Strona główna > Zdrowie > Trzy powody aby pić mniej alkoholu

Trzy powody aby pić mniej alkoholu

Alkoholu - Wiadomości Wolna Polska Świat

Alkoholu - Wiadomości Wolna Polska Świat

Wszyscy wiemy, że picie alkoholu w nadmiarze prowadzi do problemów emocjonalnych i fizycznych. Może także wpływać na twoje życie rodzinne i twoją pracą. Oto trzy uzasadnione powody aby pić mniej alkoholu:

Waga

Alkohol w system trawiennym rozpada się na cukier, mnóstwo cukru. Ten dodatkowy cukier nie może być przetworzony na energię, dlatego jest przechowany jako tłuszcz. Regularne spożycie alkoholu i dodatek cukru i kalorii w diecie doprowadza do zwiększenia wagi, głównie wokół środkowej części ciała. I jest znany jako „piwny brzuch” lub „mięsień piwny”. Jedno jasne piwo ma średnio 99 kalorii (nasze krajowe mają od 110-320 kcal). Trzy albo cztery jasne piwa są równowartością małego posiłku. Gdybyś zjadał dodatkowy posiłek codziennie spodziewałbyś się, że przybrać na wadze. To samo dotyczy alkoholu.

Uczucia

Alkohol jest naturalnym środkiem uspokajającym. Gdy zostanie skonsumowany znacząco oddziałuje na nastrój i może u niektórych osób wywoływać wahania nastroju. Stałe zmiany nastroju nie są zdrowe, nie jest to też łatwe dla osób w pobliżu.

Stosunki

Poprawne relacje są bardzo istotne zarówno w domu jak i w pracy. Picie alkoholu i zmiany twojego nastroju i zachowania mogą mieć negatywne konsekwencje z twoim małżonkiem, dziećmi i szefem albo współpracownikami. Pokazując się w pracy po nocy ciężkiego picia powoduje, że jesteś zamglony psychiczne, zdekoncentrowany i dużo mniej wydajny niż gdybyś miał jasny umysł. Wpływa to nie tylko na twój proces decyzyjny ale może też powodować niechęć ze strony pracodawców lub współpracowników. Którzy muszą zwiększyć wydajność podczas gdy ty nie jesteś w stanie wypełniać swoich obowiązków.

Małżonkowie i dzieci też zauważą zmianę w tobie gdy pijesz. Twoje zmiany nastroju i zachowania wpływają na nich negatywnie. Zaczynają cię poznawać jako zupełnie inną osobę, co może zniszczyć zaufanie i spójność między wami jako rodziną. Istnieją sposoby aby pić odpowiedzialnie. Okazjonalny drink nie robi wiele złego nikomu. Jeśli jednak stwierdzisz, że twoje spożycie alkoholu wpływa na inne ważne obszary twojego życia, być może nadszedł czas, aby rozważyć ograniczania. Jeśli potrzebujesz pomocy by pić pod kontrolą, nie musisz robić tego sam. Istnieje wiele źródeł, które oferują wsparcie dla osób, które chcą pić mniej lub przestał pić w ogóle.

O autorze:

Yanjun od ponad 3 lat jest autorem artykułów o zdrowiu i odżywianiu. Związany z branżą zdrowia i fitness. Jest współautorem porad zdrowotnych, porady fitness i recenzji konsumenckich o suplementach diety.

Trzy powody aby pić mniej alkoholu. by: Yanjun

źródło http://www.naturalnews.com/041806_reasons_alcohol_consumption_reduction.html

Tłumaczenie: T2

Redakcja: Serdeczne podziękowania dla T2 za przysłanie bardzo dobrych tłumaczeń. Życzymy wytrwałości w dalszej owocnej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.