Strona główna > Świat > Trump opowiedział się za zachowaniem małżeństw jednopłciowych

Trump opowiedział się za zachowaniem małżeństw jednopłciowych

Amerykański prezydent-elekt Donald Trump obiecał nie ingerować w decyzję Sądu Najwyższego w tym kraju o legalizacji małżeństw osób tej samej płci. Powiedział to na antenie programu telewizyjnego 60 minut na kanale telewizyjnym CBS; o treści audycji donosi Politico.

a

Podczas rozmowy z prowadzącymi audycję zadano mu pytanie o jego stosunek do małżeństw jednopłciowych. Polityk wyjaśnił w odpowiedzi, że jego własne poglądy nie mają znaczenia, a sprawa z punktu widzenia prawa została już zdecydowana.

„Odpowiednie powództwa prawne zostały już rozpatrzone przez Sąd Najwyższy i decyzja w ich sprawie została już podjęta. Zgadzam się z nią”- wyjaśnił republikanin

15 czerwca Trump wypowiedział się, popierając sodomitów po atakach terrorystycznych w Orlando, kiedy Amerykanin pochodzenia afgańskiego Omar Matin zaatakował klub gejowski na Florydzie i zastrzelił 49 osób.

„Dziękuję społeczności LGBT (skrót z języka ang. odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz transseksualnych – A.L.). Będę walczył o was, do czasu aż Hillary nie będzie nasyłać do kraju coraz więcej ludzi zagrażającym waszym przekonaniom i wolności”-napisał Trump na swoim Twitterze, odnosząc się do planów swojego przeciwnika z partii Demokratycznej, Hillary Clinton, wpuszczenia do kraju uchodźców z Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki.

Komentatorzy wówczas zauważyli, że przedstawiciel Republikanów po raz pierwszy użył zwrotu „społeczność LGBT” i uznali to za dobry znak dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. 11 dni później Sąd Najwyższy USA zalegalizował rejestrację małżeństw homoseksualnych w całym kraju.

Tytuł oryginalny: Трамп высказался за сохранение однополых браков

Za: http://3rm.info/main/65219-tramp-vyskazalsya-za-sohranenie-odnopolyh-brakov.html

Data publikacji: 14.11.2016 r.

Tłumaczył Andrzej Leszczyński, 22.11.2016 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *