Strona główna > NWO > Apokalipsa > Tydzień eutanazji w Holandii. W ten sposób promują świadome…umieranie

Tydzień eutanazji w Holandii. W ten sposób promują świadome…umieranie

Holenderscy eutanaziści organizują w tym roku Tydzień Eutanazji. Chcą pokazać zwłaszcza młodym ludziom, że pozbawianie pacjentów życia jest miłosierną i postępową praktyką. Odbywają się wykłady, projekcje filmów i prezentacje dzieł sztuki na temat śmierci.

a

Tydzień Eutanazji, który odbywa się w dniach 13 – 20 lutego, organizowany jest przez Holenderskie Stowarzyszenie na rzecz Dobrowolnego Zakończenia Życia (NVVE). Organizacja, która powstała w roku 1973, chce w ten sposób świętować 15. rocznicę zalegalizowania w Holandii eutanazji. Uśmiercanie pacjentów stało się w tym kraju możliwe 1. kwietnia 2002 roku.

Eutanaziści emitowali między innymi film o kobiecie, która zdecydowała się na eutanazję w wieku 27. Organizują też dyskusję w kawiarni, podczas której przemawiać będą zwolennicy eutanazji niechcący uznać śmierci za „normalne” zjawisko. Prezentowana jest też sztuka mówiąca o swoistym „zwycięstwie” nad śmiercią, przez co rozumie się samodzielne wybieranie przez człowieka momentu odejścia, tak, by nie dać się śmierci zaskoczyć.

Eutanaziści chcą też w ciągu Tygodnia Eutanazji przekonywać, że potrzebne są wciąż w holenderskim prawie zmiany. Chodzi między innymi o dopuszczenie eutanazji par, co pozwalałby dwojgu ludzi na wspólną śmierć.

Dodatkowo umożliwiona powinna być zdaniem NVVE samodzielna eutanazja (na przykład poprzez zażycie nielegalnej dziś, śmiercionośnej pigułki). Eutanziści chcieliby też zalegalizować uśmiercanie osób chorych na demencję, które nie mogą wprawdzie same zdecydować o swojej śmierci, ale których „jakość życia” jest niewątpliwie bardzo niska. O ich śmierci mieliby decydować krewni, a w przypadku ich braku po prostu… państwo.

Wreszcie NVVE chciałoby dopuścić eutanazję z powodu „zmęczenia życiem”, a więc de facto zabijanie osób wprawdzie zdrowych, ale pragnących umrzeć.

Pach

Źródło: Katholisches.info

Za: http://www.pch24.pl/tydzien-eutanazji-w-holandii–w-ten-sposob-promuja—-swiadome-umieranie,41335,i.html

Data publikacji: 21.02.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.