Strona główna > Dziennikarstwo śledcze > The Muppet Show: Konfederacja chce powtórzenia wyborów

The Muppet Show: Konfederacja chce powtórzenia wyborów

Komentarz: paradoksalnie Konfederaci dostali się do knsesjmu dzięki Kurskiemu, ponieważ na finiszu „wyborów” PiS poszedł na wojnę z Konfą i co rusz w wiadomościach ich obsmarowywał, czyli dawał im paliwo do krzyczenia aj waj po internetach i ich legitymizował w oczach przeciwników PiSu. Wejście Konfederacji do knesejmu ponadto ułatwiły prywatne media jak Polsat czy TVN, ale i wiele innych, na których „wolnościowcy” nie pozostawiają suchej nitki. Czy tak byłoby tym razem? Czy tym razem Konfederaci przekroczyliby próg wyborczy? I czy PiS popełniłby te same błędy, zamiast po prostu skazać Konfederację na zamilczenie? A już tak na marginesie warto dodać, że jeśli Konfederaci chcą mieć do kogokolwiek pretensje, że ich koledzy nie załapali się na ciepłe i dobrze płatne posadki w knesejmie, to mogą mieć je wyłącznie do siebie, ponieważ gdyby patriotów łączyli, a nie ich etykietowali i starannie selekcjonowali, to dzisiaj nie byłoby ich w knesejmie jedenastu, ale kilkukrotnie więcej. I dlatego warto samemu uderzyć się w pierś. Admin.

Komitet Wyborczy Konfederacji Wolność i Niepodległość zamierza złożyć do Sądu Najwyższego protest wyborczy domagając się unieważnienia wyniku wyborów.

„W ostatnią sobotę w trakcie ciszy wyborczej TVP miała obowiązek opublikować przeprosiny, sprostowania i sześć sondaży dających przekroczenie progu wyborczego Konfederacji” – powiedział w czasie konferencji prasowej mecenas Michał Wawer, który sam jest działaczem partii. Jak podkreślił – „Doszło do zignorowania wyroku prawomocnego sądowego, złamania Kodeksu wyborczego”. Wawer zadeklarował w imieniu Konfederacji – „W najbliższych dniach złożymy do SN protest wyborczy domagając się unieważnienia tych wyborów i przeprowadzenia wyborów powtórnych. Jesteśmy przekonani, że gdyby TVP wykonała swoje obowiązki to wynik Konfederacji byłby znacząco lepszy”.

Wawer zaznaczył, że brak zasądzonego sprostowania i przeprosin TVP były tylko jednym z elementów dyskryminowania narodowców o konserwatywnych liberałów w działalności mediów publicznych. Wtórował mu prezes Ruchu Narodowego, którego działacze weszli w skład Konfederacji, Robert Winnicki. „Telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, łamania prawa wyborczego i największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory od 1989 r.” – ocenił Winnicki.

Konfederaci wygrali z TVP proces w trybie wyborczym, po tym gdy w głównym wydaniu „Wiadomości” pominięto wynik ich partii w materiale omawiającym jeden z sondaży i sugerowano, wbrew temu wynikowi, że partia nie ma szans na dostanie się do parlamentu. Sztab Konfederacji złożył kolejny wniosek przeciw państwowej telewizji, po tym gdy uznał, że pierwsze zasądzone przeprosiny i sprostowanie nie zostały wyemitowane w sposób prawidłowy lecz stały się przyczynkiem dla materiału publicystycznego, krytykującego partię.

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/konfederacja-domaga-sie-powtorzenia-wyborow/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.