Strona główna > Polska > To wszystko jedzie do Polski! Internauci w USA: „Szykujecie inwazję na Rosję”?!

To wszystko jedzie do Polski! Internauci w USA: „Szykujecie inwazję na Rosję”?!


Amerykanie transportują na terytorium Polski tysiące pojazdów pancernych i cztery tysiące żołnierzy. Internauci za oceanem zastanawiają się, czy armia amerykańska dostała zadanie militarnej interwencji.

Większość Polaków (o zgrozo! – przyp. Redakcji RCR) z aprobatą przyjęła wiadomości o rozmieszczeniu wojsk sił sojuszniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Badania wyraźnie wskazują, że obecność zaprzyjaźnionych armii zwiększa w Polakach poczucie bezpieczeństwa.
Teraz jednak wielu zaczyna się zastanawiać, skąd tak nagłe i wyraźne zwiększenie liczby żołnierzy i ciężkiego sprzętu przez Amerykanów. Do Polski masowo zwożone są czołgi i inne pojazdy pancerne.

Brygada pancerna w Polsce

W amerykańskim internecie od końcówki kwietnia krąży film, na którym widać sznur czołgów zmierzający do Europy wschodniej. – Czy naprawdę wierzycie, że możecie zaatakować Rosję czołgami, że odniesiecie sukces, jeśli Wehrmacht został wdeptany w ziemię? Ludzie nie chcą wojny, przestańcie! – pisze amerykańska internautka pod poniższym materiałem wideo zamieszczonym na Twitterze przez 1 Brygadę Pancerną z 1 Dywizji Kawalerii. – Imponujące? Obrzydliwe! #PodżegaczeDoWojny #ZbrodniażeWojenni #Jankesi – dodaje inna osoba na Twitterze.
Do Polski w ramach operacji Atlantic Resolve trafią transporty z żołnierzami oraz sprzętem 1 Brygady Pancernej z 1 Dywizji Kawalerii. Łącznie do Polski trafi ponad 1000 pojazdów.
Według portalu defence24.pl do Polski trafi około 4 tysiące żołnierzy. Przywiezionych też zostanie 90 czołgów M1A2 SEP Abrams, a także ok. 140 BWP orz BWR Bradley, ponadto dywizjon 18 haubic samobieżnych Paladin, także wozy wsparcia. Transport trafi w związku z mającą miejsce wymianą jednostek militarnych w Europie, której celem jest wsparcie sił NATO na wschodniej flance.
Data publikacji: 5.05.2018

5 thoughts on “To wszystko jedzie do Polski! Internauci w USA: „Szykujecie inwazję na Rosję”?!

 1. na logike.Czy ludzie naprawde nie zdaja siebei sprawy z tego, ze tak powazne i tak drogie operacje wojskowe nie sa robione ot tak sobie. Bez celu. A jaki jest cel??
  O tym juz od dawna trabi pan Grzegorz Braun i paru innych podobnie myslacych ludzi
  . „Polska ma byc zaorana, Polska mlodziez przetrzebiona, Polski ma NIE BYC”.
  A Polacy??
  Ano NIC . Wierza ,ze przez nicnierobienie i nicniemowienie COS sie zmieni.
  COS sie na pewno zmieni. Ale na pewno nie na lepsze.

 2. Kazdy powinien sie zastanowic jaka jest Jego/JEJ odwaga.
  Czy zaliczamy sie do bezmyslnych ‚order followers’ czyli ‚wykonujacyh rozkazy’ zombie’ , czy mamy odwage powiedziec NIE, jezeli sytuajcja tego wymaga.
  Byl taki mlodziutki austriacki zolnierz Otto Schimek, ktory ” odmówił wstąpienia do plutonu egzekucyjnego, który miał rozstrzelać złapanych Polaków. Odmowa ta została uznana przez sąd polowy za demoralizującą i zakończyła się skazaniem go na śmierć”
  Nie zostal on bezmyslnym ‚wykonawca rozkazu” mimo ze wiedzial, ze w wojsku za odmowe wykonania rozakazu czeka go wiezienie lub smierc.
  Ale sumienie nie pozwalalo mu strzelac do niewinnych ludzi, cywilow.
  Wolal zeby JEGO zastrzelono niz miec grzech zabicia niewinnych ludzi.
  Ilu z nas mialoby TAKA ODWAGE ??? Niewielu. Na pewno niewilelu. Niestety.
  Wiele osob , mezczyzn nawet BOI SIE ROZMAWIAC o obecnej, bardzo niepokojacej sytuacji, a coz dopiero dzialac aby cos zmienic.
  Zrobili z nas, a zwlaszcza z mezczyzn. TCHORZY.
  Tchorzy,, ktorzy sie boja wlasnego cienia i nie maja odwage nawet rozmawiac czy dowiadywac sie tego co naprawde jest grane. Z tchorzami nie ma najmniejszej szansy na jakakolwiek zmiane , nie mowiac juz o zwyciestwie…
  Tchorzami, ich krwia bedzie ziemia nasiaknieta ,a pieklo zaludnione.

 3. Po latach prania mózgów, kto ma coś robić? Bombardowani jesteśmy informacjami, że jest dobrze, że do tego dążymy. Wniosek, że te nasze rządy od wieków już można powiedzieć, że nie są nasze. Dziwne, jakoś tak się z nami cackają, że nie załatwia nas szybko? Moze nie mogą. Czyli może jest jeszcze nie wszystko stracone?
  Sprowadzają sprzęt, dobrze swojego nie mamy. Uczmy się go obsługiwać. Jesteśmy bezbronni, ale możemy to zmienić!
  Najważniejsze, nie skaczmy sobie sami do gardę! Bo ot naszym wrogom chodzi, wtedy jesteśmy słabi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *