Strona główna > Świat > Trzech palestyńskich chłopców w wieku 12 – 14 lat zostało zabitych w nalocie izraelskiego lotnictwa

Trzech palestyńskich chłopców w wieku 12 – 14 lat zostało zabitych w nalocie izraelskiego lotnictwa

Trzech Palestyńczyków w wieku od 12 do 14 lat zginęło w niedzielę wieczorem w wyniku ataku izraelskiego lotnictwa w Strefie Gazy, przy granicy z Izraelem – poinformował rzecznik palestyńskiego ministerstwa zdrowia.

Izraelska armia potwierdziła, że lotnictwo ostrzelało trzech Palestyńczyków, którzy zbliżyli się do granicy z Izraelem.

„Najpewniej próbowali umieścić ładunki wybuchowe wzdłuż ogrodzenia” – dodała w swym komunikacie armia.

ألاف المواطنين بجوبون شوارع غزة ويطالبون المقاومة بالرد الفوري على المجزرة الصهيونية بحق الأطفال الثلاثة

ألاف المواطنين بجوبون شوارع قطاع #غزة ويطالبون المقاومة الفلسطينية بالرد الفوري على المجزرة الصهيونية بحق الأطفال الثلاثة .

Opublikowany przez ‎غزة الآن – Gaza Now‎ Niedziela, 28 października 2018

W ostatnich dniach doszło do ponownej eskalacji konfliktu między Izraelem a zbrojnymi ugrupowaniami palestyńskimi w Strefie Gazy. W nocy z piątku na sobotę z palestyńskiej enklawy wystrzelono kilkadziesiąt rakiet w kierunku Izraela. Do tego ostrzału doszło po zabiciu przez izraelskich żołnierzy czterech Palestyńczyków podczas cotygodniowych protestów wzdłuż granicy między Strefą Gazy a Izraelem. Dwóch kolejnych zmarło w niedzielę w wyniku odniesionych ran.

W odwecie za atak rakietowy izraelskie lotnictwo zaatakowało w nocy z soboty na niedzielę 80 celów w Strefie Gazy.

Palestyńczycy protestują wzdłuż granicy z Izraelem od 30 marca, żądając zniesienia izraelskiej blokady ich terytorium i prawa do powrotu na tereny, z których kiedyś uciekli bądź, z których ich wypędzono, gdy w 1948 r. powstało państwo Izrael. Według palestyńskiego ministerstwa zdrowia od rozpoczęcia protestów izraelscy żołnierze zabili co najmniej 217 Palestyńczyków ze Strefy Gazy. Jeden żołnierz izraelski zginął od kuli palestyńskiego snajpera.

/Radio Maryja/

Za: https://www.magnapolonia.org/trzech-palestynskich-chlopcow-w-wieku-12-14-lat-zostalo-zabitych-w-nalocie-izraelskiego-lotnictwa/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *