Strona główna > NWO > „Time” – Zamiast drogich wizyt u lekarza czip monitorujący RFID

„Time” – Zamiast drogich wizyt u lekarza czip monitorujący RFID

Najbardziej poczytny amerykański tygodnik „Time” (nakład ponad 4mln) wskazuje kierunek, w którym zmierza technologia i system opieki zdrowotnej. Artykuł opublikowany  14 marca 2013r.

rfid_cypak_400q[1]

„Time” – Zamiast drogich wizyt u lekarza czip monitorujący RFID

„Monitorowanie stanu zdrowia pacjentów zwykle wymaga wizyty u lekarza, badań inwazyjnych, jest kosztowne i potrzebne są drogie urządzenia. Czy jest możliwe zastąpienie diagnozy lekarskiej poprzez proste przylepienie plastra?

To jest potencjał bioelektroniki, innowacyjna technologia, której liderzy stworzyli mały, poręczny, wi-fi czujnik, który może wykryć wszelkiego rodzaju istotne informacje jak: tętno, temperatura ciała, poziom nawilżenia i przekazywać je bezpośrednio do lekarza lub smartfona. W momencie kiedy pacjenci sami przesyłają dużą ilość informacji zebranych przez urządzenie do lekarza, ten może monitorować sytuacje pacjenta na bieżąco, urządzenie pozwoli obniżyć znacząco koszty opieki i polepszy relacje z lekarzem. „Chcemy zmienić świat” – głosi David Icke, dyrektor generalny firmy bioelektronicznej MC10, która wprowadza zdrowotne czujniki.

Pomimo, że na chwilę obecną urządzenia bioelektroniczne nie mają zbyt dużego rynku, a konsumenci nie są zbyt wielkimi entuzjastami dołączanych do ciała urządzeń, takich jak Fitbit, cyfrowy krokomierz, dyrektor MC10 patrzy z optymizmem w przyszłość.  Naukowcy w firmach na całym świecie pracują ciężko, aby urządzenia były wygodne i niedrogie. Cena czujników firmy MC10 to od 1 – 10 dolarów. Co oznacza, że najbardziej opłacalnym lekarzem, który będzie cały czas przy Tobie będzie urządzenie monitorujące RFID.

10doctor_0325[1]

Możliwości czujnika RFID

Analiza danych z wnętrza organizmu

Po umieszczeniu czujnika BodyGuardian Preventice wewnątrz organizmu pacjenta, urządzenie zbiera i analizuje szereg danych jak: puls, oddechów i poziom aktywności, w razie jakiegokolwiek zagrożenia czujnik wyśle ostrzeżenie do lekarza wraz z analizą.

Analiza wstrząsu

Czujnik „kask” opracowany przez firmę Reebok w oparciu o technologie firmy MC10 analizuje wpływ uderzeń (wstrząsów) głowy podczas uprawiania sportu (zawodów) i sygnalizuje, a kiedy sportowiec (zawodnik) otrzyma zbyt mocne uderzenie zasugeruje przerwę.

Śledzenie leku

Proteus Digital Health dostarcza urządzenie wielkości ziarna piasku, małych rozmiarów czujnik jest zasilany przez płyny żołądkowe, może być połknięty w postaci pigułki, a następnie przekazywać informacje do smartfona o efektach działania konkretnego leku.

microchip[1]

 

Poprawa wyników sportowych

Kolejny produkt firmy MC10 jest czujnikiem RFID w postaci plastra na skórę, który diagnozuje poziom nawodnienia organizmu sportowca w czasie rzeczywistym i wysyła informacje do smartfona oraz podpowie, kiedy i ile należy pić, aby się nie odwodnić.

Opatrunek ran

John Rogers, naukowiec z University of Illinois jest twórcą miniaturowych rozpuszczalnych czujników, które mogą generować ciepło w pobliżu chirurgicznego nacięcia, aby zapobiec zakażeniu.

Zabezpieczenie skóry przed promieniami UV
Przezroczysty czujnik RFID opracowany przez MC10 może być naklejany w postaci plastra osobą narażonym na nadmierne promieniowanie UV, podczas snu czujnik analizuje zebrane dane i może zasugerować odpowiednie nawilżenie i ochronę skóry.

Źródło: http://ideas.time.com/2013/03/14/10-big-ideas/slide/wear-your-doctor/

rfid-chip-obamacare[1]

Globalizacja  – Czip RFID

–  Indie (1,2 mld ludzi) w 2012r.  został wprowadzony pilotażowy program opieki zdrowotnej przy pomocy kart RFID obejmujący 100 tys. ludzi. Patronem programu jest ONZ oraz międzynarodowe korporacje m.in. Vodafone i HTC.

http://theinstitute.ieee.org/benefits/humanitarian-efforts/medical-records-program-expected-to-save-lives

-Rosja (142 mln ludzi) od stycznia 2015 wprowadza obowiązkową kartę UEK,  zawierającą dane biometryczne, osobowe, bankowe, komunikacyjne, ubezpieczeniowe i zdrowotne.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/realizowanie-planow-antychrysta-zamiast-uek-uniwersalnej-elektronicznej-karty-swiatowy-elektroniczny-paszport-2014-01

http://pt.worlditunion.com/blog/uek-na-blizhayshee-buduschee/view_lang12

-Chiny (1,3 mld ludzi) „Z populacją liczącą ponad 1,3 miliarda ludzi, wydanie przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego kart identyfikacyjnych z układami RFID dla obywateli jest jednym z największych projektów RFID na świecie” mówi Anty Zheng, analityk In-Stat.

http://www.portalrfid.pl/index.php?n=18

a

Autobiografia ISBN-10: 0812969731 cytat z rozdziału „Dumny Internacjonalista”

Transakcje bezgotówkowe

Niemal wszystkie dzisiejsze transakcje między firmami dokonuje się bezgotówkowo, wprowadzane są coraz mniejsze limity dla transakcji gotówkowych, a w perspektywie najbliższych lat banki planują aby wszystkie operacje odbywały się poprzez płatności elektroniczne. Korzyści z elektronicznej formy płatności to m.in.:

– wyeliminowanie  szarej strefy co zwiększy wpływy do budżetu państwa,

-większa transparentność co utrudni handel narkotykami i terroryzm.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Swiat-walczy-z-gotowka-2764624.html

Aaron Russo – Ostateczny cel globalizacji

Ostatni wywiad, jaki udzielił ś.p. Aaron Russo – biznesmen, polityk (kandydat na stanowisko prezydenta USA w 2004r.), producent filmowy, reżyser (6 nominacji do Oscara, 2 nominacje do Złotego Globu), żyd, bliski przyjaciel rodziny Rockefeller.

http://en.wikipedia.org/wiki/Aaron_Russo

Cały wywiad z Aaronem Russo z 2007r.

https://www.youtube.com/watch?v=jxTEPQGIEXg

Michał KK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.