Strona główna > Zdrowie > Tłuszczaki – lipoma – jak się ich pozbyć

Tłuszczaki – lipoma – jak się ich pozbyć

Tłuszczak to 'guz' tkanki tłuszczowej zwykle mieszczący się pod skórą. Mogą wystąpić niemal na każdym miejscu ciała, ale powszechnie znajdują się na szyi, ramionach i pod pachami.

a

Jest to podobne do gumy wybrzuszenie i czuje się iż można nim poruszać. Rośnie powoli, często przez kilka miesięcy, a nawet lat. Najczęsciej mają wielkość około 5 cm, niekiedy są mniejsze, ale też występują większe tłuszczaki, mające nawet do 20cm średnicy. Są powszechne, występują u 1 na 1.000 osób. Człowiek zwykle ma 1, choć 20% może mieć ich kilka.

Nie ma żadnej określonej grupy nim dotkniętej, każda grupa może go mieć. Może występować nawet w chwili urodzenia. Przyczyna nie jest znana, niektórzy uważają, że może wywołać go trauma. Można go zauważyć w chorobie takiej jak syndrom Garnera, albo dziedziczne stwardnienie tłuszczakowatości [hereditary multiple lipomatosis]. Zauważalny jest także z inną choroba zwaną chorobą Madelunga, często występującą u mężczyzn, zwłaszcza pijących duże ilości alkoholu.

Najczęstszym sposobem usunięcia tłuszczaka jest chirurgia kosmetyczna. Gdy tłuszczak jest niezwykle duży, lekarz może zamówić próbkę tkanki by wykonać biopsję. W niektórych przypadkach, może być potrzebny skan MRI i CT, gdy tłuszczaki są osadzone głębiej. Do usuwania guza tłuszczowego można również stosować liposukcję lub zastrzyk ze steroidu. Ale istnieją naturalne zabiegi usuwania tłuszczaka, i tak jak w przypadku każdej choroby często są udane!

Kurkuma

Może w naturalny sposób usunąć tłuszczaka. Pomaga skurczyć go na skórze. Zrób pastę z kurkumy i oleju z oliwek i nakładaj na niego.

Szałwia

Jest naturalne spowinowacona z komórkami tłuszczowymi, a gdy stosuje się ją bezpośrednio na skórę, może pomóc naturalnie rozpuścić tkankę tłuszczową.

Zmiana diety

Jak w przypadku większości chorób, dieta może mieć wpływ na ryzyko powstania tłuszczaka. Guz składa się z tkanki tłuszczowej, i można zmniejszyć ryzyko zmniejszając konsumpcję tłuszczu. Spróbuj zastąpić tłuste, niezdrowe produkty owocami i warzywami, unikaj przetworzonych produktów.

All About Lipomas and How to Naturally Treat Them

Źródło: Organic Health

Tłum. Ola Gordon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.