Strona główna > Rosja > Trump, Bijący Naszych Oligarchów – Najlepszym Przyjacielem Naszego Narodu?

Trump, Bijący Naszych Oligarchów – Najlepszym Przyjacielem Naszego Narodu?

Dla miłośników psychologii społecznej pojawiła się szczególnie ciekawa sytuacja: znienawidzona przez większość ludności Ameryka, łupi nie mniej znienawidzonych przez ludność oligarchów – z hałasem, zgiełkiem i skandalem. I jak zareagują na taką wielozadaniową sytuację masy? Jeśli jeden wróg prześladuje innego wroga – co robić? Płakać, czy się cieszyć, obserwując, jak z kolejnego oligarchy lecą strzępy w zaułki?

Przecież zwykły człowiek nie lubi niejasności. Przychodząc na stadion, nie zapyta wpierw „jaki wynik?”, i nie „w co gramy?” – ale „którzy to nasi?” Oto kluczowe pytanie społecznego universum – za kim się ująć?

I z tym teraz nie bardzo jasno. Z jednej strony – pieprzone pindozy krzywdzą naszych rosyjskich ludzi, odbierając im nasze ciężko zarobione rodzinne baksy: dawać ich! Bić amierikaszków! Wspierać naszych chłopaków!

Z drugiej strony – kim są ci „prześladowani ludzie”? Wekselberg, Deripaska, bankier Kostin z VTB… Tak to oligarchowie! Ci sami „rabujący narodowe dobro”! I tu obywatel, mimowolnie – odnajduje się we władzy schadenfreude: „Dobrze im! Przycisnęli ogony złodziejachom! Nie wszystkim kotom zapusty!” – i tak dalej, szybko przechodząc w obscenia. Wygląda na to, że teraz trzeba sympatyzować z Amerykanami, którzy – jakoś tak – wyrażają ludowe nastroje?

W trudnej sytuacji znalazły się i władze Rosji. Z jednej strony, chciało by im się bardzo, podnieść falę -„naszych biją!” Bo to i dla patriotyzmu dobrze i co najważniejsze, pod tę sprawę można by było zorganizować jakąś „krajową zbiórkę funduszy” i „zaciskanie pasów”, dla ulżenia doli, firmom dotkniętym sankcjami. Ale, nawet i funduszy nie trzeba – niechby choć ludzie ze zrozumieniem odnieśli się do ograniczeń jakichś tam środków budżetowych, pozbawiających ich indeksacji emerytur itp.

Ale niestety – tu dla władzy nieprzyjemnym echem odbijają się poprzednie „udane znaleziska”, przede wszystkim „rozkułaczenie Chodorkowskiego”. Ale to było możliwe tylko dzięki masowej ogólnonarodowej niechęci do oligarchów: jak by się nie starali liberalni publicyści, ani jednego znaczącego występu na poparcie skompromitowanego oligarcha nie było. Naród wyraził złośliwą radość.

On i teraz będzie się rajcował. I dlatego ze zwykłego ogólnonarodowego zjednoczenia wokół NacLidera (Нацлидера) „przeciw amerykańskim sankcjom” – nic nie wyjdzie.

A w najgorszej sytuacji znaleźli się sami oligarchowie, im, okazuje się, przypiekają pięty i z zewnątrz, i od wewnątrz kraju. Nigdy jeszcze nie wyglądali tak bezradnie i idiotycznie…

A Trump w rezultacie tego wszystkiego – wychodzi, najlepszy przyjaciel narodu rosyjskiego, łupiący z demonstracyjnym sadyzmem wrogów narodu rosyjskiego?

Wspaniałe dzieła Twoje, Panie!

———————–

YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=_0mlWkaF6VY

Мегасмешные санкции
Mega śmieszne sankcje

Радостные санкции! Они только на пользу)))
Radosne sankcje! One tylko na pożytek)))

———————

źródło:
https://publizist.ru/blogs/4796/24450/-
„Трамп, избивающий наших олигархов – лучший друг нашего народа?”
По материалам Алексей Рощин
Опубликовал: Иван Лапин
11.04.2018

———————

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *