Strona główna > Rosja > Trudności Rosjan z zakupami!

Trudności Rosjan z zakupami!

BezTabu – co piszą „inni” ; dzisiaj, powszechnie znany w Rosji, poza mediami kremlowskimi, – Эль Мюрид (El Miurid): „Prawie 40% Rosjan ma trudności z zakupem żywności i odzieży”…

images_6_15

…Jedna czwarta ludności kraju, nie jest w stanie pokryć kosztów opłat komunalnych, 17% — nie stać na wykup leków przepisanych przez lekarza.

W dyspozycji Rosbalt’a(„Росбалта”)*1. znlazły się wyniki listopadowego monitoringu Instytutu Polityki Społecznej ВШЭ*2. „Ludność Rosji w 2017 r.: dochody, wydatki i nastroje społeczne”. W oparciu o badania — dane Росстата*3., publiczne dane  ВЦИОМ*4., o społecznych nastrojach, a także dane specjalnego badania ludności, w zakresie społecznego samopoczucia i ubóstwa, organizowanego przez ВЦИОМ  na zamówienie  ВШЭ . Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej w skali kraju selekcji: 1600 respondentów, w 46 regionach kraju, w 130 miejscowościach.

Jest to dotychczasowy rezultat rządów Putina i jego oligokracji. Dlaczego dotychczasowy? Bo te rządy trwają, a do jakiego stopnia wynędznienia dojdzie naród, gdy one nieuchronnie się skończą (w jakiej formie – to osobna kwestia), dziś trudno powiedzieć.

Cyfry katastrofalne. (…) Nędzarz różni się od biednego tym, że biedny człowiek jeszcze jest w stanie opłacić minimalną dla życia listę swoich potrzeb. To rozchody wydatków komunalnych ,na biologiczne minimum pożywienia (czyli wymaganej ilości białek, węglowodanów, cukrów i błonnika), zakupy  odzieży i obuwia. Nędzarz ma mniejszy dochód, i dlatego zmuszony jest zmienić strategię konsumpcji.

2zqxyc4

Nędzarz jest zmuszony kupować mniejszą liczbę produktów, co odbija się na jego zdrowiu, którego potrzeb też nie jest w stanie opłacić. Jest on zmuszony do nie respektowania płatności  komunalnych i popada w rosnące długi, przestaje na czas odnawiać swoją garderobę i tak dalej. Badania mówią wprost, że 40% ludności kraju jest już poza granicą ubóstwa, 25% populacji znalazło się w kabalnej zależności od zadłużeń, takich, jak długi komunalne, praktycznie niemożliwe do spłacenia przy takiej strategii przetrwania.

Powtarzam – tu nie chodzi o biednych, tumowa o nędzarzach, w stanie chronicznym. Jeśli do nich dodać jeszcze i biedną ludność, to znaczy, żyjących na poziomie minimum  i nieco wyższym (stanowiących około 50-70%), to – w sumie – do kategorii nędzarzy i ubogich trafia ponad 80% wszystkich obywateli Rosji.

Absolutnie żadne zaskoczenie. Opublikowane nie tak dawno cyfry (mówiono o nich w Dumie, więc ich tak po prostu nie zignorować): dochody jedynie 200 osób w kraju – równają się sumie dochodów pozostałych stu czterdziestu – z czymś  tam- milionów mieszkańców Rosji.To jest odpowiedź, dlaczego trzy czwarte kraju popadło w ubóstwo i nędzę. Ich po prostu okradziono i obrabowano.Złodzieje i bandyci, a po interesach przyjaciele naszego prezydenta. I o to chodziło, począwszy od 92 roku, aby nas obrabować a ich  wzbogacić . Cała reszta to bzdury.

 Эль Мюрид
(El Miurid)

—————————–
Przypisy:

*1.Росбалт:rosbalt.ru «Росбалт» – Rosyjska Federalna Agencja Informacyjno-Analityczna
— российское федеральное информационно-аналитическое агентство с главными
офисами в Москве и Санкт-Петербурге, представительствами в городах России и странах ближнего     зарубежья. Основано в  2001 году. Директор — Наталия Черкесова, супруга Виктора Черкесова.
https://duckduckgo.com/i/8a769ca9.gif

*2. ВШЭ:Высшая школа экономики – Национальный исследовательский университет
Wyższa Szkoła Gospodarki – Narodowy Uniwersytet Badawczy
https://www.hse.ru/

*3Росстат:Федеральная служба го­су­дарст­вен­ной статистики
Federalna Służba Statystyki Państwa
https://yandex.ru/search/?text=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82&lr=21210

*4ВЦИОМ:Всероссийский центр изучения общественного мнения
Ogólnorosyjskie centrum badania opinii społecznej

——————————————

Uzupełniająco, komentarze na Neon24, po strąceniu tekstu do lochu:

Dodam jeszcze, że po zamieszczeniu komentarza, w odpowiedzi, na pytanie AgnieszkiS, tekst – natychmiast zdjęto.

 

 • Autor
  Czy, według Pana, autor tekstu, bloger Anatoly Nesmiyan ( El Murid), stara się obiektywnie przedstawić rosyjską rzeczywistość?
 • Co Ślepemu Po Kolorach…

  Ad:”Czy, według Pana, autor tekstu, bloger Anatoly Nesmiyan ( El Murid), stara się obiektywnie przedstawić rosyjską rzeczywistość?”

  Tu wpierdlu, za niewinność, inne normy. I z warszawska ciućkać się nie będę.
  Bronisz kochana chorej sprawy. Kremlowski reżim stracił już, jakąkolwiek polityczną, ideologiczną
  i moralną legitymację – dalszego istnienia. I tylko ślepi i głusi (na własne życzenie?) idą w zaparte.
  Tutejszy Neoludek,(z szacunkiem dla chwalebnych wyjątków) to swoista próbka reresentatywna, polskiej biomasy.
  W dzeciństwie zrobiono im kuku-krzywdę, przez wczesną, trwale na resztę życia, upośledzającą (z nielicznymi wyjątkami) indoktrynację religijną/polityczną.
  Ta indoktrynacja, połączona z 25 letnią już, perfidią kolonialnej socioinżynierii (zwanej dla niepoznaki liberalizmem, patriotyzmem czekoladowych orłów, europejskością i ruso-sowieto-germano-judeo fobią), przyniosła i przynosi katastrofalne efekty.

  W rezultacie, nieuniknienie, mamy do czynienia, z ludzkim produktem zaprojektowanym na zadaną wiarę w kilka „prawd objawionych”, wyposażonych w skrzynkę podręcznych stereotypów, z głębokim kompleksem nierówności, pokrywanym agresją i hajda przez życie.

  Wracając do otwierającego pytania „Czy, według Pana, autor tekstu, bloger Anatoly Nesmiyan ( El Murid), stara się obiektywnie przedstawić rosyjską rzeczywistość?”

  AgnieszceS, w zamiarze ułatwienia – jej samej, znalezienia odpowiedzi na postawione pytanie, przedstawiam poniżej listę pytań pomocniczych:

  – Czy 1,5 mln Rosjan zarażonych HIV – to „obiektywna rosyjska rzeczywistość”?

  – Czy podobne 1,5 mln chorych, na praktycznie nieuleczalną, rosyjską odmianę gruźlicy – to „obiektywna rosyjska
  rzeczywistość”?

  – Czy średnia długość zycia Rosjanina – 65 lat, – to „obiektywna rosyjska rzeczywistość”?

  – Czy przeszło 25 krotny wzrost narkomanii w Rosji w porównaniu z końcówką ZSRR – to „obiektywna rosyjska rzeczywistość”?,

  – Czy „dochody jedynie 200 osób w kraju – równające się sumie dochodów, pozostałych stu czterdziestu – z czymś tam-
  milionów mieszkańców Rosji” – to „obiektywna rosyjska rzeczywistość”?,

  – Czy deindustralizacja Rosji- to „obiektywna rosyjska rzeczywistość”?,

  – czy dramatycznie i wzrastająco wysoki wskażnik przestępczości- to „obiektywna rosyjska rzeczywistość”?,

  – Czy kompradorski, mafijny, feudalny, z natury skorumpowany, zrośnięty z USA, CIA, zionizmem, globalnym systemem
  bankowym, reżim Putina -to „obiektywna rosyjska rzeczywistość”?,

  I na ostatek retorycznie, czy bloger „El Murid” ma – nie tylko prawo – ale i jako, rosyjski patriota, obowiązek nawoływania do przerwania 25 letniego rosyjskiego genocydu, z putinowskim 18 letnim udziałem!

  Mam nadzieję, ze powyższe, zniechęci na przyszłość, AgnieszkęS do zadawania podobnie „zatroskanych” pytań!

 

———————————-

źródło:

http://narzur.ru/article/25279
Autor:Эль Мюрид
26.11.2017
Трудности с покупкой

—————————-

Tłumaczenie i opracowanie: (1a)bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych artykułów:dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych (ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *