Strona główna > NWO > Transfer ukraińskiego złota do USA jako zabezpieczenie kredytów bankowego kartelu Rothschildów

Transfer ukraińskiego złota do USA jako zabezpieczenie kredytów bankowego kartelu Rothschildów

Transfer ukraińskiego złota jako zabezpieczenia dla przyszłych kredytów   

Ukraińska gazeta poinformowała że  Arsenij Jaceniuk zarządził przeniesienie złota do Stanów Zjednoczonych.

Raport organizacji GATA ujawnia, że USA podjęło 33 tony złota z Ukrainy.(http://www.gata.org/node/13754) O fakcie wywiezienia złota przez amerykanów donosiła również ukraińska gazeta Iskra oraz polskojęzyczne media. „Tajna akcja wywozu złota odbyła się o drugiej w nocy 7 marca na lotnisku w Boryspolu na wschód od Kijowa. Na lotnisko przyjechały cztery ciężarówki oraz dwa minibusy volkswagena. Na pojazdach nie było tablic rejestracyjnych. Piętnastu ludzi w maskach, ciemnych mundurach i z broną krótką oraz pistoletami maszynowymi zapakowało ciężkie skrzynie ze złotem do samolotu. Potem sami do niego wsiedli. Samolot natychmiast odleciał.” – relacjonuje gazeta.

http://www.fakt.pl/ukriancy-wywiezli-swoje-zapasy-zlota-do-stanow-zjednoczonych,artykuly,450262,1.html

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-wywieziono-rezerwe-zlota-ukrainy-2014-03

USA od lat nie może oddać złota zabranego Niemcom, ale z łatwością może wziąć złoto Ukrainy.

Wielokrotnie pytani amerykańscy administratorzy Rezerw Federalnych o lokalizację ukraińskiego złota odpowiadali w sposób przypominający przysłowiowe  „odbicie piłeczki”, mówiono o przeprowadzaniu kolejnych bardzo trudnych śledztw, można jednak przypuszczać, że System Rezerw Federalnych NY jest najprawdopodobniej instytucją, która zaplanowała ten finansowy skok.

Przypuszczalnie, ten transfer będzie potraktowany jako część zabezpieczenia dla IMF, US FED, i ECB i tworzonego fikcyjnego długu, który obecnie jest organizowany w celu powstania zapaści gospodarczej Ukrainy.

Proszę zwrócić uwagę, jakie trudności wynikały z przekazania złota do NY FED z rąk sektora amerykańskiej bankowości prywatnej. Podobnie było w przypadku „konfiskaty” niemieckiego złota, liczne próby odzyskania przez Bundesbank swoich rezerw  zakończyły się na niczym. Do tej pory Niemcy odzyskali tylko  5 ton złota  bezpośrednio z NY Fed – z ogólnej liczby 674 ton (32 tony dodatkowo zostały odzyskane przez Francuzki Bank Centralny).

Banki centralne są prywatnymi instytucjami kontrolowanymi od kilku stuleci przez rodzinę żydowskich bankierów Rothschild (pol. Rotszyld).  W  1694r. powstał pierwszy w świecie bank centralny kontrolowany przez Rotszyldów o nazwie Bank Anglii, do połowy XIX wieku zdominowali oni bankowość europejską stając się najbogatszą rodziną na świecie.

Więcej o rodzinie żydowskich bankierów oraz ich zakulisowym wpływom na losy świata dowiemy się z filmu dokumentalnego „The Money Masters”  (Władcy Pieniędzy). link do filmu… tutaj 

Libia-Syria-Iran

Warto też zwrócić uwagę, że kiedy wojska  NATO opuściły Libię w 2011 roku, jedno z pierwszych pytań dotyczyło złota w państwowym banku centralnym Libii. Przed wstąpieniem NATO, Libia miała jeden z najwyższych wskaźników w posiadaniu złota na jednego mieszkańca.

Dodatkowo tak jak Libia, zarówno Syria jak i Iran są ostatnimi krajami na świecie, które mają państwowe banki centralne i rezerwy złota, znajdujące się poza centralnym bankiem światowym, który jest w prywatnych rękach.

Złoto banków centralnych – bankowego kartelu Rothschildów

Złoto było aktywem, które nie dość, że nic nie płaci to jeszcze generuje koszty przechowywania. Banki bulionowe przez lata pożyczały złoto zdeponowane w magazynach pod kontrolą FED’u oraz Banku Anglii. Za możliwość wypożyczenia złota płacono odsetki poniżej 1 % rocznie. Następnie złoto było sprzedawane na wolnym rynku a środki inwestowano w aktywa przynoszące większy zysk jak chociażby obligacje rządowe płacące 5%. Bankom centralnym proces ten był na rękę gdyż dodatkowa podaż złota pomagała utrzymać sztucznie niską cenę.

Sytuacja zaczęła się zmieniać w 2009 roku kiedy to banki centralne zmieniły nastawienie do złota i stały się kupcami netto. Inaczej mówiąc po ponad 20 latach wyprzedaży złota, banki centralne zaczęły ponownie je skupować.

Kartel ma jeszcze kilka możliwości utrzymania kontroli nad rynkiem złota lecz najbliższy rok będzie tym, w którym otwarcie zacznie się mówić o manipulacji (zaniżaniu) ceny złota. W ostatnich tygodniach doszło do 4 „samobójstw” wśród bankierów najwyższego szczebla. Sytuacja zaczyna przypominać rok 1929, rok latających bankierów.

Eskalacja wydarzeń na Ukrainie przyspieszyła zakulisowe działania zmierzające do pozbawienia dolara amerykańskiego statusu waluty rezerwowej. Na chwilę obecną żadna z papierowych walut nie byłaby w stanie wypełnić luki po USD.  Na znaczną rewaluację złota i powrót do walut powiązanych z metalem też jest trochę za szybko gdyż doprowadziłoby to do bezprecedensowego upadku papierowych waluty i pełnej dezintegracji systemu finansowego. Utrata kontroli nad systemem monetarnym mogłaby pociągnąć za sobą nieprzewidywalne konsekwencje w skali globalnej na czym nikomu nie zależy.

Osoby, które faktycznie kształtują system monetarny szukają przejściowego rozwiązania, które pozwoliłoby przejść do nowego systemu zapewne powiązanego ze złotem w sposób płynny. Chodzi o utrzymanie kontroli nad transformacją monetarną.

Wydaje się, że nowy SDR (Special Drawing Rights) emitowany przez MFW miałby stopniowo przejmować rolę rezerwowo-transakcyjną w miejsce dewaluowanego dolara.

http://independenttrader.pl/

200px-Ben_Bernanke_official_portrait[1]Ben Bernanke [ekonomista amerykański pochodzenia żydowskiego (http://pl.wikipedia.org/wiki/Ben_Bernanke) od 2006 do stycznia 2014 roku był Przewodniczącym Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych (Fed). Od sierpnia 2002 do czerwca 2005 był członkiem Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej, zaś w latach 2005–2006 był przewodniczącym prezydenckiego Zespołu Doradców Ekonomicznych (Council of Economic Advisers lub CEA). Tygodnik Time ogłosił go Człowiekiem Roku 2009] kilkukrotnie stwierdził, że nie rozumie wartości złota. Gdy Ron Paul zapytał go przed Kongresem, dlaczego banki centralne są właścicielami złota i czy ma to jakieś znaczenie, Bernanke nonszalancko odpowiedział, że jest to tylko tradycja. W obu przypadkach Bernanke kłamał i doskonale o tym wiedział.

Dla porównania, Alan Greenspan [ur. 6 marca 1926 w Nowym Jorku, pochodzenie żydowskie (http://pl.wikipedia.orga/wiki/Alan_Greenspan) –amerykański ekonomista, wieloletni Przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. Przez wielu jest uznawany za autorytet w dziedzinie ekonomii i polityki monetarnej Stanów Zjednoczonych. Doktor nauk ekonomicznych i kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego] sprawiał wrażenie, że ma szacunek dla praw ekonomii i nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek stwierdził, że złoto nie jest czynnikiem ekonomicznym. Greenspan podobnie jak Bernanke kłamał wielokrotnie, ale nigdy nie odważył się negować wartości złota. Większość z was zapewne czytała esej  Greenspana z 1966, „Złoto i ekonomiczna wolność” –  wyjaśnia, dlaczego złoto działa jak waluta i dlaczego dekret walutowy wydany przez rząd, nie.

Wielkim kłamstwem o Banku Centralnym i złocie to, że jeśli naprawdę uważa się, że złoto jest bez znaczenia, to, dlaczego Centralny Bank – szczególnie System Rezerw Federalnych robią taką tajemnicę wokół przechowywanego przez nich złota? Zdumiewający jest również fakt, że nikt prócz Rona Paula i GATA nikt nie pyta ich o to. GATA wydało mnóstwo pieniędzy na rozprawy sądowe próbując sprowadzić urzędnika federalnego, aby publicznie ujawnił dokumentację z działalności Systemu Rezerw Federalnych, niestety dotychczas bez skutku.  I ostatnie pytanie – dlaczego System Rezerw Federalnych nie przedstawi opinii publicznej wyników niezależnego audytu?

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w poniższym linku:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dyrektor-mfw-uwieziony-ujawnieniu-informacji-zniknieciu-rezerw-zlota-2014-04

evelyn_rothschild_hotie[1]Pierwszy raz ceny złota oficjalnie ustalono w Londynie 12 września 1919 roku o godzinie 11. Cena złota wówczas została ustalona na podstawie wspólnego porozumienia pięciu firm inwestycyjnych: N M Rothschild & Sons, Mocatta & Goldsmid, Samuel Montagu & Co., Pixley & Abell, and Sharps & Wilkins.Londyński Rynek Złota (London Bullion Market) jest rynkiem pozagiełdowym. Tworzą go domy pośredniczące w handlu złotem, w tym głównie tzw. złota piątka: NM Rothschild & Sons Ltd., The Bank of Nova Scotia – ScotiaMocatta, Deutsche Bank AG, HSBC Bank USA i Societe Generale. Konsorcjum tych wyspecjalizowanych firm pod przewodnictwem NM Rothschild & Sons Ltd. zbiera zamówienia i oferty sprzedaży. Codziennie o godzinie 10.30 i 15.00 przedstawiciele „złotej piątki” ustalają średnia cenę złota (Gold Fixing), przekazywaną m.in. do Zurichu, a stamtąd do Banku Rezerw RPA – największego dostawcy.

1528666_572061436195623_1851881062_n[1]

Clintonowie z Evelyn, Lynn De Rothschild

„W listopadzie 1920-go roku Banki Nowojorskie zawiadomiły miarodajne czynniki polskie, że Polska nie może otrzymać od nich kredytów ani pożyczek, dopóki bezwzględnie nie podda się orzeczeniom Ligi Narodów. Wiadomo, że w wyborach listopadowych tegoż roku olbrzymia większośc obywateli amerykanskich oświadczyła się przeciw Lidze Narodów.  W czyim zatem imieniu przemawiały zatem do Polski w ten sposób rzeczone banki? Oczywiscie nie w imieniu Ameryki.  Mocarstwa Mędrców Syjonu, które nie tylko kontrolują finanse i banki świata, ale którego dzieckiem duchowym jest również Liga Narodów, ów scentralizowany Nadrząd.” – „Myśl Niepodlegla”  1920r.

http://www.radioislam.org/protocols/index-polish.htm

Michał KK

Zródło

http://www.secretsofthefed.com/us-quietly-snatches-ukraines-gold-reserves/

http://www.zerohedge.com/news/2014-01-19/germany-has-recovered-paltry-5-tons-gold-ny-fed-after-one-year

http://independenttrader.pl/184,sprawa_niemieckiego_zlota.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.