Strona główna > Bez kategorii > Tusk nakazał zamknąć „Żyletę”?!

Tusk nakazał zamknąć „Żyletę”?!

źródło: http://www.kworum.com.pl

Stołeczna policja chce zamknięcia na stadionie Legii północnej trybuny, czyli słynnej „Żylety”. Wniosek już wpłynął do wojewody. – To efekt lipcowego spotkania komendantów policji z premierem, który nakazał tępienie kibiców – mówi Niezależnej.pl Wojciech Wiśniewski ze Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

W dzisiejszym spotkaniu w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim udział wzięli przedstawiciele policji, straży pożarnej i Legii.

– Po tym, jak do wojewody mazowieckiego wpłynął wniosek policji, podjęliśmy konsultacje z policją i strażą miejską, a przedstawicieli stołecznego klubu poprosiliśmy o wyjaśnienia. Nie były one wystarczające, więc czekamy na kolejne. Decyzja zostanie podjęta przed najbliższym spotkaniem ligowym – powiedział Tomasz Pietrasieński z biura prasowego wojewody mazowieckiego.

W uzasadnieniu policja wskazuje m.in. na wykorzystywanie pirotechniki w meczach z Metalurgsem Lipawa, Koroną Kielce, SV Ried i Rosenborgiem Trondheim. W dwóch ostatnich meczach Ligi Europejskiej oprawa meczowa uniemożliwiała też identyfikację osób odpowiedzialnych za odpalanie rac i petard. Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski ma podjąć decyzję o ewentualnym zamknięciu trybuny północnej do poniedziałkowego meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (godz. 18:30) w 3. kolejce T-Mobile Ekstraklasy.

Zarzuty te za absurdalne uważa Wojciech Wiśniewski ze Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

– Główne zarzuty policji dotyczą meczu z Rosenborgiem Trondheim. Wystarczy je skonfrontować z opiniami działaczy norweskiego klubu, którzy chwalili rewelacyjną atmosferę na trybunach. W podobnym tonie wypowiadał się trener gości – dodaje i ujawnia, że nieoficjalnie dowiedział się o lipcowym spotkaniu Donalda Tuska z wojewódzkimi komendantami policji. – Premier nakazał dalsze tępienie nas – mówi W. Wiśniewski.

Czy kibice będę jakoś reagować na groźbę zamknięcia „Żylety”?

– Na razie nie, bo nie sądzimy, aby na to się zdecydowali. Ale jeśli będzie trzeba, to we wrześniu podejmiemy „działania edukacyjne” – tłumaczy kibic Legii Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.