Strona główna > Rosja > Terrorystyczni najemnicy w Syrii handlują organami ludzkimi

Terrorystyczni najemnicy w Syrii handlują organami ludzkimi

Za: http://3rm.info/34784-siriyskie-boeviki-torguyut-chelovecheskimi-organami.html

Data publikacji: 19.04.2013

„Ugrupowania terrorystyczne zarabiają na porywaniu zabitych z miejsc działań bojowych po 10 tysięcy lirów syryjskich i po 100 tysięcy za rannego”- mówią świadkowie w wywiadzie dla prasy arabskiej.

Wraz z  narastającym konfliktem w rejonie Sheikh Maqsood (miasto Aleppo), donosi się, że rebelianci i uzbrojeni ludzie szybko zabierają rannych i odwożą ich do ośrodków klinicznych ale jak się później okazało, sprzedają oni organy tych rannych ludzi na czarnym rynku. Jeden z mieszkańców tego rejonu, Madż Hadut, potwierdził powyższą informację dodając, że u jednego z sąsiadów zabrano syna pod pretekstem hospitalizacji po tym jak został on ranny. Jednakże po upływie dwóch dób rodzina odkryła jego okaleczone ciało. Jeszcze w październiku odkryto przypadki kiedy rebelianci z tak zwanej Wolnej Armii Syryjskiej handlowali organami swoich ofiar, które wcześniej były poddawane okrutnym torturom, a następnie były zabijane. Sprzedają oni organy ludzkie za wysoką cenę na czarnym rynku, pisze się w artykule październikowego numeru tureckiej gazety „Yurt”. Korespondent tej gazety rzucił światło na straszliwe wydarzenia i szczegóły związane z handlem organami ludzkimi.

„Większość z tych, którzy zostają ofiarami porwań, jest zabijana. Następnie z  ciał zabitych pobiera się wątrobę, nerki i oczy”- mówił syryjski obywatel. Poza tym podkreślił on, że „nieznane osoby skontaktowały się z nim proponując zapłacenie 300 tysięcy lirów syryjskich za ciało jego zabitego brata, który znajdował się w rękach terrorystów i był bestialsko zamordowany”. Syria przeżywa dramatyczne wstrząsy poczynając jeszcze od marca 2011 roku kiedy to przeprowadzono zorganizowane ataki dobrze uzbrojonych ugrupowań na syryjską policję i wojskowe oddziały przygraniczne. Setki ludzi, włącznie z przedstawicielami organów sił porządkowych i wojska, zostało zabitych po tym jak wiece protestacyjne przekształciły się w zbrojne działania. O te zabójstwa rząd syryjski oskarża przestępców, bojówkarzy i ugrupowania terrorystyczne, podkreślając, że wsparcie dla nich przychodzi z zewnątrz. W październiku 2011 roku porządek w państwie został przywrócony kiedy prezydent Baszar al-Assad obrał kurs na przeprowadzenie radykalnych reform w kraju. Jednakże Izrael, USA i ich arabscy sojusznicy, starają się za wszelką cenę o zaostrzenie sytuacji w Syrii. Żywiąc nadzieję na destabilizację sytuacji w Syrii, rządy tych krajów opracowały szereg scenariuszy rozwoju wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *