Strona główna > NWO > The Financial Times potwierdził: Rodzina Rothschild przejmie kontrolę nad greckim zadłużeniem

The Financial Times potwierdził: Rodzina Rothschild przejmie kontrolę nad greckim zadłużeniem

Według doniesień  The Financial Times  rodzina Rothschild została wybrana przez grecki rząd na stanowisko Debt Adviser, będzie wspomagać rząd w kontrolowaniu długu oraz prowadzić negocjacje z wierzycielami: europejskimi bankami oraz MFW.

a

Bank inwestycyjny Rothschild został założony ponad 200 lat temu przez Mayer Amschel Rothschilda. Pięciu z jego synów założyło filie bankowe w całej Europie, a obecnie grupa bankowa posiada ponad trzy tysiące pracowników w 40 krajach.

Powołując się na informacje opublikowaną przez The Financial Times mianowanie Grupy Rothschild jako suwerennego doradcy greckiego długu nastąpi po otrzymaniu zgody z greckiego ministerstwa. Bank Rothschildów będzie zatem mógł zastąpić amerykański bank inwestycyjny Lazard, który pracował nad ratowaniem Grecji od 2012 roku, a obecnie pełni rolę doradcy finansowego greckiego Ministerstwa Energii.

Ateny oraz międzynarodowi wierzyciele poszukują sposobu na zakończenia negocjacji w sprawie pakietu pomocowego o wartości 86 mld euro. Program pomocowy został uzgodniony dwa lata temu i jest trzecią pomocą finansową od 2010 roku.

Grecji dług wynosi 323 miliardy euro i  jest wciąż najwyższy w strefie euro. Według państwowej Agencji Zarządzania Długiem zaledwie 36 miliardów euro jest własnością prywatnych inwestorów, którzy posiadają greckie obligacje; reszta długu jest w rękach wierzycieli z europejskich instytucji bankowych oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Grecja ma 7 mld euro długu, który zobowiązała się spłacić wierzycielom do lipca tego roku, jednak nie będzie to możliwe bez otrzymania nowych funduszy lub przeprowadzania restrukturyzacji długu.

Ryszard Kaczmarek, Dallas (USA)

źródło

https://www.ft.com/content/47039206-f1d9-11e6-95ee-f14e55513608

https://www.rt.com/business/377284-greece-rothschild-debt-adviser/

Zobacz także:

Za: https://www.nwo.report/nwo/the-financial-times-potwierdzil-rodzina-rothschild-przejmie-kontrole-nad-greckim-zadluzeniem.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *