Strona główna > Zdrowie > Tych produktów jeść już nie wolno. Chrońcie zdrowie!

Tych produktów jeść już nie wolno. Chrońcie zdrowie!


Masła 72,5% nie wolno jeść w żadnym wypadku. To jest trans-tłuszcz – olej roślinny o niskiej jakości, rozbity wodorem. Masła poniżej 82,5% nie ma. Jeśli nie zdołamy znaleźć takiego masła, to lepiej jeść olej roślinny. Lepiej jest zjeść dwie łyżki naturalnego masła śmietankowego, jeśli nie ma postu, niż całe opakowanie, czy kilogram trans-tłuszczów.

Spożywanie żywności, zawierającej trans-tłuszcze, zmniejsza zdolność organizmu do przeciwstawienia się stresom, zwiększa ryzyko powstawania depresji.

Produkty żywnościowe, zawierająca trans-tłuszcze to:

– margaryna;

– miękkie masła, mieszanki maseł śmietankowych i roślinnych;

– rafinowany olej roślinny;

– majonez;

– keczup;

– produkty fast – food – frytki ziemniaczane itp, do wytwarzania których stosowano tłuszcze uwodornione;

– wyroby cukiernicze – torty, ciasta, ciastka, krakersy itp., do produkcji których wykorzystywano tłuszcze kulinarne;

– przekąski – chipsy, popcorn itp.

– mrożonki.

Śledzie małosolne w plastikowych pojemnikach

Śledzie małosolne są przechowywane tylko w oleju. W żadnym occie, winie śledzi się nie przechowuje. Jeśli śledzie są bez oleju, to znaczy, że została dodana do nich urotropina. W całym świecie urotropinę uznaje się za bardzo niebezpieczny dodatek i jest ona zabroniona (tworzy się podczas reakcji amoniaku z formaldehydem).

Kawior małosolny

Zasada jest taka sama. Kawior nie przechowuje się przez długi czas. Tylko w stanie zamrożonym lub silnie solonym. Jeżeli sprzedaje się jako małosolny, to znaczy, że dodano do niego albo urotropinę lub kwas cytrynowy. Być może dodano coś innego, ale na wyjściu i tak powstaje formaldehyd.

Celowe produkty inżynierii genetycznej 

– Paluszki krabowe. (Crab Essence – esencja krabowa, mieszane z soi, mimo nazwy, paluszki krabowe nie zawierają mięsa kraba, a od 1993 roku producenci zostały prawnie zobowiązane do ich label „paluszki krabowe smakowe.”).

– Kakao.

– Orzeszki ziemne. Gen petunii jest wszczepiony. Straszna trująca substancja. A owady nie jedzą orzeszków ziemnych.

– Ziemniaki importowane.

– Zielony groszek (z puszki, konserwowany).

– Kukurydza (konserwowana).

– Paluszki kukurydziane i płatki zbożowe z cukrem. Jeśli kupujecie płatki kukurydziane, paluszki, nie powinny one być słodkie. Ponieważ cukru nie używa się w produkcji. Cukier spala się w temperaturze 140 ° C. W związku z tym stosuje się zamienniki cukru, w danym przypadku – cyklaminian.

– Kasze i krupy z aromatami i barwnikami identycznymi z naturalnymi. Są to substancje chemiczne, które mają zapach – smak gruszki, truskawki, banana itp. Nic naturalnego  tu nie ma.

– Lizaki. Obecnie stosowana jest tak silna esencja chemiczna, że jeśli zostawić lekko zwilżony cukierek na obrusie, to przepali on obrus na wylot wraz z lakierem. Zniszczy nawet plastik. Wyobraźmy sobie, co się dzieje w naszym żołądku.

– Dżemy. Marmolada. Potężne przeciwutleniacze. Nigdy nie zdoła się przechować wiśni w pierwotnej postaci. Nic wspólnego z tym, co było w dawnym ZSRR, obecna marmolada nie ma. To są po prostu cuda przemysłu chemicznego.

ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNE!

– Produkty do szybkiego przyrządzenia (Fast Food): makarony do szybkiego przygotowania, zupy rozpuszczalne (w proszku typu Knorr, Winiary itp.), puree ziemniaczane, kostki bulionowe, soki rozpuszczalne. Wszystko to jest wyłącznie chemia, przynosząca szkodę dla organizmu.

– Kiełbasy wędzone na surowo i inne … Są z genetycznie modyfikowanej soi. Parówki, serdelki, kiełbasy gotowane, pasztety i inne produkty z tzw. ukrytymi tłuszczami. W ich składzie jest słonina,  tłuszcz z trzewi (sadło), skóry wieprzowe w sumie do 40% wagi, ale maskowane są pod mięso, w tym również za pomocą dodatków smakowych. O jakiejkolwiek naturalności w tym przypadku nie można w ogóle mówić. Bierze się cieniutki pasek mięsa w postaci szyjki i kilogram żelu. Przez noc w specjalnej maszynie żel przemienia się (ros. – «расколбашивается») wraz z kawałeczkiem „szyjki” do rana w ogromny kawał „mięsa”. Jako takiego mięsa w nim jest nie więcej niż 5%. Wszystko pozostałe – to żel (karatynina, wzmacniacze smaku, wzmacniacze koloru). Różowy kolor takiemu „mięsu” nadają wzmacniacze koloru wraz ze specjalnymi lampami. Jeśli wyłączyć lampy w gablocie – wystawie sklepowej, to można zobaczyć, że mięso jest koloru zielonkawego. Tak jak było kiedyś, dzisiaj już nikt nie wędzi. Wykorzystuje się płyny wędzarniane, w których, znowu !, zawarty jest formaldehyd!

– Produkty mleczne o długim okresie przechowywania (ponad 2 miesiące). Wszystkiego, co jest przechowywane przez okres dłuższy niż 2 tygodnie, spożywać nie wolno.

– Opakowania aseptyczne – są to opakowania z antybiotykiem.

– Arbuzy. Jeśli udało wam się 10 razy, to za 11-tym razem może się nie udać. Arbuzy – nawożone są takimi środkami, że jest to pierwszy kandydat do zatrucia.

– Papryka (poza sezonem). Produkt całkowicie genetycznie zmodyfikowany.

– Keksy w opakowaniach

– Rolady. One nie czerstwieją, nie psują się, nie wysychają, z nimi w ogóle nic się nie dzieje. Będą leżeć przez miesiąc. I po miesiącu będą takie same.

– Cukierki. 90% czekolada – to wcale nie jest czekolada (tylko substytuty, barwniki).

– Batony czekoladowe. To ogromna ilość kalorii w połączeniu z dodatkami chemicznymi, produktami genetycznie modyfikowanymi, barwnikami i aromatami. Połączenie dużej ilości cukru i różnych dodatków chemicznych zapewnia najwyższą wartość kaloryczną i chęć do nieustannego ich jedzenia na nowo, wciąż od nowa.

– Herbaty zamorskie, herbaty aromatyzowane i wiele naszych, krajowych. Pijcie herbatę naturalną, w której nic nie pływa, nie ma dodatkowego smaku. Wszystkie herbaty aromatyzowane są z dodatkiem kwasu cytrynowego, lub pomarańczowego, albo jeszcze jakiegoś tam kwasu.

Przyzwyczajenie następuje natychmiast. A my musimy wszystkie kwasy usuwać z organizmu.

– Rafinowany dezodoryzowany olej roślinny. Oleju tego nie można stosować na surowo w sałatkach. Olej produkowany przez fabryki do produkcji, z pewnością nie jest produktem, przeznaczonym do spożycia. Oleje te nie posiadają żadnych korzyści dla układu trawiennego, zagłuszając jego prace, blokując substancjami tłuszczowymi wszystkie procesy trawienne.

– Słodkie napoje gazowane. Słodkie napoje gazowane – to mieszanka cukru, chemikaliów i gazów – aby jak najszybciej rozprowadzić substancje szkodliwe w całym organizmie. Coca-Cola na przykład, jest wspaniałym środkiem do usuwania kamienia wapiennego i rdzy. Pomyślcie dobrze, zanim taki płyn wyślecie do żołądka. Ponadto, gazowane słodkie napoje są szkodliwe z powodu wysokiego stężenia cukru – odpowiednika czterech do pięciu łyżeczek od herbaty, rozpuszczonych w szklance wody. Dlatego nie należy dziwić się temu, że zaspakajając pragnienie takim napojem gazowanym, po pięciu minutach znowu się chce pić.

– Soki w opakowaniach. O żadnych naturalnych sokach w tym przypadku nie ma mowy. NIE MA naturalnych soków w sprzedaży w opakowaniach. NIE MA! Nie ważcie się poić nimi swoje dzieci! Jest to czysta chemia!

– Truskawki zimą. Całkowicie bezużyteczny produkt. Ani jednej witaminki tam nie ma.

To jest przykładowa lista produktów, z których radzimy zrezygnować całkowicie! A czy należy to zrobić lub nie – decyzja należy do Was! Ale pamiętajcie, że od waszej decyzji zależy nie tylko wasze samopoczucie i aktywność fizyczna, ale życie! Życie wasze i życie waszych dzieci!

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

24.5.2018 r.

Źródło:

Будьте здоровы! Эти продукты есть уже нельзя, берегите здоровье

Źródło: http://3rim.info/9535-budtezdorovyetiproduktyestuzhenelzyaberegitezdorove.html

*************************

Nieco informacji o szkodliwości dodatków chemicznych w produktach żywnościowych.  Podaje je według bardzo podobnego artykułu, który przetłumaczyłem w 2016 r.

 Glutaminian sodu E-621. Nie wolno spożywać produktów z dodatkiem E-621 (glutaminianu sodu). Należy wziąć opakowanie towaru w sklepie i przeczytać. Jeśli podany jest glutaminian sodu, nie kupujcie go w ogóle. Glutaminian sodu jest wzmacniaczem smaku. Obecnie dodaje się go nawet do najbardziej nieoczekiwanych produktów, aby „podłapać” na nie klientów. Bądźcie uważni!

Zamienniki cukru (słodziki). Wszystkie zamienniki cukru mają silne działanie żółciopędne. U osób z chorobami dróg żółciowych słodziki mogą nasilić przebieg choroby. A w napojach gazowanych słodziki w ogóle mało kto traktuje  poważnie, a za wodę z „zero kalorii” płaci gruczoł krokowy.

Acesulfam – E950. (ang. – Sweet One – słodki). W 1974 roku, w Stanach Zjednoczonych uznany przez lekarzy za wolno działającą truciznę, zdolną przyspieszyć rozwój nowotworów złośliwych.

Aspartam – E951. Nazwa handlowa: sweetle, slastilin, sukrazid, nutrisvit. W 1985 roku wykryto chemiczną niestabilność aspartamu: w temperaturze około 30 stopni Celsjusza w wodzie gazowanej rozkłada się on na rakotwórczy formaldehyd (kancerogenna klasa A), metanol i fenyloalaninę.

Cyklaminian – E952 (tsyukli). Od 1969 roku zakazany w Stanach Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii i jeszcze w szeregu krajów z powodu podejrzeń, że ta substancja słodząca wywołuje niewydolność nerek. W krajach byłego Związku Radzieckiego najbardziej rozpowszechniony ze względu na niską cenę.

Ksylitol – E967.

Sorbit – E420. W większych dawkach (ponad 30 gramów przy jednokrotnym spożyciu) powoduje rozstrój żołądka.

Trans – tłuszcze. Trans – tłuszcze – to specyficzny rodzaj tłuszczów nienasyconych wytwarzanych sztucznie. Płynne oleje roślinne są przekształcane w procesie uwodorniania w stałe tłuszcze roślinne – margaryny, tłuszcze kulinarne, spożywcze. Uwodornione tłuszcze mają zniekształconą strukturę molekularną, nie charakterystyczną dla związków naturalnych. Osadzając się w komórkach naszego ciała, trans – tłuszcze zakłócają metabolizm komórkowy. Uwodornione tłuszcze nie dopuszczają do pełnowartościowego odżywiania komórek i przyczyniają się do gromadzenia toksyn, co jest przyczyną chorób.

*************************

Od tłumacza:

Po przeczytaniu takich informacji człowieka ogarnia przerażenie: w takim razie co jeść??? Trzeba jeść produkty, pochodzące od uczciwych Rolników, produkujących zdrową żywność z upraw, nawożonych obornikiem. To samo dotyczy jajek i drobiu oraz zwierząt, których mięso spożywamy i które powinniśmy kupować z miejsc, wiedząc, że są karmione paszami naturalnymi (można np. kupować do spółki z sąsiadami, krewnymi, znajomymi całych sztuk lub połówek i przerabiać je samemu). Należy kupować żywność jak najmniej przetworzoną. Nie kupować żadnych pasztetów, produkowanych ze skór, kopyt, oczu i wszelkich resztek zwierzęcych, dokładnie wielokrotnie przemielonych i wzbogaconych dodatkami smakowymi, aromatami, konserwantami, ulepszaczami i innymi podobnymi świństwami.

Chciałbym poza takimi zbawiennymi radami i naukami światłych kapłanów, dotyczącymi zdrowego życia duchowego i fizycznego, jak: częste korzystanie z Sakramentów Świętych (Spowiedzi, Eucharystii, Namaszczenia Chorych); częste chodzenie do kościoła i uczestniczenie we Mszy św.; czytanie Psalmów, uświęcających naszą duszę i odpędzających chorobotwórcze działania upadłych duchów; życie według Przykazań Bożych; pielęgnowanie w sobie cnót chrześcijańskich (modlitwy, postu, jałmużny i in.); znoszenie chorób z cierpliwością i dziękczynieniem; uświęcanie naszej natury wodą święconą i przaśnym chlebem, przyjmowanymi rano na czczo; korzystanie z poświęconej lub egzorcyzmowanej wody, soli i oleju do spożywania, święcenia domu; korzystanie z kąpieli w świętych źródłach; namaszczanie poświęconym olejem, pobranym z cudownych mirotoczących ikon – gorąco polecić jeszcze korzystanie z mocy Znaku naszej Wiary – KRZYŻA. Znak Krzyża uświęca, zabija zarazki, przemienia własności wody i pokarmów, uzdatnia je nawet wtedy, gdy są zatrute. Przed spożyciem jakichkolwiek pokarmów czy napojów odmówmy krótką modlitwę dziękczynną za nie do Pana Boga, prosząc Go o ich pobłogosławienie, a następnie wykonajmy nad nimi znak Krzyża.

I jeszcze jedno: po przyniesieniu do domu zakupionych produktów lub czegokolwiek musimy natychmiast usunąć (zdrapać…) naniesione na nie kody kreskowe, zawierające znak bestii – liczbę 666, a następnie artykuły te lub przedmioty pokropić wodą święconą i przeżegnać znakiem Krzyża. Niech to stanie się naszym codziennym przyzwyczajeniem. Trzeba się bronić!


19 thoughts on “Tych produktów jeść już nie wolno. Chrońcie zdrowie!

 1. „– Paluszki krabowe. (Crab Essence – esencja krabowa, mieszane z soi, mimo nazwy, paluszki krabowe nie zawierają mięsa kraba, a od 1993 roku producenci zostały prawnie zobowiązane do ich label „paluszki krabowe smakowe.”).”

  Materiał źródłowy jest po rosyjsku (w nim z kolei nie ma podanych żadnych źródeł wypisywanych informacji), no ale ok załóżmy że nie są wyssane z palca.

  Jest dla mnie niejasny proces tłumaczenia, który zakłada tłumaczenie z rosyjskiego na angielski i z angielskiego na polski, i to w taki sposób, że dziwnie część terminologii nie została przetłumaczona. Raczej poddaje pod wątpliwość jakość takiego tłumaczenia.

  I powiedzmy że artykuł jest no w miarę ciekawy i wiele w nim jest z pewnością racji, tak, przykro mi ale jego ostatnia część moim zdaniem już raczej niezupełnie współgra z resztą treści, która stara się brzmieć naukowo, choć oczywiście jak już wspomniałem źródeł szukać na próżno… ale to raczej powszechna stronach takich jak ta.
  Ale pojawiło się u mnie pytanie: jeżeli produkty leżą w sklepie kilka tygodni oklejone „znakami bestii” (ja osobiście nie widziałem kodu kreskowego 666), to co to znaczy natychmiast usunąć, po przyniesieniu do domu? Czy trzeba to zrobić w kwadrans, czy w ciągu kilku godzin, i jaki wpływ ma zwłoka z usuwaniem? Ile czasu po usunięciu kodów kreskowych należy odczekać przed spożyciem, zanim produkty będą bezpieczne? Czy może powinienem usunąć te oznaczenia odchodząc od kasy w sklepie? Czy niesienie lub wiezienie do domu takich zakupów jest bezpieczne?

  1. Zwróciłeś uwagę na fragment „uświęcanie naszej natury wodą święconą i przaśnym chlebem, przyjmowanymi rano na czczo; korzystanie z poświęconej lub egzorcyzmowanej wody, soli i oleju do spożywania, święcenia domu; korzystanie z kąpieli w świętych źródłach; namaszczanie poświęconym olejem, pobranym z cudownych mirotoczących ikon…” Mnie zszokował ostatni fragment o oleju z mirotoczących ikon. Przecież to jakieś czary i fałszywe cuda. Obraz z którego wydobywa się oleista substancja? A potem się tym smarować? Gdyby katolicy zogniskowali swoją energię na Bogu zamiast trwonić ją na jakieś „cudowne” czy „święte” obrazy, figurki, medaliki to ich żywot by się bardzo poprawił.
   Co do szóstek z kodu kreskowego, każdy kod kreskowy ma 3 znaczniki te najdłuższe podwójne linie co przez niektórych jest odczytywane jako symbol 6. Uważam że nie ma sensu tak szaleć bo gdybyśmy byli tak podatni na te szóstki to już dawno by nas nie było.

   W kwestii żywności to może należało by zacząć jeść pokarmy czyste? W biblii jest instrukcja co jeść a czego nie. Zastanawiające jest ilu katolików zajada się kaszanką, nie dość że jest ona z krwi to na dodatek ze świńskiej krwi.

   1. Ale głos z nieba odezwał się po raz drugi: „Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił” Dz 11:9 – przypominam, że katolicy nie są już pod starym prawem.

    1. Z mięs to chyba najlepiej dziczyznę. Ale też zgodnie z prawem czystości, czyli dzik, zając odpadają. Własne uprawy warzyw, własny chleb ze sprawdzonego ziarna bez gmo czy glifosfatów.

 2. Znak krzyża to miecz – symbol cierpienia i śmierci (posługuje się nią kościół ale również i medycyna – obie organizacje przyczyniają się do ogromu cierpień oraz do śmierci ( wspomnij historię kościoła, inkwizycję, wyprawy krzyżowe, wszystkie wojny generalnie miały tło religijne ), Krzyż to jednocześnie pieczęć zamykająca serce, zamykające widzenie, zamykające tworzenie !

 3. Poziom dziennikarski na poziomie ujemnym. Myślę – przeczytam… Dowiem się czegoś ciekawego na temat zdrowego odżywiania i ciekawych praktyk.

  Ostatnie dwa średniowieczne akapity ścięły mnie z nóg 😀

 4. 3/4 prawdy a pozostale rzeczy sa klamstwem .Na koniec paplanina nawiedzonego fanatyka religijnego .
  Moi drodzy wszystko wskazuje na to ze mamy do czynienia ze sprytną dezinformacją i probą zdyskredytowania tych co mowią o zywnosci prawde bo maja byc kojarzeni z tym artykulem ktory wiarygodnie nie wyglada celowo .
  Na tym wlasnie to polega ze pisze sie czesc prawdy i zabarwia ją bzdurami zeby wytworzyc przekonanie ze ludzie ktorzy uwazają zywnosc za trującą sa debilami i nie nalezy ich sluchac bo to wszystko wymysl pomylenca .To samo jest w innych tematach jak ktos odkryje prawde to sie podklada mu swnie i uznaje go za debila a wypuszcza w siec osmieszające artukuly czy rozne zmyslone teorie zeby osmieszyc prawde i osoby o niej mowiace innym

 5. Co za karykaturalne brednie!!! Troszkę prawdy owinięte w stek bzdur …A zakończenie wywołało napad śmiechu!!! Kto pozwala to udostępniać ? Beznadzieja…

 6. Dzięki za cenne informacje. Jako wegetarianin dodałbym jeszcze, że dobrze jest unikać mięsa. Bóg nie jest zadowolony gdy ludzie zabijają zwierzęta aby je zjadać. Nie jem mięsa od 35 lat i mam się dobrze (jak na mój wiek). Zadowolonie Boga to wielka wartość w naszym ludzkim życiu. Zwierzęta o tym nie wiedzą a drapieżniki zabijają bez żadnej refleksji. Natomiast my ludzie mamy możliwość zrozumienia wyższych wartości życia. Skorzystajmy więc z możliwości jakie daje ludzka forma życia. Pozdrawiam wszystkich!

 7. Cześć; cyt. „Gdyby katolicy zogniskowali swoją energię na Bogu zamiast trwonić ją na jakieś „cudowne” czy „święte” obrazy, figurki, medaliki to ich żywot by się bardzo poprawił”. A ateiści , protestanci pozbawieni świętych obrazków, medalików itd to mają żywot bardziej poprawiony? Gdybym był żydem lub Muzułmaninem to jak najbardziej bym nie jadł wieprzowiny i kaszanki z krwią. ale będąc katolikiem mam na uwadze to co powiedział Chrystus: Mk 7 14 – 23, „14 Potem przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: «Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumiejcie! 15 Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. 16 Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!».
  17 Gdy się oddalił od tłumu i wszedł do domu, uczniowie pytali Go o to przysłowie. 18 Odpowiedział im: «I wy tak niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może uczynić go nieczystym; 19 bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka i na zewnątrz się wydala». Tak uznał wszystkie potrawy za czyste. 20 I mówił dalej: «Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. 21 Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, 22 cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. 23 Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym».”… Tak więc dla Katolików nie ma starotestamentowych potraw nieczystych….

 8. Kakao unikać? Rozumiem że powinno się unikać kakao w proszku ale co z ziarnami kakao ktòre są całe surowe – z ekologicznych upraw? takie kakao też powinnam unikać? ^-^

 9. Kakao bezwzględnie nie wolno. Powód jest oczywisty. Otóż poprzeczny przekrój owocu kakaowca, to pentagram. A chyba nie muszę pisać, co to za symbol.

 10. Mam wrażenie, że autor tych bredni celowo chce zaszkodzić idei zdrowego odżywiania. To jest wytwór trolli Putina, który napisany jest na szkodę cywilizacji zachodniej. Sam przygotowuję marynaty śledziowe w occie, bez żadnej urotropiny, są smaczne i doskonale się przechowują. Małosolne to są ogórki, a śledzie co najwyżej lekko solone z krótkim terminem trwałości. Tłuszcze trans przechodzą w stan stały, zatem wmawianie komuś, że płynny olej rafinowany jest tłuszczem trans to czysty idiotyzm. Co do masła. Hmmm. Masło z tłustego mleka może mieć więcej tłuszczu niż 82,%. Sam robię masło przygotowując posiłki w restauracji ze zdrową żywnością. Nie jest prawdą, że masło o niższej zawartości tłuszczu zawiera tłuszcze trans. Masło jest emulsją więc po prostu poprzez homogenizację zwiększa się w nich udział białka mlecznego kosztem droższego tłuszczu. Masło takie ma mniejszą wartość, ale nadal jest produktem naturalnym. Dym wędzarniczy w płynie uzyskuje się w sposób naturalny (widziałem proces na własne oczy) przez wypłukiwanie dymu z drewna czystą wodą, pozbawiając go substancji smolistych, wolnych rodników i związków kancerogennych. Jędz jest zdrowszy od dymu ze smolistego drewna choć słabiej utrwala. I tu się poddałem. Szkoda mi klawiatury. Wiarygodność tych wymysłów oseniana jakieś 5 – 10 %.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *