Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > TVP KULTURA patronem okultystycznych ruchów WICCA

TVP KULTURA patronem okultystycznych ruchów WICCA

TVP Kultura jest jednym z kilku patronów wspierających projekt „Kobiety Mocy”, który prezentuje różne nurty pogańskiej duchowości jak: Asatru i Wicca. Projekt przedstawia kobiety nazywające siebie: szeptunki, wizjonerki i  wiedźmy.

maxresdefault (1)

Na stronie projektu, którego patronem jest TVP KULTURA czytamy:

„KOBIETY MOCY to cykl 29 portretów i rozmów w postaci książki z kobietami mieszkających we współczesnej Polsce praktykującymi alternatywne formy duchowości. Są wśród nich uzdrowicielki, szeptunki, wizjonerki, wiedźmy…

Ich działalność można by określić jako „wiedźmowanie”, czyli posługiwanie się wiedzą czerpaną z kontaktu z naturą, z poznania intuicyjnego i opartą na wierze w moc rytualnych praktyk i przedmiotów.

Sportretowane kobiety reprezentują różne nurty pogańskiej duchowości jak Asatru, Wicca animizm, rekonstrukcjonizm celtycki, druidyzm czy rodzimowierstwo słowiańskie”

http://www.kobietymocy.com/o_projekcie.html

Na stronie projektu Kobiety Mocy znajduje się link do Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego gdzie możemy otrzymać informacje jak ubiegać się o dofinansowanie na projekty i stypendia osobom zajmującym się twórczością artystyczną:

http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finanse/stypendia.php

Kolejny  link znajdującycy się na patronowanym przez TVP Kultura projekcie to link do strony Wicca.pl, strona odwołuje się do pogańskich praktyk i satanizmu Aleistera Crowley’a:

„Magia to niewyjaśniony przez naukę sposób wpływania na rzeczywistość. Według znanej definicji Aleistera Crowleya, jest to wpływanie na rzeczywistość zgodnie z wolą. W tym momencie definicja nie obejmuje rozmaitych niekontrolowanych działań magicznych, jakie czasem zdarzają się ludziom w okresie burzy i naporu (najczęściej nastolatkom, ale nie tylko). Wicca stosuje magię według definicji Crowleya, a wiec chodzi o to, żeby wszelkie niewyjaśnione przez naukę zjawiska odbywały się pod kontrolą. Do tego konieczne jest przygotowanie oraz jasna wizja tego, czego się chce, z gotowością przyjęcia konsekwencji.”

http://www.wicca.pl/?art=24

Kolejny tekst pochodzący z  polecanego portalu Wicca.pl:

„Trzymam się definicji wicca = wicca tradycyjne = Brytyjskie Czarostwo Tradycyjne = inicjacyjna religia misteryjna z przekazem wywodzącym się z okolic New Forest w Anglii. Takich tradycji jest dwie: gardneryjska i aleksandryjska. Gardneryjską propagował Gerald Gardener, który prawdopodobnie uzupełnił zastaną w New Forest ludową tradycję przemieszaną z okultyzmem sfer wyższych i przekazał dalej. Aleksandryjską tradycję zapoczątkował czarownik inicjowany w tradycji garderianskiej, Alex Sanders, który zyskał wielką popularność. W literaturze można znaleźć nazwy „garnderiańska” i „aleksandriańska”.”

http://www.wicca.pl/?art=31

Alex Sanders – nazywany „królem okultyzmu”, twórca okultystycznych praktyk- „Alexanderian Witchcraft”.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Alex_Sanders

Jak wygląda WICCA w praktyce możemy zobaczyć w prowadzonym przez samego Alexa Sandersa rytuale, film poniżej:

Rodzi się pytanie czy projekty takie jak „Kobiety Mocy” propagujące okultyzm i satanizm powinny otrzymywać patronat TVP KULTURA, programu utrzymującego się ze środków publicznych?

Rząd nie może zabraniać komukolwiek praktykowania satanizmu, okultyzmu, homoseksualizmu czy ograniczać w jakikolwiek sposób obywateli we własnych wyborach jakie podejmują w swoim dorosłym życiu ale nie zgadzajmy się na wspieranie tego typu projektów z własnych podatków!

zobacz także artykuł, który odpowiada na wiele pytań związanych z masonerią oraz ruchem Wicca:

 Przygotował: Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.