Strona główna > Bez kategorii > Turecka policja rozpędziła demonstrację solidarności z Syrią

Turecka policja rozpędziła demonstrację solidarności z Syrią

Źródło: http://www.geopolityka.org/syria-2012/2083-turecka-policja-rozpedzila-demonstracje-solidarnosci-z-syria

Data publikacji: 26.02.2013

ira1Turecka policja użyła siły, by ​​rozpędzić demonstrację przeciwników polityki premiera Recepa Tayyipa Erdogana wobec Syrii. Sytuacja miała miejsce w graniczącej z Syrią południowej prowincji Hataya.

Formalnym powodem rozpędzenia demonstracji była, według telewizji Press TV, odmowa dobrowolnego przerwania demonstracji.

Uczestnicy akcji wyszli na ulice z hasłami zaprzestania ingerencji władz tureckich w wewnętrzne sprawy syryjskiego sąsiada i wstrzymania wsparcia dla bojowników walczących przeciwko syryjskiej armii. Prócz tego demonstrujący domagali się demontażu i wywiezienia z kraju kompleksów obrony przeciwrakietowej Patriot.

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy, Turcją wstrząsały wielotysięczne demonstracji przeciwko rozmieszczenia amerykańskich rakiet Patriot i obecności obcych wojsk na terenie kraju.

System rakietowy rozpoczął działalność około miesiąc temu. Ankara twierdzi, że jego zainstalowanie jest konieczne w celu przeciwdziałania „zagrożeniu” płynącemu z Syrii. Damaszek nazwał ten ruchu„prowokacyjnym”.

Na podst. http://www.rbc.ru/fnews.open/20130224102837.shtml; http://www.presstv.ir/detail/2013/02/24/290513/turkish-police-disperse-prosyria-demo/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.