Strona główna > Świat > Co trzeba wiedzieć o Trumpie …

Co trzeba wiedzieć o Trumpie …

Co trzeba wiedzieć o Trumpie … Najbardziej wpływową kobietą w Białym Domu zostanie aktywistka Chabadu, a kluczowym doradcą chabadzista-zięć.

a11

a1

Na podstawie materiałów z internetowej strony żydowskiej http://isralove.org

Żydowskie przysłowie mówi: „Żydem nie jest ten, którego rodzice są Żydami, ale ten, którego wnuki są Żydami”.

No, więc kim na podstawie tego jest nowy Prezydent Stanów Zjednoczonych?

Trump – czy to jest dobre dla Żydów?

… Kiedy po więcej niż sześciu miesiącach temu stało się jasne, że senator Beni Sanders beznadziejnie przegrywa w prawyborach Partii Demokratycznej z Hillary Clinton, to z ulgą westchnęli ci Izraelczycy, którzy uważali, że „Żyd – prezydent – to jest złe dla Izraela”. Donald Trump u zwolenników tej teorii obaw nie wywoływał – dopóki nie wyjaśniło się, że jedyna córka miliardera Ivanka -Yael Trump Kushner w 2009 roku przeszła ortodoksyjną konwersję na judaizm i od tego czasu prowadzi żydowski styl życia, ofiarowuje pieniądze na synagogi i żydowskie szkoły, a także uważana jest za aktywną działaczkę kobiecego ruchu CHABAD.

Gdy podczas kolejnego przedwyborczego show zapytano Trumpa wprost o wyznanie religijne jego najstarszej córki, ten nie zaprzeczał.

Tak, jedna z moich córek – jest żydówką – powiedział. – To nie było planowane, po prostu tak się stało. I cieszę się, że tak się stało. Ona ma wspaniałą żydowską rodzinę, a ja mam nadzwyczajnego zięcia – wspaniałego chłopaka Jareda Kushnera.

a44

Z trzech małżeństw Trumpa urodziło się pięcioro dzieci. Trzech synów – Donald Junior, Eric i Brown i dwie córki – Ivanka i Tiffany. Ale, oczywiście, najbliższą dla niego była i pozostaje Ivanka-Yael. Być może cała rzecz jest w tym, że ona najbardziej niż ktokolwiek inny przypomina Donaldowi Trumpowi jego samego: podobnie jak ojciec, Ivanka równocześnie jest bardzo dobrym menedżerem i błyskotliwym showmanem show telewizyjnych; podobnie jak jej ojciec, próbuje swoich sił na niwie pisarskiej, a ponadto jest także modelką i wyrocznią mody trendy dla kobiet biznesu. Ivanka Trump była też jedną z prowadzących kampanię wyborczą Trumpa. Politolodzy nie mają wątpliwości, że w najbliższej przyszłości Ivanka stanie się najbardziej wpływową kobietą w Białym Domu – nie zajmując przy tym, oczywiście, żadnych oficjalnych stanowisk.

Modelka i projektantka mody, scenarzystka i producent

Ivanka -Yael urodziła się w 1981 roku z pierwszego małżeństwa Donalda Trumpa z czeską modelką i kulturystką Ivaną. W 2004 roku, Ivanka, która do tego czasu stała się już znaną fotomodelką, z wyróżnieniem ukończyła Szkołę Ekonomiczną Uniwersytetu w Pensylwanii (University of Pennsylvania School of Economic). Dzięki związkom i pozycji ojca prawie od razu weszła do najwyższego eszelonu top menedżerów kompanii „Forest City”, zajmującej się nieruchomościami. A wkrótce stamtąd przeszła do działu marketingu kompanii „Dynamic Diamond Corp.”, specjalizującej się w sprzedaży diamentów. Jednak młoda panna Trump wyraźnie chciała udowodnić, że sama też jest czegoś warta. W drugiej połowie lat 2000-ch założyła własną firmę do produkcji biżuterii – „Kolekcja Ivanki Trump”. Wkrótce firma zaczęła również produkować damską odzież i obuwie, które jako modelka reklamowała jej właścicielka. Sukces „odzieży i biżuterii dla kobiety pracującej od Ivanki Trump” był fenomenalny. Ideologię swojej firmy Ivanka określiła po prostu: „Jest to odzież, w której kobiecie nie jest wstyd przyjść do biura w ciągu dnia, a wieczorem nie jest wstyd pokazać się w niej w restauracji, kiedy zaprosi ją tam mężczyzna.”

aa11

W 2006 roku Ivanka wzięła udział w popularnym reality show telewizyjnego show „Kandydat” („The Candidate”), w którym jej ojciec występuje jednocześnie w roli prowadzącego i producenta i w którym utrzymała się w sześciu wydaniach, tak że zaproponowano jej udział również w następnym sezonie serialu show.

Na fali popularności Ivankę zaczęto zapraszać do różnych programów telewizyjnych i w niektórych z nich, próbowała ona swoich sił w roli prowadzącej – i znowu bardzo udanie. A w 2009 roku opublikowała swoją książkę „Karta atutowa. Jak grać, aby osiągnąć sukces w pracy i w życiu”, która po kilku miesiącach nawet była na liście bestsellerów literatury biznesowej.

Do tego czasu miała już burzliwy romans z Jaredem Kushnerem – synem multimilionera i jednego z liderów społeczności żydowskiej w Nowym Jorku Charlesa Kushnera. Według powszechnej opinii tworzyli oni bardzo ładną parę, ale rzecz była nie tylko w wyglądzie – młodych zbliżało pragnienie, aby udowodnić, że oboje są czegoś warci niezależnie od swoich ojców i że oboje byli w stanie to zrobić.

Miłość doprowadziła do przejścia na judaizm

Jared Kushner, który także ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet, już w wieku 25 lat nabył gazetę „New York Observer”, wyróżnił się jako utalentowany redaktor i w wieku 30 lat był już potentatem medialnym. Jedyna przeszkodą dla ich małżeństwa było to, że rodzina Kushnerów nie była gotowa przyjąć synową – nie żydówkę i wówczas Ivanka oświadczyła, że jest gotowa do konwersji na judaizm.

– Zawsze miałam wielu żydowskich przyjaciół, zawsze interesowałam się judaizmem, tak że nawet nie mogę powiedzieć, co tutaj jest przyczyną, a co skutkiem: moje zainteresowanie judaizmem czy ten fakt, że Jared okazał się żydem, przestrzegającym przykazania religijne – wyznała w jednym z wywiadów.

– W każdym bądź razie, zawsze wiedziałam, że chcę wyjść za mąż za żyda.

Bardzo szybko stało się jasne, że Ivanka, która w tym czasie objęła stanowisko vice -prezesa  jednej z firm ojca, odnosi się do swego przejścia na judaizm więcej niż poważnie: odbyła nie reformatorską lecz ścisłą ortodoksyjną konwersję na judaizm i zaczęła przestrzegać przykazań religijnych.

Ślub Ivanki, która przybrała imię hebrajskie Yael i Jareda Kushnera został zawarty, oczywiście, według ceremonii religijnej. Jednak pod chuppah (baldachim, pod którym zawierany jest związek małżeński w tradycji żydowskiej – od A.L.), Ivanka -Yael raz po raz starała się wziąć męża pod rękę, a rabin znowu i znowu zmuszony był przypominać pannie młodej, że do czasu, kiedy nie zostaną powiedziane wszystkie potrzebne słowa, to narzeczonym nie wolno dotykać siebie nawzajem.

Po ślubie w ciągu 7 dni, zgodnie z zaleceniami tradycji żydowskiej, co wieczór organizowane były biesiady z „Sheva Brachot” („siedem błogosławieństw”). W jednej z takich biesiad wzięło udział około tysiąca gości – niemal wszyscy krewni wielkiej rodziny Kushnerów.

Modliła się przy grobie Lubavitch Rebe. Aby Najwyższy zesłał wygraną jej ojcu.

aa22

Teraz Ivanka -Yael i Jared Kushner wychowują troje dzieci – trzeci wnuk Donalda Trumpa urodził się już w czasie kampanii wyborczej. Jednak para gwiazd stale trafiała w pole widzenia mediów i przed tym, przy czym nie tylko w charakterze uczestników wydarzeń świeckich. I tak, jesienią ubiegłego roku dziennikarze sfilmowali Ivankę i Jareda, gdy w świątecznych strojach wychodzili z synagogi.

„Czarująca Ivanka Trump trzyma męża pod rękę, a Jared w rękach trzyma paczuszkę z owocami i bukiet kwiatów, który kupił dla żony” – brzmi podpis na jednym ze zdjęć.

Chociaż, gdyby dziennikarze przejawili większą rzetelność, to wyjaśnili by, że w rękach Jareda Kushnera był nie bukiet, a Lulav (młode pędy, gałązki palm – od A.L.), który Żydzi podnoszą podczas modlitwy w Święto Sukkot*. A w pudełku leżały nie owoce, a etrog (cytrusowe owoce z tzw. drzewa etrogowego- od A.L.), który jest częścią Lulava.

*/ Sukkot, pol. Święto Szałasów (Namiotów), zwane też Kuczki – żydowskie święto rozpoczynające się pięć dni po święcie Jom Kippur, a dwa tygodnie po rozpoczęciu roku (A.L.).

Nie tak dawno temu, jeden z dziennikarzy zaprosił Ivankę -Yael na wywiad do restauracji. Ona ostrzegła, że może tam jeść tylko jedzenie wegetariańskie.

– Przestrzegamy koszerności* – wyjaśniła.

*/ Koszerność, kaszrut (dosł.- właściwy) – pojęcie odnoszące się do reguł obowiązujących w prawie żydowskim (halacha), określających rodzaje produktów dozwolonych do spożywania (pokarmy, napoje i leki) oraz warunki, w jakich powinny być produkowane oraz spożywane (A.L.).

– Jakie inne jeszcze przykazania judaizmu przestrzega Pani? – zapytał nie wiadomo dlaczego dziennikarz, wstrząśnięty tymi słowami.

– Jeszcze soboty, prawa rodzinnej czystości, no i wszystko inne. Oczywiście, przestrzegamy tych rzeczy nie tak surowo i drobiazgowo jako ultra-ortodoksi, ale w tym samym czasie na znacznie większą skalę niż to, co, niestety, czynią inne młode żydowskie rodziny amerykańskie.

– A czy to nie jest dla was ciężarem? – Nie ustawał dziennikarz.

– Ależ skąd?! – odpowiedziała Ivanka. – Im dalej, tym bardziej zdaję sobie sprawę, że większość z tych przykazań judaizmu skierowana jest na to, żeby u człowieka była naprawdę szczęśliwa rodzina. Na przykład, w sobotę, chcąc nie chcąc, małżonkowie znajdują się razem i mogą wyjaśnić wszystkie relacje, rozwiązać wszystkie konflikty i prawdziwie zbliżyć się do siebie. Ojciec, co prawda, przez długi czas nie chciał zrozumieć, dlaczego w ciągu 25 godzin nie mogę wziąć słuchawki telefonu, ale wydaje mi się, że teraz nawet on się przyzwyczaił.

Żydostwo Yael – Ivanki i Jareda Kushnera przejawia się oczywiście nie tylko w tym, że regularnie odwiedzają oni synagogę, zachowują koszerność, Sabat w sobotę i przykazania o czystości życia rodzinnego, ale także, jak to już zostało powiedziane, w ich aktywnym uczestnictwie w życiu społeczności żydowskiej w Nowym Jorku, ofiarowywaniu wielkich sum pieniędzy na żydowskie szkoły i różne przedsięwzięcia wspólnotowe. Oprócz tego, Ivanka i jej mąż nie ukrywają, że są wielkimi patriotami Izraela, choć do tej pory nie zdecydowali, gdzie nabędą mieszkanie – w Jerozolimie czy Tel Awiwie.

Jak pojawiła się wódka Trump

Natomiast w odniesieniu do poglądów politycznych Ivanki, to pozostaje to tajemnicą. Wiadomo na przykład, że w 2007 roku przekazała ona pieniądze na kampanię przedwyborczą Hillary Clinton. Zresztą można to tłumaczyć tym, że Ivanka – Yael jest przyjaciółką Chelsea Clinton – córki Billa i Hillary Clinton. Chelsea, jak wiadomo, również wyszła za mąż za żyda, ale ortodoksyjnej konwersji (przejścia na judaizm) nie przechodziła. Wiadomo, że przyjaciółki umówiły się, że niezależnie od wyniku wyborów prezydenckich zorganizują w listopadzie przyjacielskie party w wąskim gronie („kabałę” – ros.- «междусобойчик»).

Jak by to nie było, wiadomo, że właśnie pod naciskiem córki Trump wysłał przed wyborami kartkę do Ściany Płaczu, a sama Ivanka modliła się przy grobie Lubavitch Rebe, żeby Bóg zesłał jej ojcu wygraną.

aa33

O tym, jak Donald Trump szanuje swego żydowskiego zięcia (lub raczej o tym, że umie on wyciągać pieniądze z każdej sytuacji) świadczy istnienie wódki „Trump” o marce „koszer la-Pesach” (ros.- «кашер ле-Песах»). Według legendy, ten rodzaj wódki na świecie pojawił się w następujący sposób.

a

Kiedyś Donald Trump był w odwiedzinach u córki i zdziwił się, dlaczego spośród mnóstwa stojących na stole napojów nie ma jego firmowej wódki.

– Teraz jest Pesach* – wyjaśnili mu córka i zięć. – Wódka jest zrobiona z pszenicy, i dlatego jest niekoszerna na Pesach. Jest to prawo, którego nie można obejść.

*/ Pesach – Pejsech (jid.), Pascha (gr.), Święto Wiosny (hebr.: Chag ha-Awiw), Święto Przaśników (hebr. Chag ha-macot), lokalnie w Polsce także nazywane Żydowską Wielkanocą, a w literaturze chrześcijańskiej Paschą lub Paschą żydowską – najważniejsze i najstarsze święto żydowskie cyklu rocznego, obchodzone na pamiątkę wyzwolenia Izraelitów z niewoli egipskiej (A.L.)

Trump zaczął wypytywać siedzącego przed nim rabina, czy to jest prawda, a tamten potwierdził, że wódka, jak również wszystko, co jest kwaśne, jest zakazane na Pesach.

– A jeżeli nie będzie ona zrobiona ze zboża? – uściślił Tramp.

– No, to wtedy, być może, będzie ona koszerną.

– Powiedzmy z kukurydzy …

– Coś Pan, kukurydza – to „kitniyet*” (lub kitniyot – oznacza roślinę strączkową) –  dla żydów aszkenazyjskich ona również jest zabroniona na Paschę.

*/ kitniyet (lub kitniyot – oznacza rośliny strączkowe, ale należą tu również ziarna i nasiona, np. ryż, kukurydza, nasiona słonecznika, nasiona sezamu, soi, grochu i soczewicy (A.L.).

– A z ziemniaków lub słodkich ziemniaków (batatów)?

– Jeśli tylko z ziemniaków lub batatów, to, oczywiście, będzie koszerna – powiedział rabin.

– No i proszę, ja zawsze wiedziałem, że nie ma prawa, którego by nie można było legalnie ominąć – nawet jeśli ci mówią, że jest to niemożliwe! – z satysfakcją stwierdził przyszły prezydent.

Wódka „Trump” kategorii „koszer le-Pesach” jest uważana za najlepszą w swojej klasie. Jakością swoją znacznie przewyższa podobny produkt firmy „Keglevich”. Co prawda, ceną również. Nawiasem mówiąc, we wspólnocie chabadzkiej Nowego Jorku toast „lechajim” (dosł. „za życie” lub „na zdrowie” – A.L.) na cześć zwycięstwa Trumpa przepijano kieliszkami z wódką „Trump”, której niezliczone ilości wystawiła Ivanka.

Trump chce wyznaczyć swego zięcia-chabadzistę doradcą w Białym Domu

Zięć wybranego prezydenta USA Donalda Trumpa Jared Kushner może zająć stanowisko kluczowego doradcy w Białym Domu.

Według gazety The Wall Streeet Journal, mianowanie 35-letniego męża córki Trumpa Ivanki wyższym lub specjalnym doradcą promuje przyszły szef urzędu prezydenckiego Rhines Pribus i jego doradca Stephen Bannon.

Na razie nie jest jasne, czy prawo federalne dotyczy zakazu przyjmowania do pracy w Białym Domu  członków rodziny. Tym niemniej, zięć przyszłego prezydenta oświadczył, że ominie tę przeszkodę, rezygnując z zapłaty. Kushner, właściciel założonej przez jego ojca firmy deweloperskiej i gazety New York Observer, brał  czynny udział w kampanii wyborczej Trumpa. W przeciwieństwie do taktyki zwracania się do tradycyjnych mediów drukowanych i telewizyjnych Hillary Clinton, zięć miliardera postawił na Internet i sieci społecznościowe.

aa44

Według doniesień mediów, w przededniu wyborów był on jednym z najbliższych doradców kandydata Partii Republikańskiej. Zięć Donalda Trumpa – Jared Kushner – jest potomkiem żydowskich partyzantów, jego babcia w młodości walczyła w najbardziej znanym „oddziale rodzinnym” braci Bielskich, którzy walczyli z hitlerowcami w lasach Białorusi od 1941 do 1944 roku.

„Jestem wnukiem Żydów, ocalałych z Holokaustu. 7 grudnia 1941 roku, w dniu japońskiego ataku na Pearl Harbor, naziści otoczyli getto w mieście Nowogródek i rozkazali jego mieszkańcom ustawić się w dwóch szeregach. Tak podzielili oni ludzi na żywych i martwych – powiedział Kushner w wywiadzie dla gazety The New York Observer, odpowiadając na zarzuty niektórych publicystów – żydów, według których Trump jest rzekomo „rasistą” i „antysemitą”.

– Siostra mojej babci, Estera, chciała ukryć się w pobliskim domu, ale miejscowy chłopak, który widział, dokąd ona uciekała, wyciągnął ją stamtąd. Estera była wśród około 5100 żydów, którzy zginęli w pierwszej „akcji” przeciwko Żydom w Nowogródku.”

Tewje Bielski i jego bracia – Zouche i Aaron – po wojnie wyemigrowali do Izraela, ale w 1950-tych latach przenieśli się do Stanów Zjednoczonych. W swoim wywiadzie Jared Kushner opowiedział o tym, że on i jego teść nigdy nie ukrywali swoich sympatii dla Izraela. Według Kushnera, antysemicka nagonka na Donalda Trumpa – to intrygi jego wrogów politycznych.

STMEGI napisał o tym, że na dwa dni przed wyborami prezydenckimi, Ivanka i jej mąż przyszli na grób Lubavitch Rebe, aby prosić o zwycięstwo dla ojca. Jared Kushner i Ivanka Trump wzięli ślub w 2009 roku. W przeddzień ślubu Ivanka odbyła ortodoksyjną konwersję na judaizm („giyur”; ros.- гиюр), która została zatwierdzona przez jednego z wiodących ortodoksyjnych rabinów USA. Jednak Naczelny Rabinat Izraela nie uznał go. Para małżeńska ma troje dzieci.

Źródło: Cursorinfo.co.il

Tytuł oryginału: Что нужно знать о Трампе… Самой влиятельной женщиной в Белом Доме станет активистка  ХАБАДа, а ключевым советником хабадец-зять

Za: http://3rm.info/main/65292-chto-nuzhno-znat-o-trampe-samoy-vliyatelnoy-zhenschinoy-v-belom-dome-stanet-aktivistka-habada.html

Data publikacji: 19.11.2016

Tłumaczenie Andrzej Leszczyński, 22.11.2016

Zobacz także:

  1. Trump opowiedział się za zachowaniem małżeństw jednopłciowych
  2. Trump jest 44 prezydentem a nie 45…I jest pod całkowitą kontrolą satanistycznej sekty Chabad Lubavitch
  3. Sanhedryn prosi Putina i Trumpa o zbudowanie III Świątyni w Jerozolimie
  4. Prawdziwy Donald Trump , czyli jak się zwodzi ludzi
  5. United Satanists of America – Trump nadzieją na nową Amerykę talmudyczną
  6. Trump i wszyscy inni prawicowi politycy to syjonistyczne pachołki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *