Strona główna > Świat > Trump wzorem Obamy będzie celebrował żydowskie święto

Trump wzorem Obamy będzie celebrował żydowskie święto

Amerykański prezydent Donald Trump już jutro wyda wieczerzę sederową, która jest pierwszym elementem celebracji żydowskiego święta Pesach. Tym samym Trump będzie kontynuował tradycję zapoczątkowaną przez swojego poprzednika Baracka Obamę przed ośmioma laty.

a66

Seder jest w judaizmie pierwszym wieczorem święta Pesach, które jest najważniejszym żydowskim świętem celebrowanym na pamiątkę wyzwolenia Izraelitów z niewoli egipskiej. Z tej okazji już jutro Trump wyda wieczerzę sederową, w której uczestniczyć będą na pewno jego zięć i ortodoksyjny wyznawca judaizmu Jared Kushner i jego żona Ivanka Trump, a także najprawdopodobniej przedstawiciele lokalnych organizacji żydowskich.

Tym samym Trump będzie kontynuował tradycję zapoczątkowaną przez swojego poprzednika. Barack Obama od 2009 roku wyprawiał w Białym Domu wieczerzę sederową, natomiast pierwszy raz uczestniczył w niej rok wcześniej w trakcie swojej kampanii wyborczej. Media podkreślają przy tym, że Trump jest pierwszym amerykańskim prezydentem, którego najbliżsi członkowie rodziny są Żydami.

Na podstawie: breitbart.com, timesofisrael.com.

Zobacz również:

Przereklamowany antysystemowiec Donald Trump

Za: http://autonom.pl/?p=18005

Data publikacji: 16.04.2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *