Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > Uciszony jedyny prawdziwy katolicki głos w „konserwatywnym” radio. Oto co my katolicy możemy z tym zrobić

Uciszony jedyny prawdziwy katolicki głos w „konserwatywnym” radio. Oto co my katolicy możemy z tym zrobić


Historia Mike’a Churcha

a

Może tak jak ja od dawna chciałeś by ktoś na ogromnym pustkowiu „konserwatywnego” radia faktycznie powiedział prawdę o tym co rzeczywiście dolega amerykańskiej polityce i amerykańskiemu społeczeństwu: że nasz naród odwrócił się od Chrystusa Króla i Prawa Jego Ewangelii.

Katolicki bez precedensu przełom medialny. Krótko mówiąc, nie było nic takiego jak Mark Church Show w całej historii amerykańskiego radia z udziałem słuchaczy.

Cóż, Mike Church, który miał najdłużej działające konserwatywne pogadanki radiowe na Sirius Radio (kanał 125) – 13 lat rosnącej popularności – 2 lata temu postanowił, że właśnie to będzie robił. Zrobił odważny krok przeciwstawienia się idiotycznemu tabu o amerykańskim życiu: że ktoś musi „trzymać religię poza polityką”.

Dzięki czytaniu, modlitwie i spotkaniom z tradycyjnymi katolikami, Mike zrozumiał, że niemożliwe jest „trzymanie religii poza polityką”. Zrozumiał to, że nasza rzekomo „neutralna religijnie” republika, jak wszystkie społeczeństwa polityczne, ma swoje fundamenty oparte na dogmacie teologicznym – dogmacie, że nie ma żadnej jednej prawdziwej religii, i że, w związku z tym, Ameryka nie może pozwolić sobie na to by kierowały nią prawa i instytucje wierne Ewangelii, która jest tylko sprawą „prywatnej opinii”.

Jak ujął to Mark w swoich ogromnie popularnych rozmowach radiowych, połknął „czerwoną pigułkę oświecenia” i wyłączył się z „matrixa” naszego „pluraliastycznego” społeczeństwa. Oczy otworzyły mu się na rzeczywistość, że nieuchronny koniec „pluralistycznego” ładu społecznego jest taki, że błąd ma prawa, i że prawda zostanie wpędzona w ukrycie poprzez ryki szyderstwa i banicję z życia publicznego. I to jest dokładnie to co teraz widzimy w naszym kraju, a w rzeczywistości w całym zachodnim świecie.

I dlatego Mike zaczął mówić prawdę. Na falach radiowych. Codziennie. W piątek i świątek. On podjął się ogromnego zadania edukacji swoich słuchaczy o przyczynach kryzysu teraz zagrażającego istnieniu naszej cywilizacji.

NIE, Mike powiedział milionowi słuchaczy, że to nie tylko lekceważenie Konstytucji, ani brak szacunku dla mądrości Ojców Założycieli, doprowadziły do upadku polityki i ładu moralnego w tym kraju. Najważniejszą przyczyną jest bunt przeciwko Bogu i Jego Prawu ujawnionemu w osobie Jezusa Chrystusa.

Mike wypalał nowe terytorium w historii tego co uchodzi za „konserwatywny” program radiowy. Mówił o Bogu i Jego Prawie w sferze polityki. Pokazywał, że bez Boga, polityka przeradza się w neo-pogańskie rządy motłochu, i że wszelkie formy zła i korupcji, od rozwodu do aborcji i antykoncepcji, do „małżeństw homoseksualnych”, staje się „prawem kraju”, a ci którzy starają się przestrzegać prawo Boże stają się ofiarami prześladowań ze strony rządu i władców opinii publicznej.

To wszystko było niesamowitym – prawie cudownym – wydarzeniem. Istna oaza prawdy pojawiła się nagle na pustyni programów radiowych, gdzie to same suche i martwe leki na choroby Ameryki przez dziesiatki lat przepisywali tzw. konserwatywni mędrcy – bez skutków – kiedy Ameryka coraz bardziej tonie w deprawacji moralnej.

Bezprecedensowy przełom w katolickich mediach

Ale Mike jest człowiekiem wierzącym. Wie że dzięki Bożej Opatrzności dobro jakie mógł czynić w ciągu 2 lat nieustraszonego mówienia prawdy zdecydowanie przewyższa wszystkie straty materialne jakie mogą go dotknąć z powodu utraty programu w Sirius Radio.

I Mike wszedł jeszcze głębiej na „zakazane” terytiorium. Swojej ogromnej audiencji zaczął mówić, że żeby przywrócić Ewangelię Chrystusa jako jedyny bezpieczny fundament życia politycznego, koniecznie trzeba szukać przewodnictwa Kościoła Katolickiego.

Tak, Mike odważył się sprzeciwić się temu co Arthur Schlesinger nazwał „ostatnim przyzwoitym uprzedzeniem” w Ameryce: antykatolicyzmowi. W programach zaczął bronić nauk Kościoła i pokazywać, że Kościół ma odpowiedź potrzebną naszemu społeczeństwu by powstrzymać się na krawędzi samozagłady. Mike odważył się powtarzać to co powiedział papież Pius XI na przełomie XX wieku:

…przeczono panowaniu Chrystusa Pana nad wszystkimi narodami; odmawiano Kościołowi władzy nauczania ludzi, wydawania praw, rządzenia narodami, którą to władzę otrzymał Kościół od Chrystusa Pana, aby prowadził ludzi do szczęścia wiekuistego… I wtedy to zaczęto powoli zrównywać religię Chrystusową z innymi religiami fałszywymi i stawiać ją bezczelnie w tym samym rzędzie; następnie podporządkowano ją władzy świeckiej i wydano ją prawie na samowolę rządu i panujących; dalej jeszcze poszli ci, którzy umyślili sobie, że należy zastąpić religię Bożą jakową religią naturalną, naturalnym jakimś wewnętrznym odruchem… dzisiaj bolejemy nad gorzkimi owocami, jakie tego rodzaju odstępstwo od Chrystusa wydało tak dla pojedynczych obywateli, jak i dla państw i to tak często i na tak długie lata, a są nimi: nasienie niezgody wszędzie porozsiewane, płomienie zazdrości i nieprzyjaźni objęły narody, co powoduje dotąd tak wielką zwłokę w pojednaniu ludów; nieposkromione pragnienia, które często pokrywają się płaszczykiem dobra publicznego i miłości ojczyzny, a z których powstaje rozdwojenie wśród obywateli i ślepy a niepomierny egoizm, na nic innego nie zważający, jak tylko na własną korzyść i na własne dobro i tą jedynie miarą wszystko inne mierzący; zburzony zupełnie pokój domowy wskutek zapomnienia i zaniedbania obowiązków; węzły rodzinne rozluźnione i trwałość rodzin zachwiana; całe wreszcie społeczeństwo do głębi wstrząśnięte i ku zagładzie idące.

Mike odkrył jedyną prawdę, którą nowoczesne społeczeństwo usiłuje pogrzebać: że Kościół załozył sam Bóg by służył jako sumienie państwa, i że bez Kościoła państwo staje się socjopatyczne i wrogiem wspólnego dobra jakiemu udaje że służy.

Przez 2 lata Mike mógł realizować nową orientację swojego programu w kierunku polityki duszy raczej niż polityki troszczącej się tylko o pieniądz, dobra materialne i władzę. I lista jego gości odzwierciedlała tę dramatyczną zmianę orientacji. Sam stałem się regularnym słuchaczem, zaproszonym do wypowiedzenia się z pełną swobodą na takie „zakazane” tematy jak Społeczne Panowanie Chrystusa i poprawne relacje między Kościołem i państwem – nie „rozdział” a współpraca, z każdym w swojej sferze. Inni katoliccy goście robili to samo.

Ale Mike poszedł jeszcze dalej. Zaczął emitować wyraźnie katolicki materiał, pokazujący jak nauczanie Kościoła jest nierozerwalnie związane ze sprawiedliwym i moralnym rozwiązywaniem problemów politycznych, i że religia wiąże się ze słusznie rozumianą polityką.

Krótko mówiąc, w całej historii amerykańskich programów radiowych nie było niczego takiego jak program Mike Church Show.

I rezultaty były zdumiewające: prawie co tydzień Mike zmieniał myślenie i serca i zdobywał nawróconych. Zaczął otrzymywać jeden email po drugim od protestantów, których oczy otworzyła przedstawiana przez niego prawda. Dołączali do Kościoła Katolickiego z powodu Mike Church Show.

Nawet ci którzy nie zrobili tego kroku powiedzieli Mike’owi, że szanowali jego poglądy i widzieli w tym logikę.

Mike prowadził na falach duchową rewolucję – coś czego Ameryka tak rozpaczliwie potrzebuje by się ratować.

a

Jedne drzwi się zamykają, inne otwierają

Myślę, że wiecie co się stało potem. Mike i przyjaciele, zwolennicy i goście, wiedzieli, że to była tylko kwestia czasu. Ale w tamtym momencie jego życia, Mike nie mógł zgodnie z sumieniem poświęcić prawdę jaką ludzie chcieli słyszeć by realizować swoją radiową karierę.

I dlatego, 2 miesiące temu, Mike dostał wiadomość od dyrekcji Sirius Radio, że po 13 latach jego program likwidowano.  Jedyny powód jaki mu przekazano były „decyzje redakcyjne”. Inaczej mówiąc: Mike stał się zbyt katolicki dla Sirius Radio. Odważył się mówić prawdę, którą z uprzejmego społeczeństwa wypędziły siły poprawności politycznej. Musiał odejść.

Ale Mike jest człowiekiem wierzącym. Wie że dzięki Bożej Opatrzności dobro jakie mógł czynić w ciągu 2 lat nieustraszonego mówienia prawdy zdecydowanie przewyższa wszystkie straty materialne jaki mogą go dotknąć z powodu utraty programu w Sirius Radio.

Ponadto, jako człowiek wierzący, Mike wie, że w planach Bożych zamknięcie jednych drzwi oznacza, że otwierają się inne.

Jeśli chcesz wspomóc nasz fundusz i wesprzeć wysiłki Mike’a Churcha kliknij tutaj (link w źródle/red.).

I tu pojawiasz się Ty.

Mike wiedział co go czeka kiedy w radio zaczął mówić prawdę o Bogu i Jego Kościele, i przygotował się na dzień kiedy zamknie go Sirius Radio. Prawie od momentu kiedy usłyszał tę wiadomość, Mike był gotowy rozpocząć projekt, o wsparcie którego osobiście proszę Cię teraz:

The Veritas Radio Network, z audycją The Mike Church Show

@mikechurch.com

Mike przeniósł swój program do internetu, gdzie już przeszły tysiące jego fanów z opłacanym abonamentem. Jak powiedzą Wam obserwatorzy medialnych trendów, internet faktycznie jest i tak przyszłością radia, kiedy tacy jak Sirius walczą o zatrzymanie słuchaczy dla swoich coraz bardziej przestarzałych usług antenowych.

Ale w większym stopniu niż Mike Church Show, Veritas Radio Network zaproponuje dużą różnorodność treści nigdy wcześniej nie widzianej w radio albo internecie. I wszystko to będzie przedstawiane pod jednym całościowym tematem:

Polityka z katolickiego punktu widzenia.

Czy to nie jest odpowiedni czas?

Jak możemy tego nie wesprzeć?

Ile razy zdarzyło Ci się narzekać na brak prawdziwej debaty na amerykańskiej scenie politycznej? Ile razy zdarzyło Ci się narzekać na brak jakiegokolwiek realnego wyboru w wyborach prezydenckich i innych? Jak często chciałeś by ktoś – choć tylko raz – opowiedział się, naprawdę opowiedział się za prawami Bożymi w amerykańskim życiu publicznym, zamiast mówić „Boże błogosław Amerykę”, kiedy deptał Jego prawa?

Teraz jest Twoja szansa zmiany kursu amerykańskiego życia politycznego w znaczący sposób.

Proszę Was o abonament na Veritas Radio Network Mike’a Churcha dzisiaj.

[I am asking you to subscribe to Mike Church’s Veritas Radio Network today.]

Jedynie za kilka dolarów miesięcznie, możesz urzeczywistnić coś czego ten kraj nigdy wczesniej nie widział, a desperacko potrzebuje: prawdziwie katolickiej krucjaty medialnej by odebrać Amerykę – nie dla Partii Republikańskiej, albo „milczącej większości”, ale dla Chrystusa Króla i ratującej prawdy Jego Ewangelii, bez której ten kraj długo nie przetrwa.

Ten rodzaj krucjaty, i tylko ten, może sprowadzić Amerykę znad przepaści. Dlatego teraz jest czas byśmy jako katolicy przestali narzekać o status quo i zorganizowali konkretna akcję zmiany jej na lepsze. Dzięki Opatrzności, Mike Church teraz może to zrobić – przy naszym wsparciu.

Jak możemy nie pomóc tej szlachetnej akcji odważnego katolika, którego nie interesowało celebryctwo i swoją karierę położył na linii dla dobra Prawdy, która nas wyzwala?

W Chrystusie Królu

Christopher A Ferrara

P.S. Jako katolik, jeśli kiedykolwiek czułeś beznadzieję przed pozornie nieuchronnego upadku naszego społeczeństwa obywatelskiego, wiedz, że Mike Church Show to jedyny głos w mediach głównego nurtu z prawdziwym rozwiązaniem: przywrócenie społecznego panowania Chrystusa Króla. Wspierając Mike Church Show dołączysz do ruchu, który, jak  wszyscy wiemy, jest pilnie potrzebną rewolucją duchową w tym kraju. Dlatego Mike nazywa to przedsięwzięcie Krucjatą.

Dzięki Twojej pomocy, Mike – który zdobył baardzo dużo fanów w 13 latach na Sirius Radio – będzie mógł dotrzeć do wielu tysięcy (nawet milionów) z przekazem, który nasz naród musi usłyszeć jeśli chce przetrwać: że Chrystus jest Królem, i że Jego Ewangelia, głoszona i broniona przez Kościół Katolicki, jest sposobem na zbawienie dla narodów i jednostek.

Wejdź na www.mikechurch.com/join by zostać członkiem-założycielem tylko za kilka dolarów miesięcznie (mniej niż wydajesz na kawę). Członkowie mogą słuchac go kiedy chcą i otrzymają osobiście podpisany przez Mike’a certyfikat.

P.P.S.  Czy wesprzesz go finansowo czy nie, to jeszcze możesz wspierać jego wysiłki słuchając Mike Church Show na Veritas Radio Network ZA DARMO tutaj: Just go to Veritas Radio Network LIVE Stream on your smart phone, tablet, laptop, or desktop.

http://www.mikechurch.com/transcripts/the-only-truly-catholic-voice-in-conservative-talk-radio-has-been-silenced-here-is-what-we-catholics-can-do-about-it/

Tłum. Ola Gordon.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *