Strona główna > Świat > Turecki generał : III Wojna Światowa jest nieunikniona i rozpocznie ją USA

Turecki generał : III Wojna Światowa jest nieunikniona i rozpocznie ją USA

Emerytowany turecki generał-major Osman Pamukoglu, wydał książkę „Trzecia Wojna Światowa”, w której mówi, że nowa wielka wojna jest nieunikniona. Jak pisze gazeta „Aydinlika Gazetesi”, w opinii Pamukoglu, wojna rozpocznie się między Stanami Zjednoczonymi, Chinami i Rosją. I być może dwa z tych krajów zjednoczą się przeciwko trzeciemu.

Emerytowany generał-major Osman Pamukoglu w swojej nowej książce „Trzecia Wojna Światowa” opisuje, jak i z jakiego powodu i gdzie, jego zdaniem, rozpocznie się nowy globalny konflikt światowy. Jak pisze gazeta „Aydinlik Gazetesi”, w opinii Pamukoglu, „ aby zobaczyć wyraźny i jasny znak, że nowa wielka wojna jest nieunikniona, wystarczy zwrócić uwagę na pieniądze przeznaczone na uzbrojenie z rocznych budżetów państw, zwłaszcza tych, które aspirują do bycia światowymi mocarstwami oraz na fakt, że wydatki te rosną nieustannie z roku na rok . ”

Pamukoglu uważa, że ​​nowa wielka wojna będzie podobna do przeszłych konfliktów i istnieją pewne warunki wstępne.

„ Podobnie jak w przeszłości wojna rozpocznie się z powodu dążenia krajów kierujących się rozwojem gospodarczym aby nie utracić, a nawet powiększyć zakres swojej dominacji i kontroli nad zasobami ”, zauważa Pamukoglu.
Twierdzi on, że Trzecia Wojna Światowa nie dotknie wszystkich pięciu kontynentów. Jego zdaniem geografia wielkiej wojny nie obejmie Ameryki Południowej i Afryki. Jako strategicznie wrażliwe regiony, które mogą spowodować wybuch Trzeciej Wojny Światowej, autor wymienia obszar krajów bałtyckich, Europę Wschodnią, Bałkany, Bliski Wschód, Azję Wschodnią, Indochiny i region Pacyfiku.
 
Na pytanie „między kim rozpocznie się wielka wojna?”  Pamukoglu odpowiada, że ​​stanie się to między USA, Chinami i Rosją. I możliwe jest, że dwa z tych krajów zjednoczą się przeciwko trzeciemu. Opierając się na fakcie, że w dwóch wojnach światowych Rosja była sojusznikiem Wielkiej Brytanii i Ameryki, Osman Pamukoglu sugeruje, że w nowej możliwej wojnie Rosja znów będzie sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Jego zdaniem Ameryka – Rosja i Chiny – Indie mogą być walczącymi stronami. Jak zauważa gazeta, Pamukoglu ma trudności z uzasadnieniem jakichkolwiek konkretnych dowodów na to, że Rosja stanie po stronie Ameryki i będzie sojusznikiem przeciwko Chinom.
„ Wojnę rozpocznie ten kraj, przeciwko któremu działa czas, kiedy już sytuacja stanie się nie do zniesienia, a tym krajem będą Stany Zjednoczone Ameryki ”, dodaje.
„ Iskra, od której zapali się proch, może być jakiś incydent gdzieś na granicy, zniszczenie samolotu, zatopienie statku rybackiego, akt terrorystyczny, próba zamachu i każdy inny niewyobrażalny incydent. Co więcej, przyczyną wojny może być wydarzenie, które w rzeczywistości nawet się nie wydarzy, ale zostanie przedstawione jako rzeczywiste – uważa Pamukoglu.

 

Za: https://russian.rt.com/inotv/2019-11-01/Tureckij-general-tretya-mirovaya-neizbezhna
1.11.2019
Nadesłał Borys

2 thoughts on “Turecki generał : III Wojna Światowa jest nieunikniona i rozpocznie ją USA

  1. Spójrzmy na to z innej strony… Z tej która jest nomem omen w czambuł nadal ukrywana. Odbudowanie świątyni Jerozolimskiej może nastąpić wyłącznie na gruzach meczetu św. Sofii, który stoi na megalitycznych podwalinach dawnej świątyni Salomona. To przecież Konstantynopol jest pradawną stolicą cesarstwa bizantyjskiego, nomen omen zwanego Isus-tam-był, będącego pradawną Jerozolimą, a nie rotshildowska, obecna Jerozolima, która jeszcze 200 lat temu była mało znaną palestyńską osadą El-quc. To jest prawdziwa ziemia obiecana, a co do Rosji sporny jest tylko Krym – prawdziwe miejsce urodzin Isusa zwanego Chrystusem – patrz przylądek Fiolent i monastyr na/w skale.

  2. Który to już raz ktoś mówi o III wojnie światowej.Przecież III wojna światowa to będzie kryzys gospodarczy,może jakieś epidemie,pacyfikacja ludności,najazd uchodźców na Europę.
    Możliwości jest mnóstwo a atak zbrojny to ostateczne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.