Strona główna > Bliski Wschód > Tylko od października izraelska armia zabija 49 dzieci

Tylko od października izraelska armia zabija 49 dzieci

Tylko od października izraelska armia zabiła 49 dzieci

Jak donosi QudsNet organizacja Defence for Children International oskarżyła wczoraj armię izraelską o umyślne zabijanie palestyńskich dzieci w okupowanych terytoriach palestyńskich.

Tylko od października izraelska armia zabiła 49 dzieci - Wiadomości Wolna Polska

(Nie jest to odosobniony przypadek kiedy to DCI interweniuje w sprawie mordowania, okaleczania i innych najgorszych praktyk stosowanych przez izraelska armię na palestyńskich dzieciach – odnośniki na końcu artykułu – red.)

Od początku intifady z października zeszłego roku w Jerozolimie okupanci izraelscy zabili ponad 180 Palestyńczyków, w tym 49 dzieci z czego siedemnaście stanowiły dziewczęta.

Przedstawiciele organizacji powiedzieli:

Powtarzające się zabijania i fotografowanie tych procederów przez izraelską armię oraz uniemożliwianie sanitariuszom wykonywanie swoich czynności mających na celu dostarczenie pomocy medycznej jest przez nich traktowana jako pozasądowa forma zabijania.

„Bezkarność” zachęca izraelskich żołnierzy do zabijania palestyńskich dzieci, zauważając przy tym, że mają poczucie „prawdziwego przyzwolenia” na ten proceder pozostając w bezkarności w przypadkach gdy Palestyńskie dzieci zostają zabijane.

Urzędnik z grupy badającej wszystkie przypadki powtórzył, że polityczne władze Izraela dały zielone światło na zabijanie palestyńskich dzieci po ostatniej ratyfikacji przepisów regulujących użycie broni.

Zauważył również, że w przeszłości izraelscy żołnierze mogli otworzyć ogień tylko w niebezpiecznych sytuacjach, ale teraz mogą to zrobić gdy tylko poczują zagrożenie.

ls

„Middleeastmonitor”

Przeczytaj koniecznie:

250 palestyńskich dzieci w izraelskich więzieniach

Obrońcy praw człowieka ujawniają okrutne traktowanie przez Izrael Palestyńskich dzieci

Palestyńskie dzieci torturowane – film australijskiej TV

Żydowski szał mordów: dzieci Gazy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *