Strona główna > NWO > Twórca PayPal w 4 lata zbuduje interfejs łączący komputer z ludzkim mózgiem

Twórca PayPal w 4 lata zbuduje interfejs łączący komputer z ludzkim mózgiem

Elon Musk stworzył firmę, która pracuje nad połączeniem ludzkiego mózgu z komputerem. Neuralink rozwija technologię pod nazwą „neural lace”, która ma pozwolić na zmianę ludzkich myśli w polecenia zrozumiałe dla komputera.

wo15yqwghmcy5trnigx2

Jak podał dziennik „The Wall Street Journal”, Neuralink został zarejestrowany jako firma badawcza w Kalifornii w lipcu ub.r. Rozwijana przez nią technologia „neural lace” (w dosłownym tłumaczeniu znaczy to „koronka nerwowa”) ma polegać na wszczepianiu specjalnych elektrod do ludzkiego mózgu. Mają one pozwolić ludziom bezpośrednio odbierać sygnały z komputera i wysyłać je do tego urządzenia. Projekt ma poprawiać wydajność intelektualną człowieka i pozwolić mu na intuicyjne zarządzanie maszynami, które znajdą się w jego otoczeniu.

Elon Musk już wcześniej opowiadał o swoim zainteresowaniu technologią „neural lace”. Po raz pierwszy opowiedział o potencjalnym rozwiązaniu podczas Vox Media Code Conference w 2016 roku. Stwierdził, że pozwoli ono ludziom osiągnąć symbiozę z maszynami.

Nad podobną technologią pracują też Facebook i badacze z uniwersytetów

Nie tylko Elon Musk patrzy w tym kierunku. Facebook bada podobną technologię w ramach Building 8, jednostki stworzonej przez społecznościowego giganta, która zajmuje się oprogramowaniem. Firma pracuje nad specjalnym interfejsem, łączący mózg człowieka z komputerem, która pozwoli ludziom bezpośrednio komunikować się z maszynami.

Transhumanizm – Postczłowiek

Postczłowiek to pojęcie używane w transhumanizmie do określenia potomków lub następców człowieka, których możliwości będą dzięki technologii tak bardzo poszerzone w stosunku do dzisiejszych ludzi, że utożsamianie ich z ludźmi byłoby mylące. Transhumanizm postuluje, że współczesne możliwości ludzkiego organizmu nie są niczym wyróżnionym i że są tylko jednym z etapów ewolucji. Kumulujące się zmiany mogą doprowadzić do powstania postludzi o zupełnie innym wyglądzie (z powodu cyborgizacji, inżynierii genetycznej bądź transferu umysłu na inny nośnik), zupełnie innych potrzebach (np. z powodu usunięcia ewolucyjnych instynktów służących rozmnażaniu) i zupełnie innym zachowaniu (np. z powodu szybkości pracy umysłu i posiadania innych zmysłów).

Przykładowo rozważane różnice pomiędzy postczłowiekiem a zwykłym człowiekiem obejmują:

  • brak starzenia się,
  • odporność na choroby,
  • większe możliwości intelektualne od jakiegokolwiek współczesnego geniusza (superinteligencja),
  • ulepszone zmysły (np. większa ostrość widzenia i szersze spektrum barw),
  • dodatkowe zmysły,
  • możliwość kontrolowania własnych potrzeb i emocji,

W wywiadzie CNN naukowiec współpracujący z NASA i Google Ray Kurzweil  powiedział, że ludzie będą hybrydami do roku 2030. Od kilku dekad jesteśmy przyzwyczajani do hybrydowych postaci z filmamów S-F, w bajkach moralizatorskie postacie zostały zastąpione przez „super bohaterów” posiadających „super moc”, a wszystko po to, aby przygotować nowe pokolenia do życia w nadchodzącej erze posthumanizmu. Transhumaniści projektują nowy świat w którym pragną zająć miejsce Boga, tworząc nową „udoskonaloną” rasę ludzką. 

Michał KK

zobacz także:

źródło:

  • http://businessinsider.com.pl/technologie/neuralink-elona-muska-polaczy-mozg-z-komputerem/nevllrr
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Postcz%C5%82owiek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 3 =