Strona główna > Świat > Uczeni są gotowi do stworzenia genetycznie modyfikowanych ludzkich zarodków

Uczeni są gotowi do stworzenia genetycznie modyfikowanych ludzkich zarodków

Zobacz także: Ludzi zaczną klonować w ciągu 50 lat

Naukowcy z Instytutu Francisa Cricka w Londynie ujawnili niedawno, że jeśli dostaną zielone światło, świat ujrzy „pierwsze transgeniczne ludzkie embriony stworzone w Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych tygodni lub miesięcy”.

a

Obecnie obowiązujące przepisy uniemożliwiają naukowcom utrzymywanie zarodków przy życiu dłużej niż 14 dni, jednak zespół jest przekonany, że te badania mogą doprowadzić do stworzenia pierwszych zmodyfikowanych genetycznie ludzi.

Niektórzy badacze są jednak zaniepokojeni etycznymi problemami, jakie rodzi ta technologia, i tym, do czego może ona doprowadzić.

David King, szef grupy nacisku Human Genetics Alert, powiedział, że tworzenie genetycznie modyfikowanych ludzi może być niebezpieczne i że zajmującym się tym ludziom nie można ufać. „To pierwszy krok na drodze wytyczonej przez naukowców prowadzącej do legalizacji genetycznie modyfikowanych dzieci” – stwierdził.

Chociaż ta nowa technologia i wiedza zdobyta przez nasz gatunek mogą zmienić nasze życie na lepsze, istnieje też ryzyko szkodliwych zastosowań, jeśli wpadną one w niepowołane ręce (a wpadną z pewnością/Redakcja).

Niestety, postęp technologiczny znajduje się w niepowołanych rękach od bardzo dawna, więc takie zmiany będą prawdopodobnie wykorzystane do niecnych celów lub będą tak mocno kontrolowane i źle zarządzane, że wykorzystanie ich w zbożnym celu będzie bardzo trudne.

John Vibes

Źródto: ActivistPost.com

UK Scientists Say First Genetically Modified Human Embryos Are Ready to Be Created

Tłum. Nexus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *