Strona główna > Świat > Trans-Pacific Partnership krokiem do światowej władzy bankierów

Trans-Pacific Partnership krokiem do światowej władzy bankierów

Barack Obama sekretnie negocjuje największe międzynarodowe porozumienie handlowe w historii, a media mainstreamowe w USA prawie kompletnie to ignorują. Jeśli ten traktat będzie przyjęty, to będzie to najważniejszy krok w kierunku jednego światowego systemu ekonomicznego, jaki kiedykolwiek powstał.

a

Nazwa tego traktatu to „Partnerstwo trans-pacyficzne” (the Trans-Pacific Partnership), a treść traktatu jest tak ściśle strzeżona, że nawet członkowie Kongresu nie wiedzą, co w nim jest.

Państwa wzięte do negocjacji to: USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Meksyk, Chile, Japonia, Malezja, Peru, Singapur, Wietnam i Burnei. Populacja tych wszystkich państw to łącznie 792 milionów ludzi, co stanowi oszałamiające 40% globalnej populacji. Ma się również nadzieję, że UE, Chiny i Indie dołączą. Potencjalnie to jest najbardziej niebezpieczny traktat ekonomiczny naszych czasów, a w dodatku jest bardzo mało politycznej debaty na ten temat.

Nawet jeśli Kongres nie ma możliwości zobaczyć, co znajduje się w traktacie, to Barack Obama chce, żeby Kongres dał mu nadrzędny autorytet w negocjacjach (fast track negotiating authority), co oznacza, iż Kongres zaufa w zasadzie Obamie, żeby wynegocjował dobry traktat. Kongres będzie mógł go przegłosowywać lub nie, ale nie będzie w stanie wnieść poprawek lub zastosować obstrukcję parlamentarną (Obstrukcja parlamentarna – stosowanie przez parlamentarzystów wszelkich środków prawnych, przewidzianych w konstytucji lub ustawach, w celu uniemożliwienia prowadzenia obrad lub uchwalenia ustawy przez parlament.).

Oczywiście Republikanie kontrolują obie izby Kongresu. Jeśli są na tyle głupi, by ślepo dać Barackowi taką moc, to powinni natychmiast zrezygnować.

Ważne jest, iż ludzie rozumieją, że to nie jest tylko traktat ekonomiczny. To jest w zasadzie gigantyczne umniejszenie roli Kongresu. Dzięki przeciekom dowiedzieliśmy się, że tak wiele rzeczy, które Obama chciał wprowadzić przez te lata, są w tym traktacie. Jeśli zostanie przyjęty, traktat ten całkowicie zmieni nasze prawa dotyczące wolności internetu, opieki zdrowotnej, ochrony praw autorskich i patentów, bezpieczeństwo żywności, standardy ochrony środowiska, swobody obywatelskie i wiele innych.

Traktat ten zawiera wiele przypisów, które alarmowały aktywistów internetowych, gdy SOPA było debatowane, może dać ogromną wolność bankom z Wall Street, by handlować ryzykownymi instrumentami pochodnymi.

Innymi słowy, to traktat z piekła.

W dodatku, narzucenie wizji Obamy na 40% populacji jest także nazywane „Lista życzeń świątecznych dużych korporacji”. Z 29 rozdziałów traktatu, tylko 5 z nich tak naprawdę tyczą się gospodarki. Reszta to mocarstwowe zapędy globalnych elit.

Tutaj jest lista tych rzeczy z malezyjskiego źródła:

• Krajowe decyzje sądowe i międzynarodowe standardy prawne (np. nadrzędne prawa krajowe nt. spraw handlu i innych, prawo międzynarodowych inwestorów by pozwać rządy do międzynarodowych trybunałów, które naruszałyby suwerenność narodów).
• Regulacje środowiskowe (np. energia jądrowa, zanieczyszczenia, zrównoważony rozwój).
• Deregulacja finansowa (więcej praw i przywilejów dla bankierów i finansistów).
• Bezpieczeństwo żywności (obniżenie samowystarczalności żywnościowej, zakaz obowiązkowego etykietowania produktów GMO, a także chorób szalonych krów/BSE bydła).
• Rządowe zamówienia (np. nie kupować więcej produktów lokalnie produkowanych/uprawianych).
• Wolność w internecie (np. monitorowanie przez policję aktywności użytkowników).
• Praca (regulacja zasiłków, bezpieczeństwo miejsc pracy, przenoszenie miejsc prac krajowych za granicę).
• Ochrona patentów, praw autorskich (np. zmniejszenie dostępu do tanich leków).
• Publiczny dostęp do podstawowych usług może być ograniczony ze względu na zasady inwestycyjne (np. woda, prąd, gaz).

http://www.themalaymailonline.com/what-you-think/article/trans-pacific-partnership-a-recipe-for-corporate-dictatorship-mun-loong-won

Dlaczego nie możemy dostać tego typu dokumentu w USA? Jeśli ten traktat będzie zatwierdzony przez Kongres, będziemy uziemieni na zawsze.

Traktat jest napisany w taki sposób, że USA będą permanentnie uwiązane przez te regulacje i nie będą mogły ich zmienić, chyba, że wszystkie inne kraje się zgodzą.

Zaczynasz rozumieć, czemu ten traktat jest tak niebezpieczny?

Oczywiście, Obama traktuje ten traktat jako drogę do ożywienia gospodarczego. Obiecuje, że to zwiększy światowy handel, zmniejszy taryfy i stworzy więcej miejsc pracy dla Amerykanów.

Przez ostatnie kilka dekad za każdym razem, gdy jakiś ważny traktat został podpisany, zauważyliśmy, iż więcej dobrych miejsc pracy opuściło Stany.

To oczywiste, że korporacja może przenieść pracę na drugą stronę planety, gdzie jest legalne płacenie groszowych stawek, by mieć większe profity.

Pomyśl. Jeśli miałbyś korporację i miałbyś możliwość płacić pracownikom jednego dolara za godzinę albo 10 dolarów, to co byś wybrał?

Oprócz tego są inne dodatkowe koszty. Np. wielkie korporacje nie muszą dostarczać Obamacare dla swoich zagranicznych pracowników, to samo już przynosi duże oszczędności.

Później w tym miesiącu będzie tzw. „Black Friday”. Zobaczysz, że większość tych produktów jest produkowana za granicą. Ta droga to sposób na ekonomiczne samobójstwo.

Źródło: http://theeconomiccollapseblog.com/archives/obamas-secret-treaty-would-be-the-most-important-step-toward-a-one-world-economic-system

Opracował: Girion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *