w Brukseli budowało klimat do zrobienia kolejnego kroku w kierunku kartelu nasiennego. Celem jest przejęcie całkowitej kontroli nad całą produkcją żywności w ręce kilku dużych korporacji. Mniejsi konkurenci już teraz zmuszeni są do czynienia wyłącznych zakupów nasion od Monsanto i Spółki. W przyszłości będą również zmuszeni zmierzyć się z karami administracyjnymi.

Konsumenci powinni mieć trochę więcej swobody wyboru, co ma wylądować na talerzu, i to znalazło się w liście otwartym kilkunastu europejskich organizacji ekologicznych skierowanym do Komisji i Parlamentu Europejskiego. Mniej różnorodności to mniej różnych kolorów i smaków, a ostatecznie mniejsza jakość żywności. (…)

Jednak decyzja ta nie została zrealizowana. Komisja Europejska ma w dniu 6 maja przedstawić projekt Parlamentowi Europejskiemu, który rozpocznie nad nim prace.

Jeśli Parlament ma tylko przyklepać projektowaną regulację, a osoby prywatne nie będą mogły dalej sprzedawać swych ich owoców i warzyw, to będzie to tylko oznaczać wprowadzenie Życzeń Monsanto do standardów UE.

To wskazuje na całkowity brak legitymacji demokratycznej struktur UE, że podejmowane są tak zasadnicze decyzje, a nikt nie ma zamiaru pytać obywateli, co o tym wszystkim uważają.

Rozporządzenie w tej sprawie, raz przyjęte, doprowadzi do tego, że firmy spożywcze uzyskają prawo, a obywatele znajdą się w defensywie i będą mieć największe trudności w unieważnieniu tych regulacji prawnych.

Członkowie Parlamentu Europejskiego powinni przeczytać projekt tego rozporządzenia i to nie jeden raz. Choć pewnie nie przeczytają, gdyż nie robią swoich zakupów żywnościowych w supermarkecie.

więcej szczegółów pod linkiem:

http://polskawalczacastopsyjonizmowi.com/2013/05/08/kryminalizacja-nasion-i-roslin-zydowskie-nwo-contra-ludzkosc/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.